لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی ۲۴ ساعته و تضمینی [+رایگان]

۲۱ وکیل و مشاور حقوقی هم اکنون انلاین است

مشاوره حقوقی تضمینی ۲۴ ساعته با وکیل متخصص پایه یک دادگستری سراسر کشور. ارائه مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین و رایگان تضمینی در بنیاد وکلا.

تاکنون در بنیاد وکلا ۱۷۷,۱۶۱ مشاوره ارائه شده
امتیاز ۴.۸ براساس دیدگاه مشتریان
۴۳,۷۴۹ دیدگاه ثبت شده
تضمین کیفیت ارائه خدمات
کیفیت ارائه خدمات تضمین ۱۰۰٪

کاربر گرامی. مشاوره حقوقی رایگان فقط به صورت متنی و با پاسخگویی زمان حداکثر تا ۷۲ ساعت انجام خواهد شد. اگر مشکل جدی و زمان پاسخگویی برای شما اهمیت بالایی دارد لطفا حتما از مشاوره حقوقی آنلاین و یا تلفنی استفاده کنید که ۲۴ ساعته و سریع است. برای مشاوره حقوقی رایگان می‌توانید به پایین صفحه مراجعه کنید.

جلسه تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

از ۱۸۹,۰۰۰ تومان
 • تضمین کیفیت پاسخگویی
 • جلسه‌های ۲۰ الی ۴۵ دقیقه‌ای
 • امکان ارسال مدارک برای متخصص قبل از رزرو
چت با متخصص

مشاوره حقوقی آنلاین

از ۱۸۹,۰۰۰ تومان
 • تضمین کیفیت پاسخگویی
 • گفتگو با وکلای آنلاین بدون محدودیت زمانی در هر ساعت از شبانه‌روز
 • شروع گفتگو بلافاصله پس از رزرو
 • امکان ارسال پیام صوتی
 • امکان ارسال مدارک و تصاویر
خدمت ویژه

با استفاده از کد تخفیف "salam" برای اولین سفارش مشاوره حقوقی خود ۱۰ درصد تخفیف بگیرید

امتیاز مشتریان
۴.۸ امتیاز مشتریان
مشاوره ارائه شده
۳۹۶,۷۳۱ مشاوره ارائه شده
پرسش پاسخ داده شده
۲۱۹,۵۷۰ پرسش پاسخ داده شده
متخصص حقوقی فعال
۶,۶۴۹ متخصص حقوقی فعال
آخریش مشاوره ارائه شده
۱ ساعت پیش آخریش مشاوره ارائه شده

مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی با بهترین وکلای ۲۴ ساعته

سریع و بدون اتلاف وقت از میان وکلای آنلاین سایت فرد مورد نظر خود را انتخاب و مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین و یا رایگان را دریافت کنید.

شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۲۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
آنلاین
شروع قیمت از ۲۸۹,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
آنلاین
شروع قیمت از ۳۹۵,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
آنلاین
شروع قیمت از ۲۹۵,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
آنلاین
شروع قیمت از ۲۸۹,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۲۹۵,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
آنلاین
شروع قیمت از ۲۹۵,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۲۴۹,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۲۹۵,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۳۱۷,۰۰۰ تومان
شتاب‌دهی
شروع قیمت از ۲۹۵,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۲۱۰,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۲۴۰,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۱۹۹,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۱۸۹,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۱۸۹,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۱۸۹,۰۰۰ تومان
آنلاین
شروع قیمت از ۲۴۵,۰۰۰ تومان

کاربر گرامی. مشاوره حقوقی رایگان فقط به صورت متنی و با پاسخگویی زمان حداکثر تا ۷۲ ساعت انجام خواهد شد. اگر مشکل جدی و زمان پاسخگویی برای شما اهمیت بالایی دارد لطفا حتما از مشاوره آنلاین و یا تلفنی استفاده کنید. برای مطرح کردن پرسش حقوقی خود اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ها و بازخوردها
میانگین امتیاز مشتریان
۴.۸ از ۵
بر اساس ۴۳,۷۴۹ دیدگاه و بازخورد ثبت شده
کاملا راضی
۳۸,۰۵۴ نفر
راضی
۳,۶۱۳ نفر
خوب
۱,۴۰۲ نفر
معمولی
۳۳۲ نفر
ناراضی
۳۴۸ نفر
افشین م
افشین م
۴ ساعت پیش

