عمومی

ضرورت مشاوره حقوقی و انواع آن

قبل از مراجعه به دادگستری و شروع پروسه طرح یک پرونده حقوقی، لازم و ضروری است تا شهروندان اطلاعات کافی از فرایند، شرایط، مدارک و هزینه های تمام شده آن داشته باشند.

مشاوره حقوقی آنان را قبل از شروع تشکیل پرونده آگاه می کند. مشاوره حقوقی آنلاین یکی از موفق ترین و پر مخاطب ترین خدمات  حقوقی می باشد.

نوشته های مشابه

این خدمت به صورت مشاوره حقوقی تلفنی یا برخط (آنلاین) در دسترس مخاطبین قرار دارد. امروزه با پیشرفت فناوری و اطلاعات،شاهد سهولت ارتباطات و گسترده شدن راه های برقراری ارتباط می باشیم.

همین موضوع نیز باعث شده است بیشتر افراد جامعه در پی آن باشند که از راهای ساده تر و راحت تری مشکلات خود را حل کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی نیز یکی از بهترین و راحت ترین راه هایی میباشد که در عصر حاضر مردم می توانند مشکلات حقوقی و قانونی خود را از این طریق حل کنند.

شیوه مشاوره حقوقی در گذشته

بیشتر کسانی که به مشاوره حقوقی نیاز داشتند باید قبل ازهر اقدامی با وکیل مورد نظرشان صحبت می کردند تا بتوانند با تعیین وقت قبلی او را ملاقات کنند و مشکلات حقوقی خود را مطرح کنند.

این مسئله از جوانب گوناگون دارای مشکلات فراوانی بود و حتی گاهی تعیین جلسه توسط وکیل به تاریخ بسیار دوری موکول می شد و بسیاری از افراد منصرف می شدند.

امروزه این امکان برای تمام مردم ایجاد شده است تا در هر زمان و هر مکانی که قرار دارند، با صرفه جویی در وقت و هزینه با مشاور حقوقی تلفنی ارتباط برقرار کنند و سوالات و مسائلی که برایشان پیش آمده است را مطرح کنند.

باید توجه داشته باشیم که غالب افرادی که در جامعه زندگی میکنند به طور خواسته و یا ناخواسته با قوانین جامعه در طول زندگیشان برخورد خواهند کرد و در چنین مواقعی داشتن آگاهی و کسب اطلاعات برای حل چنین موضوعاتی حرف اول را می زند.

اما شاید اکنون برای بسیاری این سوال پیش آید که چگونه می توان از این موضوعات اطلاع پیدا کرد و به دنبال راه حلی برای آنان بود؟

برای پاسخ به این سوال  باید در نظر داشته باشیم که مسائل حقوقی از جمله مواردی می باشد که به قوانین یک جامعه مرتبط می باشند و هرگونه خطا و اشتباه در فهم مسائل میتواند باعث ایجاد خسارتی جبران ناپذیر به افراد شود.

بنابراین بهتر است از یک متخصص حرفه ای در این زمینه کمک بگیریم و مشاوره حقوقی در چنین مواردی بهترین راه حلی است که به افراد می توان پیشنهاد داد.

مشاوره حقوقی نیازی که نادیده گرفتن آن بهای سنگینی خواهد داشت.

احتمالا تاکنون بارها و بارها کلمه مشاوره حقوقی را در خدمات هزاران موسسه حقوقی مشاهده کرده‌اید؛ اما این جلسه مشاوره واقعا چقدر می‌تواند در موفقیت شما در یک مسئله حقوقی و یا احقاق حقوق شما موثر باشد؟ جز این است که قرار است در این جلسه چند بند قانون و چند تبصره را با یک مشاور یا وکیل مرور کرده و اسناد و مدارک موجود را بررسی کنید؟

همه این کارها و بررسی‌ها مشاوره حقوقی است، اما مشاوره حقوقی فقط این‌ها نیست.

قانون برای همه یکسان است و همه وکلا به مفاد قوانین مختلف دسترسی دارند. حال سوال اینجاست که چرا یک پرونده حقوقی زیر نظر دو مشاور نتایج مختلفی به بار می‌آورد؟

پاسخ این سوال را در جلسه مشاوره حقوقی می‌توانید بیابید. تجربه و مهارت یک مشاور زبده در حرفه و تخصص خود، بزرگ‌ترین مزیتی است که در یک جلسه مشاوره حقوقی به آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

مشکلات حقوقی افراد بارها و بارها توسط یک مشاور با تجربه تجربه شده و تک تک ابهامات ذهنی و راه حل‌های بی‌جواب شما در یک جلسه مشاوره پاسخ داده خواهند شد. پس واجب است با مشاور تماس بگیرید، اگر:

  • اگر: از قوانین حقوقی مسائل دور و بر خود اطلاع ندارید.
  • اگر: هیچ راه حلی برای حل بحران‌های حقوقی خود نمی‌بینید.
  • اگر: هنوز یک جلسه مشاوره حقوقی را تجربه نکرده‌اید.
  • اگر: همه قوانین را مرور کرده و به نتیجه‌ای نرسیده‌اید.