بسیار عالی

مهزاد ح
مهزاد ح
۸ ساعت پیش

پاسخ کامل و جامع دادند

مجتبی ع
مجتبی ع
۷ ساعت پیش

سلام، از وکلای زیادی مشورت میگیرم.اما مشاوره بسیار دقیق و فنی ارائه دادند. در مدت زمان کوتاهی که مسیله را مطرح کردم، ابعاد مختلف آن را صبورانه مطرح کردند و بسیار با تجربه هستند و در مسائل ملکی به نظرم بسیار با تجربه و فنی هستند..لذا بنده ایشان را اکیدا توصیه میکنم

توحید ر
توحید ر
۵ ساعت پیش

عالی و جامع

عباس م
عباس م
۵ ساعت پیش

عالی بسیار کمک کرد راهنمایی های ایشان

شاهین ح
شاهین ح
۱۲ ساعت پیش

ممنونم از جواب به موقع

شهلا ح
شهلا ح
۲۲ ساعت پیش

خدا خیرتون بده، بسیار انسان شریف و بزرگواری هستید و ممنونم بابت راهنمایی حرفه ای شما❤️❤️❤️

شهرام ص
شهرام ص
۱۹ ساعت پیش

باید عرض کنم، جناب عاملیان بسیار با سواد هستند و مسلط.....اگر موکلین کمی اطلاعات حقوقی داشته باشین کار خیلی عالی پیش میره....بنده با توجه به اینکه دانشجوی حقوق هستم از اطلاعات حقوقی آقای دکتر بسیار استفاده بردم.

غزاله ا
غزاله ا
۲۳ ساعت پیش

بسیار عالی و با حوصله بودن و جواب همه ی سوال هارو با حساسیت کامل جواب میدن

حامد ج
حامد ج
۱ روز پیش

دقیق و با حوصله

داشتن اطلاعات حقوقی در زمینه‌های مختلف برای عموم جامعه می‌تواند تا حدودی کاربرد داشته باشد و از این حیث اگر افرادی در یک سری از موضوعات، اطلاعات حقوقی دقیقی داشته باشند، مزایای متنوعی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.

کارایی برخورداری از دانش حقوقی، زمانی نمود پیدا می‌کند که افراد در زندگی خود دچار مشکل شده باشند و بخواهند از راه قانونی و بدون نگرانی آن را حل و فصل کنند. در این زمینه می‌توان گفت که بین اشخاصی با معلومات حقوقی کافی با افرادی که اطلاعات حقوقی زیادی ندارند، تفاوت وجود دارد. 

مشاوره حقوقی

بهره‌مندی از اطلاعات حقوقی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از مهم ترین آن، استفاده از مشاوره حقوقی است. مشاوره حقوقی در واقع روشی است که متقاضیان می‌توانند به بهترین شکل ممکن به اطلاعات مورد نیاز در مورد مسئله به وجود آمده برسند و مشکل خود را به راحتی حل و فصل نمایند. استفاده از مشاوره حقوقی، محدود به زمان خاصی نیست و افراد متقاضی می‌توانند از ارائه مشاوره حقوقدانان مجرب استفاده کنند. 

ارائه مشاوره حقوقی در اغلب مواقع، توسط وکلای دادگستری انجام می‌شود و قانونا افرادی می‌توانند در زمینه مشاوره حقوقی فعالیت داشته باشند که دارای مجوز قانونی باشند. مشاوره حقوقی در خصوص موضوعات گوناگونی انجام می‌شود و محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد. 

تصور کنید که فردی قصد دارد از همسر خود طلاق بگیرد اما با روش قانونی آن آشنا نیست و یا این که علیه او جرمی رخ داده و قصد دارد از اقدام به طرح شکایت کیفری کند. در این شرایط باید به متخصص حقوقی و دادگستری مراجعه نمود یا از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کرد.

مشاوره حقوقی بنیاد وکلا با شرایط مناسب از لحاظ کیفیت و هزینه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و رضایت کاربران از استفاده این نوع خدمات در سطح قابل قبولی قرار دارد. 

چرا باید مشاوره حقوقی بگیریم؟

یکی از سوالاتی که در این زمینه مطرح می‌شود، آن است که چرا باید از مشاوره حقوقی استفاده کرد؟ دلایل بهره‌مندی از مشاوره حقوقی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید اذعان داشت که استفاده از مشاوره حقوقی باعث افزایش سطح معلومات حقوقی می‌شود و از این حیث اگر با مشکل حقوقی مواجه شدید، می‌توانید آن را شخصا حل و فصل کنید. 

افراد زیادی توانستند که مشکلات خود را به صورت قانونی و از طریق مشاوره حقوقی حل و فصل کنند. البته استفاده از امکانات حقوقی هر کدام دارای مزایا خاصی هستند و این موضوع بسته به نظر موکل داد که از مشاوره حقوقی استفاده نماید یا اقدام به انعقاد قرارداد وکالت حقوقی نماید.

می‌توان چنین گفت که مشاوره حقوقی گام اول و مقدمه تمامی اقدامات حقوقی بعدی می‌باشد. در همان جلسه اول مشاوره طرح کلی برای موکل ترسیم می‌شود تا با توجه به پرونده خود بداند لازم است در مرجله بعد چه کاری انجام دهد.

مشاوره حقوقی یا وکالت دادگستری؟

در ارتباط با این موضوع که کدام بهتر است، باید گفت که هر یک از آن‌ها برای موکلین مزایا خاص خود را دارند. مشاوره حقوقی و وکالت در دعاوی، در بخش‌هایی برای متقاضیان کارایی دارد و به صورت مطلق نمی‌توان گفت که مشاوره حقوقی یا وکالت برای پرونده‌های مختلف کاربرد دارد. 

استفاده از مشاوره حقوقی هم دارای مزایا و هم دارای معایب است. اصلی‌ترین مزیت مشاوره حقوقی این است که موکل با هزینه‌های بسیار مناسب‌تری امکان برخورداری از اطلاعات حقوقی را دارد.

موکلین در زمان دریافت مشاوره، صرفا از اطلاعات و دانش آن‌ها استفاده می‌کنند و در حین انجام مراحل طرح دعاوی، دیگر متخصص حقوقی وجود ندارد که از حق موکل در دادگاه دفاع کند و کار اجرایی نماید.

بنابراین افرادی که از مشاوره حقوقی استفاده می‌کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که شخصا باید برای ثبت شکایت اقدام کنند که البته از طریق اطلاعاتی که در زمان مشاوره دریافت می‌کنند، می‌توانند فرآیند دادرسی را انجام دهند. 

مزایا و معایب مشاوره حقوقی

از آن جهت که هزینه مشاوره حقوقی به نسبت حق الوکاله مناسب است، عموما افراد برای رفع مشکل حقوقی خود از مشاوره‌های حقوقی استفاده می‌کنند.

مشاوره حقوقی به صورت حضوری و همچنین غیر حضوری ارائه می‌شود که موکلین به انتخاب خود، مشاوره حضوری یا غیر حضوری را انتخاب می‌کنند. موکلین برای دریافت مشاوره حقوقی می‌توانند به صورت غیر حضوری با متخصص به گفتگو پرداخته و در این صورت دیگر لزومی برای آن که به دفتر کار وی مراجعه شود، نیست.

مشاوره غیر حضوری به صورت آنلاین و تلفنی ارائه می‌شود و موکل هرگونه سوال حقوقی که داشته باشد، می‌تواند از این طریق مطرح کرده و پاسخ آن را دریافت کند. 

با دریافت مشاوره حقوقی این امکان برای افراد وجود دارد که شخصا برای طرح شکایت اقدام کنند و در این صورت حتی لزومی برای آن که طرفین از وکالت دادگستری استفاده کنند، وجود ندارد.

معایب مشاوره حقوقی این است که وکالت دادگستری برای پذیرش وکالت در دعاوی وجود ندارد و موکل باید شخصا در انواع مراجع قضایی کار اجرایی را انجام دهد. در واقع کسی که به متقاضی مشاوره حقوقی می‌دهد، وظیفه‌ای در قبال وکالت در پرونده را ندارد و صرفا اطلاعات مورد نیاز را جهت حل مشکل حقوقی موکل ارائه می‌کند. 