ضرورت مشاوره حقوقی

مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی فردی است که اولا از قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی کاملا آگاه بوده و ثانیا با داشتن قدرت تحلیل مسائل مختلف می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در مسائل حقوقی مختلف به موسسات، شرکت‌ها و افراد نیازمند به این مشاوره‌ها ارائه دهد.

همه امور حقوقی مانند تنظیم قراردادها، ارائه راهکارها برای حل بحران‌های حقوقی، مشاوره درباره قوانین کیفری، خانواده، حقوقی، چک و سفته، تنظیم دادخواست‌ها و هر نوع مشاوره‌ای که به نوعی به مسائل قضایی مربوط می‌شود در حیطه وظایف مشاور حقوقی قرار می‌گیرد.

علاوه بر این مشاور حقوقی می‌تواند در یک یا چند موضوع خاص تبحر و تخصص داشته و خدمات خود را در این مباحث به کاربران ارائه دهد.

داشتن درک درستی از قوانین و آشنایی تجربی با روند پرونده‌های حقوقی در دادگاه‌ها لازمه هر مشاور حقوقی است. اطلاعاتی که قرار است گره از کار فرد یا شرکتی باز کند.

چرا مشاوره حقوقی اهمیت دارد؟

چرا باید از مشاوره حقوقی بهره ببریم؟ چرا مشورت با کارشناس حقوقی و وکیل ضرورت دارد؟

در همه موارد کیفری، حقوقی، قضایی، خانواده و … افراد کمی هستند که از طریقه احقاق حقوق خود آگاهی دارند و می‌دانند چطور می‌توانند حق خود را باز پس گیرند و به عبارتی از طرق دادرسی اطلاع دارند؛ همین موضوع اهمیت مشاوره حقوقی را بالا می‌برد.

همانطور که می‌دانیم در زندگی امروز و جوامع مدرن اکثر کارها تخصصی شده و برای انجام آن به نیروی کار متخصص نیاز است.

همانگونه که برای مشاوره تخصصی سلامت از پزشک نظر می‌خواهیم برای مسائل حقوقی نیز مشورت با مشاور حقوقی یا وکیل ضروری است؛ چراکه اگر افراد بدون مشورت با یک متخصص حقوقی شکایت و طرح دعوی کنند، وقت زیادی در فرآیند پرونده از متخصصان قضایی و دادگاه‌ها تلف شده و این موضوع به اطاله دادرسی می‌انجامد.

اعتبار امر مختومه (موضوع قضاوت شده)

در پرونده های حقوقی اصطلاحی به نام اعتبار امر مختومه وجود دارد، به این معنی که امکان طرح دعوای دوباره در موضوعی که یک بار محاکم به آن رسیدگی کرده اند از فرد سلب می‌شود و اگر بدون آگاهی از قوانین طرح دعوا صورت گیرد، ممکن است چنین محرومیت همیشگی برای فرد به وجود بیاید. مشاوره حقوقی مانع از طرح چنین مسائلی می‌شود و در نتیجه شما به حقوق از دست رفته خود خواهید رسید.

مزایای مشاوره حقوقی

مزایای مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی به شما امکان می‌دهد از قانونی که برای حل اختلاف یا برطرف کردن مسئله‌ای وضع شده است به نحوی صحیح و مطلوب استفاده کنید.

بدون کارشناس حقوقی و وکیل استفاده از قوانین دشوار و حتی غیرممکن است؛ زیرا قوانین با ادبیاتی حقوقی نگاشته شده و استفاده از آن‌ها نیاز به مهارت و تخصصی دارد که وکلا از آن برخوردارند.

مشاوره حقوقی به شما امکان می‌دهد زمان کمتری به حل مسائل حقوقی بپردازید؛ زیرا وکلا و مشاورین حقوقی با استفاده از دانش خود زمان طولانی رسیدگی به مسائل حقوقی را کاهش می‌دهند و همچنین با انجام مراحل اداری و حضور در دادگاه و سایر مکان‌های مورد نیاز مانع از تلف شدن وقت موکل خود می‌شوند.

همچنین شما با استفاده از مشاوره حقوقی و مشورتی که مشاور به شما می‌دهد از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کنید؛ چراکه مسائل حقوقی بسیار دقیق است و هر کلمه در یک دعوای حقوقی بار حقوقی بر دوش گوینده می‌گذارد.

فلذا بهتر است قبل از هر اقدامی در مسائل حقوقی با یک مشاور حقوقی مشورت کرده و سپس پیگیری خود را آغاز نمایید تا اطمینان داشته باشید که از نظر قانون حق با شماست.

مشاوره حقوقی رایگان

استفاده از خدمات مشاوره حقوقی رایگان چه تلفنی و یا آنلاین یکی از خدمات به روز در هر موسسه حقوقی است.

نشستن پای صحبت مشاور حقوقی و شنیدن تفسیر درست قوانین از زبان وی هم می‌تواند راه حلی منطقی و درست پیش پای شما گذاشته و هم راهنمای کاملی برای شما گردد.

قبل از هر اقدامی حقوقی حتی اخذ وکیل استفاده از خدمات مشاوره حقوقی رایگان می‌تواند اولین قدم برای شما باشد.