زمینه‌های تخصصی بنیاد وکلا در ارائه مشاوره حقوقی

محدودیتی برای ارائه موضوعات مشاوره حقوقی وجود ندارد و در مورد مسائل مختلف چه زمینه حقوقی داشته باشند و چه نداشته باشند، امکان ارائه مشاوره وجود دارد. با توجه به این که در مجموعه بنیاد وکلا، افراد زیادی با تخصص‌های مختلف حقوقی وجود دارند، دریافت مشاوره برای متقاضیان در خصوص انواع دعاوی حقوقی و کیفری امکان پذیر است. 

برخی از مشاوره‌های حقوقی در بنیاد وکلا بیشتر استفاده شده‌اند و مورد توجه موکلین قرار دارد. مشاوره‌های حقوقی پر استفاده در این زمینه به شرح زیر است: 

 • مشاوره حقوقی ملکی
 • مشاوره حقوقی مالیات
 • مشاوره حقوقی خانواده
 • مشاوره حقوقی ثبت احوال
 • مشاوره حقوقی شرکت‌ها
 • مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی
 • مشاوره حقوقی بیمه
 • مشاوره حقوقی کیفری
 • مشاوره حقوقی اداره کار
 • مشاوره حقوقی قراردادها
 • مشاوره حقوقی وصول مطالبات
 • مشاوره حقوقی انحصار وراثت
 • مشاوره حقوقی ثبت اسناد
 • مشاوره حقوقی بین الملل

مواردی که به آن اشاره کردیم، تنها بخشی از زمینه‌های ارائه مشاوره حقوقی توسط بنیاد وکلا محسوب می‌شود. تمامی این موضوعات به صورت تخصصی توسط وکلا و کارشناسان ما ارائه می‌گردد و می‌توانید در هر کدام از این حوزه‌ها، به اطلاعات مناسب حقوقی رسیده و مشکلات خود را به شیوه مناسب و البته قانونی برطرف کنید.

در ادامه به بررسی هر کدام از مشاوره حقوقی تخصصی بنیاد وکلا می‌پردازیم. 

مشاوره حقوقی مالیات

مسائل مرتبط با نحوه تنظیم و ارسال اظهارنامه و پرداخت معوقات مالیاتی از جمله موضوعاتی است که در زمان دریافت مشاوره حقوقی مالیات، ارائه می‌گردد. 

در صورتی که اقدام به پرداخت مالیات طی زمانبندی تعیین شده نکنید و حتی با اعلام اخطاریه‌های وصله از سوی سازمان امور مالیاتی نیز باز هم اقدام خاصی را در این زمینه انجام ندهید، امکان پیگیری قضایی به جرم فرار مالیاتی وجود دارد. 

مشاوره حقوقی ملکی

یکی از دعاوی مهم و پرتکرار در مراجع قضایی، امور ملکی است. دعاوی ملکی می‌تواند زمینه و کیفری داشته باشد که به دلیل اهمیت بالای این دعاوی، ارائه مشاوره حقوقی توسط متخصصین امور ملکی صورت می‌گیرد. در صورتی که ملکی را خریداری کرده اید، اما در این زمینه دچار مشکلاتی شده‌اید، می‌توانید از مشاوره حقوقی ملکی بنیاد وکلا استفاده کنید. 

دعاوی ملکی نیازمند دریافت مشاوره حقوقی است و در این صورت با وکلا تخصصی ملکی به گفتگو حقوقی پرداخته و مشکلات خود را برای رفع با آن‌ها در میان بگذارید. 

مشاوره حقوقی خانواده

تقریبا تمامی متقاضیان دریافت مشاوره حقوقی خانواده، افراد متاهل هستند که در مورد موضوعات مختلف قصد دریافت مشاوره را دارند. مشاوره حقوقی بنیاد وکلا در امور خانواده در زمینه‌هایی چون طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و مواردی از این قبیل ارائه می‌شود. 

چنانچه قصد طلاق گرفتن از همسر خود را دارید و یا این که تمایل دارید مهریه خود را به اجرا بگذارید و همچنین در صورت تمایل برای مطالبه نفقه، راه حل مناسب در این زمینه استفاده از مشاوره حقوقی خانواده به صورت کاملا تخصصی از بنیاد وکلا است. 

مشاوره حقوقی خانواده این مزیت را برای متقاضیان دارد که موکل به تنهایی، می‌توانند تمامی مراحل طرح دعوا را در دادگاه خانواده انجام دهند. تغییرات جدیدی که در قوانین مرتبط با امور خانواده اعمال شده است، نیازمند دریافت مشاوره حقوقی است.

یکی از تغییرات در حوزه مهریه اعمال شده است و اجرا گذاشتن مهریه طبق قانون جدید، از طریق اداره ثبت انجام می‌شود. در واقع متقاضیان مطالبه مهریه دیگر نمی‌توانند درخواست مهریه به دادگاه بدهند و باید ثبت درخواست خود را مستقیما در دوایر اجراییه ثبت مطرح کنند. 

وکلای دادگستری متخصص در دعاوی خانواده، به بهترین شکل ممکن در این زمینه به متقاضیان مشاوره می‌دهند و از این حیث، اطلاعات حقوقی شما در امور خانواده افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید مشکل خود را حل و فصل نمایید. 

مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار در ارتباط با روابط بین کارگر و کارفرما است. کارگر یا کارفرما چنانچه در روابط خود دچار مشکل شده باشند، می‌توانند با دریافت مشاوره حقوقی، اقدام به رفع مشکلات خود نمایند.

تصور کنید که کارگر به دلیل بدعهدی‌های کارفرما قصد شکایت از وی را دارد، در این صورت باید به اداره کار مراجعه نماید. در این صورت کارگر اگر با نحوه ثبت شکایت آشنا نباشد، می‌تواند با دریافت مشاوره حقوقی با چگونگی طی کردن این مراحل آشنا شود. 

انواع مشاوره حقوقی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن امکانات برقراری ارتباط برخط برای مردم شیوه‌های ارائه خدمات مشاوره حقوقی نیز در دو گروه سنتی و مدرن قرار می‌گیرد. هر کدام از این شیوه‌‌ها متناسب با وضعیت و امکانات موکلین ارائه می‌گردد. رزرو وقت و راهنمایی نیز با سرعت بالا و فوری از طریق تیم پشتیبانی مدیریت می‌گردد.

برای رزرو وقت شما می‌توانید با شماره تلفن 02142818 تماس حاصل فرمایید یا با مراجعه به سایت بنیاد وکلا متخصص خود را انتخاب و زمانبندی را تعیین نمایید.

مشاوره حقوقی حضوری

سنتی‌ترین روش برقراری ارتباط با وکلا مراجعه حضوری به دفتر این افراد است. در بنیاد وکلا شما با توجه به موضوع تخصصی حقوقی خود و شهری که در آن سکونت دارید می‌توانید به وکلای ما در شهر خود مراجعه کنید.

ما در اقصی نقاط ایران با گروه فراوانی از وکلای متخصص همکاری می‌کنیم و گاهی لازم است شما به مشاور حقوقی شهر خود یا مشاور شهری که پرونده در آنجا جریان دارد حسب مورد در ارتباط باشید.

رزرو وقت و ارسال آدرس در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط واحد پشتیبانی انجام می گردد. ضمن آن که لیستی از مدارک لازم که در جلسات حضوری برای بررسی از سوی متخصص نیاز است نیز به شما اعلام می‌گردد.

مشاوره حقوقی تلفنی

محبوب‌ترین شیوه ارائه مشاوره حقوقی بین کاربران مشاوره حقوقی تلفنی است. در این روش شما با توجه به نیاز خود می‌توانید بازه‌های زمانی ۲۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای انتخاب نمایید. با کارشناس حقوقی مورد نظر رزرو وقت کنید. پیش از جلسه مشاوره مدارک خود را برای بررسی دقیق‌تر برای مشاور ارسال نمایید.

مشاور حقوقی انتخابی شما زمانبندی مناسب را از طریق پیامک همراه با شماره تماس خود ارسال می‌کند و شما باید راس همان زمانبندی با متخصص تماس بگیرید. در این روش هزینه مازادی روی قبض تلفن شما لحاظ نمی‌شود و پس از پایان بازه زمانی انتخابی تلفن قطع نخواهد شد.

به این ترتیب شما می‌توانید علاوه بر روزهای کاری در خارج از ساعات اداری، آخر هفته و حتی روزهای تعطیل نیز با متخصصین حقوقی ما در ارتباط باشید.

به همه موکلین بنیاد وکلا توصیه می‌کنیم پیش از تماس سوالات خود را آماده نمایند و کاغذ و قلم در دست داشته باشند تا نکات را یادداشت نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاور حقوقی آنلاین در واقع روشی از ارائه دادن خدمات حقوقی در بستر اینترنت و از طریق اپلیکیشن‌های رایج و سایت‌های حقوقی معتبر در این خصوص است.

هم اکنون به علت رواج بیش از پیش اپلیکیشن‌های ارتباطی و پیام‌رسان‌های متعدد و در مجموع به دلیل سهولت دسترسی به اینترنت، برخلاف سال‌های قبل، بهره‌مندی از خدمات حقوقی به صورت آنلاین نیز گسترش قابل توجهی یافته است.

در روش کسب مشاوره حقوقی آنلاین، آن چنان که با انجام فرآیند خرید به صورت آنلاین به جای مراجعه حضوری به درب فروشگاه، مطمئنا در وقت و انرژی متقاضی صرفه‌جویی خواهد شد، با بهره‌مندی از خدمات حقوقی آنلاین هم به شکل قابل توجهی در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی لازم صورت خواهد گرفت.

در مشاوره حقوقی آنلاین که از طریق پیام رسان ویژه بنیاد وکلا ارائه می‌شود، امکان ارسال فایل صوتی و ضمیمه کردن مدارک جهت مطالعه پرونده از سوی کارشناس حقوقی وجود دارد.

این روش سریع و آسان است و بسیاری از وکلا تا دیر وقت نیز در سایت آنلاین و آماده پاسخگویی می‌باشند. این نوع از مشاوره مقرون به صرفه‌تر است و مخصوصا از سوی موکلین خارج از کشور با استقبال فراوانی مواجه شده است.

مشاوره حقوقی رایگان

یکی از خدمات حقوقی بنیاد وکلا تالار گفتگو یا مشاوره حقوقی رایگان است. در این روش موکلین پس از ثبت نام رایگان در سایت می‌توانند سوالات خود ارسال کنند. این سوالات به صورت عمومی به نمایش در می‌آید و وکلا می‌توانن ذیل آن پاسخ مورد نظر خود درج کنند. در بسیاری از موارد حتی بیش از ۱۰ مشاور حقوقی نیز به یک پرسش رایگان پاسخ داده‌اند.

موضوعات ارائه شده در مورد مشاوره حقوقی رایگان نامحدود است و صرفا به یک سری مسائل خاص محدود نمی‌شود.

در واقع مشاوران حقوقی این توانایی را دارند تا به اغلب مسائل حقوقی به شکل رایگان پاسخ دهند که البته باید در این زمینه تخصص مشاوران نیز اهمیت دارد. برخی افراد به رغم علاقه شدیدی که به اطلاعات حقوقی دارند، همواره با بسیاری از مشاوران حقوقی در ارتباط هستند تا بتوانند سطح علمی خود را افزایش دهند.

اما سایر افراد ممکن است که بر حسب اقتضای موقعیت شغلی خود با مشکل حقوقی مواجه شده باشند که در این صورت برای رفع مشکل خود به متخصصین حقوقی نظیر مشاوران حقوقی مراجعه می‌کنند.

مشاوره حقوقی رایگان در تالار گفتگو بنیاد وکلا مناسب افرادی است که در حال حاضر از پس هزینه‌های مشاوره برنمی‌آیند یا صرفا می‌خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند. شما می‌توانید به پرسش و پاسخ‌های سایرین نیز در این زمینه نگاهی بیاندازید.

در مورد چه دعاوی مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌شود؟

حال که بحث مشاوره حقوقی رایگان مطرح است، ممکن است این سوال عنوان شود که در خصوص چه موضوعاتی مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌گردد؟

ارائه مشاوره حقوقی توسط وکلا، بستگی به میزان تخصص و مهارت آن‌ها دارد. در واقع نمی‌توان انتظار داشت که یک متخصص حقوقی، در ارتباط با تمامی موضوعات حقوقی و کیفری بتواند به موکل مشاوره دهد.

اما برخی از موضوعات و دعاوی حقوقی با توجه به اهمیت بالایی که دارند و بیشتر در دادگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ارائه مشاوره حقوقی در این زمینه بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. یک سری از دعاوی به جهت آن که ممکن است برای هر فردی در دوران زندگی رخ دهد، توسط بسیاری از وکلا، مشاوره حقوقی داده می‌شود.

در هر صورت، نمی‌توان برای ارائه مشاوره حقوقی، موضوعات خاصی را در نظر گرفت و تقریبا می‌توان گفت که در این زمینه، دعاوی که به تبع آن‌ها مشاوره حقوقی ارائه می‌گردد، نامحدود هستند. دعاوی که عموما نیاز به مشاوره حقوقی دارند و از جهات مختلفی نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند، متعدد هستند که در این بخش به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مشاوره حقوقی رایگان در ارتباط با دعاوی و موضوعات ذیل ارائه می‌شود:

 • دعاوی ملکی
 • دعاوی ثبتی
 • دعاوی خانواده
 • دعاوی مربوط به ارث
 • دعاوی مرتبط با وصیت
 • دعاوی مالیاتی
 • دعاوی جرائم فضای مجازی
 • دعاوی امور قراردادها
 • دعاوی کار
 • دعاوی بانکی
 • دعاوی جرائم اقتصادی
 • دعاوی مرتبط با تصرف غیر قانونی بر اموال غیر منقول توسط اشخاص حقوقی
 • دعاوی تجاری
 • دعاوی مرتبط با شرکت‌های تجاری موضوع ماده 20 قانون تجارت
 • دعاوی موضوع کمیسیون ماده 20 شهرداری
 • دعاوی جرائم علیه اموال
 • دعاوی جرائم علیه اشخاص
 • دعاوی مربوط به مطالبه خسارت

موارد مزبور تنها بخشی از موضوعاتی هستند که ارائه مشاوره حقوقی برای آن‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود. در واقع نمی‌توان ارائه مشاوره حقوقی رایگان را صرفا به دعاوی فوق محدود کرد.

مشاوره حقوقی رایگان توسط چه کسانی ارائه می‌شود؟

سوالات مطرح شده در مشاوره حقوقی رایگان قابل بازدید برای تمامی مراجعین به سایت می‌باشد. وکلا و مشاورین حقوقی مجموعه ما حسب تخصص خود به این سوالات پاسخ می‌دهند. رزومه و پروفایل وکلا برای شما قابل مشاهده است.

همچنین در ذیل پروفایل هر مشاور و کارشناس حقوقی نظرات موکلین و تجربه آن‌ها با این متخصص قابل مشاهده می‌باشد.

چه زمانی می‌توان از مشاوره حقوقی رایگان استفاده کرد؟

مشاوره حقوقی رایگان در قالب پرسش و پاسخ‌های کوتاه تا متوسط است. به همین جهت ابتدایی‌ترین اقدام از سوی موکلین به حساب می‌آید. یعنی شما اگر احساس نگرانی در خصوص مشکل خود دارید، پیش از هر کاری می‌توانید سوال خود را در سایت ما مطرح کنید و منتظر پاسخ متخصصین بمانید.

سپس در صورت نیاز برای دریافت مشاوره حقوقی مفصل‌تر اقدام نمایید.

چرا باید بنیاد وکلا را انتخاب کنیم؟

مجموعه بنیاد وکلا، با بهره مندی از وکلا، کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص آماده خدمات رسانی در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانواده، اختلافات حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما و سایر مسائل حقوقی است.

همچنین این مجموعه حقوقی علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی و نحوه قرارداد نویسی نیز خدمات رسانی نیز می‌کند.

در هر صورت چنانچه به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و قصد تنظیم شکایت حقوقی در مراجع قضایی و به تبع آن تنظیم دادخواست ، تنظیم شکوائیه و سایر اوراق قضایی را دارید، قبل از هر اقدام حقوقی به سایت بنیاد وکلا مراجعه کنید و خدمات و امکانات آن بهره مند شوید.

با توجه به این که بنیاد وکلا سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات حقوقی دارد و بهترین و مجرب‌ترین حقوقدانان کشور در این مجموعه فعالیت می‌کنند، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب افراد مختلف برای بهره مندی از امکانات و خدمات حقوقی باشد.

پرسش و پاسخ‌های متداول

پاسخ سوال خود را پیدا نکرده‌اید؟

می‌توانید پرسش خود را با واحد پشتیبانی بنیاد وکلا مطرح کنید.

مدت زمان مشاوره‌ها چقدر است؟

مشاوره‌ها با وکیل تلفنی دارای سه بسته ۲۰، ۳۰ و ۴۵ دقیقه‌ای هستند. پیشنهاد می‌شود به دلیل پیچیدگی مباحث حقوقی بسته ۳۰ دقیقه‌ای را انتخاب کنید.

پس از ثبت سفارش مشاوره چه زمانی ارائه می‌شود؟

بلافاصله پس از پرداخت مبلغ سفارش و نهایی شدن سفارش سیستم به متخصص مربوط اطلاع‌رسانی میکند. مشاوره‌ها به طور معمول در بین ساعات ۹ صبح الی ۲۳ انجام می‌شوند. 

پیگیری مشاوره‌ها چه با وکیل آنلاین و چه تلفنی ممکن است بین ۱۵ دقیقه تا ۶ ساعت زمان ببرد، در صورتی که متخصص در زمان معمول سفارش شما را پیگیری نکند مورد توسط تیم پشتیبانی بنیاد وکلا بررسی شده و در صورت نیاز متخصص دیگری برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

جهت انجام مشاوره تماس از طرف چه کسی انجام می‌شود؟

تماس از طرف مشتری انجام می‌شود و متخصص تعهدی جهت تماس با مشتری ندارد.

آیا امکان ارسال اسناد و مدارک جهت بررسی وجود دارد؟

در بسته‌های ۳۰ و ۴۵ دقیقه‌ای امکان ارسال مدارک تا حداکثر ۲ صفحه وجود دارد. بررسی مدارک بیش از ۲ صفحه نیازمند خرید خدمت مطالعه پرونده خواهد بود.

چگونه متخصص مرتبط با موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنم؟

با کمک دسته‌بندی‌های ایجاد شده می‌توانید متخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید، همچنین هنگام انتخاب به امتیازات و رتبه متخصص بر اساس دیدگاه دیگر کاربران دقت کنید.

چگونه بهترین بسته مشاوره‌ای را انتخاب کنم؟

این مورد کاملا بر اساس نیازهای شما مشخص می‌شود، اما پیشنهاد ما بسته ۳۰ دقیقه‌ای است.

بعد از دریافت مشاوره چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از دریافت راهنمایی‌های کامل از متخصص می‌تواند نحوه انجام مراحل بعدی را از ایشان جویا شوید. همچنین می‌توانید برای دریافت راهنمایی در خصوص مراحل بعدی با بنیاد وکلا تماس گرفته و از کارشناسان ما کمک بگیرید.

امکان لغو مشاوره رزرو شده وجود دارد؟

تا قبل از دریافت مشاوره از متخصص این امکان برای شما وجود دارد. در این صورت ۳۵ درصد از مبلغ سفارش به عنوان هزینه لغو سفارش کسر شده و مابقی به حساب کاربری شما واریز خواهد شد. پس از این با ثبت درخواست تسویه موجودی مبلغ به حساب بانکی شما عودت داده خواهد شد. 

پس از پرداخت مبلغ سفارش چکار باید کنم؟ 

منتظر بمانید تا متخصص درخواست شما را بررسی کند، اطلاع‌رسانی‌های بعدی به شما انجام خواهد گرفت. در صورتی که زمان رسیدگی متخصص طولانی شود مورد توسط تیم پشتیبانی بنیاد وکلا بررسی خواهد شد. 

در تمام این مدت شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری وضعیت سفارش خود با مرکز تماس بنیاد وکلا تماس حاصل فرمایید.