عدم آشنایی با قوانین و ارتکاب به اقدام اشتباه در مسائل حقوقی می‌تواند صدمات جبران ناپذیری برای هر فرد یا شرکتی به دنبال داشته باشد؛ از این رو استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در این مواقع می‌تواند کارگشا بوده و شما را از ورود به یک منجلاب بزرگ نجات دهد.

بدون کارشناس حقوقی و وکیل استفاده از قوانین دشوار و حتی غیرممکن است؛ زیرا قوانین با ادبیاتی حقوقی نگاشته شده و استفاده از آن‌ها نیاز به مهارت و تخصصی دارد که وکلا از آن برخوردارند.

وظایف مشاور حقوقی

هر اقدامی در مسائل حقوقی نیاز به استفاده از راهنمایی‌های مشاور حقوقی داشته که شهروندان می‌توانند با شرکت در جلسات مشاوره حقوقی به این راهنمایی‌ها دسترسی داشته باشند

یک مشاور حقوقی ملزم است تا با شنیدن صحبت‌های مشاوره گیرنده و مشاهده اسناد و مدارک وی راهنمایی‌های لازم برای پیش برد، امورات وی را در مراجع ذی صلاح ارائه نماید.

تنظیم دادخواست‌های لازم برای این امر نیز از جمله وظایف مشاور حقوقی می باشد. با این حساب شرکت در جلسه مشاوره حقوقی برای هر فردی در همان قدم‌های اولیه می‌تواند او را در مسیری درست و مشخص قرار دهد.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی حضور در چنین جلسه‌ای، دور شدن از حاشیه‌هایی است که معمولا با گفته‌ها و شنیده‌ها از اطرافیان شایع می‌شود.

یک مشاور حقوقی برای ارائه راهکارهای اساسی و دقیق نیاز به داشتن تجارب واقعی در زمینه‌های مختلف را دارد.

مشاوری که از تجربه کافی برخوردار نباشد، خود نیز کمیتش لنگ زده و نیاز به مشاوره خواهد داشت؛ از این رو انتخاب یک مشاور حرفه ای  برای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی نیز امری لازم و ضروری است.

کسی که تمام راه‌هایی که در ذهن افراد نقش می‌بندد را به صورت عملی در پرونده‌های مشابه تجربه کرده و اکنون مانند یک مرجع مسائل حقوقی می‌تواند تجربیات خود را در معرض استفاده کاربران قرار دهد.

مشاوره حقوقی در چنین مواقعی موثرتر و بهتر از آن چیزی خواهد بود که در ذهن خواهید داشت. اطلاع از بند بند قانون اساسی و درک آن برای هر فردی مقدور نیست.

این وظیفه بر عهده مشاور حقوقی است تا در یک جلسه مشاوره حقوقی تمام موارد لازم را برای شما نیز مفهوم نماید.

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی یا وکیل دادگستری؟

در برخی از پرونده‌ها استفاده از وکیل ضرورت دارد و در برخی از پرونده‌ها و مسائل حقوقی مشاوره حقوقی با متخصصان کفایت می‌کند.

در شرایطی که لازم باشد وکیل کارهای حقوقی را در ادامه جلسه مشاوره حقوقی انجام داده و وکالت موکل را بر عهده گیرد، نوشتن قرارداد و وکالت‌نامه ضرورت دارد و در مواردی که تنها مشورت دادن حقوقدان یا وکیل کفایت کند، در جلسه مشاوره این مورد از طرف متخصص گفته خواهد شد.

مشاوره حقوقی تلفنی

شرکت در جلسه مشاوره حقوقی (حضوری) نیازمند صرف وقت و هزینه‌هایی است. در بسیاری از مواقع نه وقت لازم برای چنین امری در اختیار شرکت‌ها یا افراد می‌باشد، نه پرداخت چنین هزینه‌هایی برای برخی از امور حقوقی منطقی به نظر می‌رسد.

استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بهترین دستورالعمل برای چنین زمان‌هایی است که هم در وقت و هم در هزینه شهروندان صرفه‌جویی خواهد کرد.

ارتباط با یک مشاور و استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در لحظاتی حساس می‌تواند آنان را از ورود به یک منجلاب بزرگ نجات داده و چراغ راه ایشان شود.

برای کسانی که از مسائل حقوقی آگاهی نداشته و در لحظه نیاز به تصمیم‌گیری درباره چنین موضوعاتی دارند، ضرورت استفاده از مشاوره حقوقی یا وکیل تلفنی بیش از سایرین نیز می‌باشد. یک مشاور خوب با اطلاع از شرایط شما قادر خواهد بود تا بهترین راهنمایی‌ها را به شما عرضه دارد.

بهتر است قبل از هر اقدامی در مسائل حقوقی با مشاور حقوقی مشورت کرده و سپس پیگیری خود را آغاز نمایید تا اطمینان داشته باشید که از نظر قانون حق با شماست.

مطمئن باشید تمامی اطلاعات شما به طور کاملا محرمانه فقط در اختیار مشاورین حقوقی قرار می‌گیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا