لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن در بنیاد وکلا به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین و تلفنی انجام می‌شود. وکیل متخصص طلاق از طرف زن آماده پاسخگویی مشاوره به صورت مشاوره تلفنی طلاق از طرف زن و مشاوره آنلاین طلاق از طرف زن می‌باشد. بنیاد وکلا کیفیت کلیه مشاوره‌های تلفنی و آنلاین (چت) را تضمین می‌کند.

سوال مطرح شده
۲۰۹,۹۶۴ سوال مطرح شده
پاسخ ارائه شده
۱,۲۴۳,۱۲۳ پاسخ ارائه شده
وکیل پاسخگو
۷,۹۰۳ وکیل پاسخگو

شما هم می‌توانید پرسش حقوقی خود را بصورت ناشناس مطرح کنید و از متخصصین بنیاد وکلا پاسخ بگیرید.

سوال خود را مطرح کنید
دیگر خدمات مشاوره‌ای بنیاد وکلا
چت با متخصص مشاوره حقوقی آنلاین
جلسه تلفنی مشاوره حقوقی تلفنی
مرتب سازی:
حداقل تعداد جلسات دادگاه معمولا میانگین چقدر است؟

بعد از گذراندن مشاوره ۶ جلسه (عدم سازش) شورای حل اختلاف ۶ جلسه(عدم سازش) مراحل بعدی چگونه خواهد بود؟ برای حکم طلاق طلاق از طرفه زوجه بوده

پرسیده شده
۱۶ پاسخ ۲۹۷ آخرین پاسخ توسط دانیال تمیزالنیا
آیا زوجه میتواند طلاق بگیرد؟

باسلام و احترام زوج هستم بخاطر یکسری از مسائل در دوران عقد به مشکل خوردیم و زوجه به خواسته خود از حق حبسش استفاده کرد(حتی خونه با تمام امکانات هم محیا کردم ولی نخواست) و الانم…

پرسیده شده
۹ پاسخ ۵۶۱ آخرین پاسخ توسط ندا فرخ نیا
اگر درخواست طلاق به درخواست زوجه ثبت شده باشد می توان این گونه استنباط کرد که عملا حقوقی مالی زوجه اسقاط گردیده و دیگر قابل مطالبه در ایران نیست؟

تفسیر دوستان حقوقی از این تبصره ذیل ماده ۱۵ قانون خانواده چیست : در مواردی که طلاق به درخواست زوج ثبت می‌گردد، زوجه می‌تواند با رعایت این قانون برای مطالبه حقوق قانونی خود به…

پرسیده شده
۲ پاسخ ۱۷۲ آخرین پاسخ توسط علی تقوی
گفتگو با وکلای آنلاین ۱۳ متخصص آنلاین
شتاب‌دهی
زهره کشاورزی
زهره کشاورزی ۲.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۷ / ۵ (۱۵۱) دیدگاه
شتاب‌دهی
محسن خیری
محسن خیری ۸.۹ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۶۷۹) دیدگاه
شتاب‌دهی
کیومرث نهاردانی
کیومرث نهاردانی ۲.۸ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۱۱۴) دیدگاه
شتاب‌دهی
مهرداد مهرپویا
مهرداد مهرپویا ۲.۳ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۱۴۶) دیدگاه
شتاب‌دهی
جواد شاهسوند اینانلو
جواد شاهسوند اینانلو ۵.۳ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۲۷۳) دیدگاه
شتاب‌دهی
آرزو سلیمانی
آرزو سلیمانی ۴.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۳۱۹) دیدگاه
شتاب‌دهی
بهنام رفیعی ساران
بهنام رفیعی ساران ۶.۴ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۷ / ۵ (۳۵۹) دیدگاه
شتاب‌دهی
راحله شفیعی عربی
راحله شفیعی عربی ۴.۳ وکیل پایه یک مرکز وکلای قوه‌قضاییه
۴.۹ / ۵ (۵۶۵) دیدگاه
شتاب‌دهی
علی اکبر یزدانی
علی اکبر یزدانی ۲.۳ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۲۴۴) دیدگاه
شتاب‌دهی
آسیه فتاحی امیردهی
آسیه فتاحی امیردهی ۲.۲ وکیل پایه یک مرکز وکلای قوه‌قضاییه
۴.۸ / ۵ (۲,۱۷۹) دیدگاه
شتاب‌دهی
مریم مرادی
مریم مرادی ۵.۱ وکیل پایه یک مرکز وکلای قوه‌قضاییه
۴.۹ / ۵ (۷۱۸) دیدگاه
شتاب‌دهی
رامین رضایی
رامین رضایی ۵.۳ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۸۵۸) دیدگاه
شتاب‌دهی
فائزه نقاش
فائزه نقاش ۱.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۷ / ۵ (۱۶۵) دیدگاه
شتاب‌دهی
شاهرخ صحرائی
شاهرخ صحرائی ۱.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۱۳۷) دیدگاه
رضا گلریز
رضا گلریز ۱.۶ کارشناس حقوقی
۴.۹ / ۵ (۴۸۹) دیدگاه
فائزه احمدی
فائزه احمدی ۱.۳ کارشناس حقوقی
۴.۹ / ۵ (۳۲۶) دیدگاه
امیر محمد کریمی
امیر محمد کریمی ۰.۰ کارآموز وکالت کانون وکلای دادگستری
۰ / ۵ (۰) دیدگاه
سمیه آرزه
سمیه آرزه ۰.۳ کارشناس حقوقی
۴.۸ / ۵ (۲۴۹) دیدگاه
چطور طلاق بگیرم؟

سلام من -------------------هستم شوهرم از اول تا حالا منو ارضاع نکرده الانم مردانگی ندارد وخیلی اذیتم میکند میخام طلاق بگیرم راهنماییم کنید

پرسیده شده
۱۸ پاسخ ۶۰۵ آخرین پاسخ توسط محمد نظامی وطن دوست
طلاق زوجه چطور درخواست شود؟

دوران عقد هستم ۵ساله از شدت تنفر و کراهت از همسرم حق حبس استناد کردم که نبینمش و دعوا کلی راه انداختم ک دیگ حتی با وساطت اطرافیان هم درست نشه هیچی نمیخوام فقط میخوام جدا بشم…

پرسیده شده
۸ پاسخ ۲۷۲ آخرین پاسخ توسط جواد ابراهیمی
مشاوره حقوقی تلفنی طلاق از طرف زن
سها آگهی محسن نریمانی ده نوی محمدحسین اسماعیل زاده نسترن زمانی پور
۱,۰۰۳ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۳,۰۹۶) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۷۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره حقوقی

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

طلاق زن از مرد چه شرایطی دارد؟

من اگر بخوام از همسرم جدا بشم چه کار کنم،فقط هم حضانت بچه هامو میخوام

پرسیده شده
۲۴ پاسخ ۳۷۲ آخرین پاسخ توسط ندا فرخ نیا
برای اثبات عسر وحرج چطور اقدام کنم؟

سلام من تقریبا ی ماه خونه بابا مم شوهرم منو از خونه انداخت بیرون منو زد و هشتا بخیه تو پیشونونی خوردم رفتم پزشک قانونی و شکایت کردم الان میخوام بدونم چطور میتونم طلاق بگیرم و براش…

پرسیده شده
۱۵ پاسخ ۳۶۰ آخرین پاسخ توسط امین احمدی
طلاق از طرف زن چقدر طول میکشد؟

سلام.اگر دادخواست طلاق از طرف زن باشه ولی حالت توافقی داشته باشه و طی جلسات مشاوره از طریق سامانه طلاق انجام شده باشه و هردوموافق جدایی باشند و داخل نامه مشاور نوشته شده باشه ک هر…

پرسیده شده
۲۵ پاسخ ۴۰۴ آخرین پاسخ توسط رضا جمشیدی
شرایط طلاق از زوجه چیست؟

برادرم بیکار هستن و هیچ پول و درآمدی ندارن،اخلاقشون خوب نیست و با همسرشون هیچ سازگاری ندارن،با توجه یه مهریه ی بالایی که گذاشتن شرایط طلاقشون و پرداخت مهریه که ۳۰۰سکه هست به گه…

پرسیده شده
۹ پاسخ ۴۱۳ آخرین پاسخ توسط ندا فرخ نیا
مشاوره حقوقی تلفنی طلاق از طرف زن
سها آگهی محسن نریمانی ده نوی محمدحسین اسماعیل زاده نسترن زمانی پور
۱,۰۰۳ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۳,۰۹۶) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۷۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره حقوقی

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ایا عدم تعادل جسمی زوج در راه رفتن عسرو حرجی برای طلاق است؟

سلام زوجی به واسطه درمان سرطان بدخیم نخاع دوچار کندی در حرکت و عدم تعادل در راه رفتن شده ،بیماری سرطانش بهبود پیدا کرده و با وجود گذشت ۳ سال از درمان همچنان در راه رفتن دچار عدم…

پرسیده شده
۹ پاسخ ۴۰۵ آخرین پاسخ توسط ندا فرخ نیا

تقاضای طلاق از طرف زن، نوعی دیگر از انواع طلاق است که در آن، این بار زن قادر به ادامه زندگی مشترک با مرد نیست و تصمیم می‌گیرد، دادخواست طلاق را به دادگاه خانواده ارائه کرده و از مرجع قضایی تقاضای طلاق نماید.

با این وجود از منظر حقوقی و با توجه به قواعد فقهی، زنان نمی‌تواند بنا به هر دلیلی زندگی مشترک را ترک کرده و تقاضای طلاق کنند. البته قانونگذار دو راه را برای طلاق یک طرفه از سوی زن در نظر گرفته است.

در صورتی که زن دلیل قانع‌کننده و محکمه پسندی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد به دادگاه ارائه نماید، می‌تواند دادگاه را مجاب نماید تا نسبت به صدور رای طلاق به نفع او اقدام نماید.

همچنین در صورتی که زن وکالت در طلاق از سوی مرد داشته باشد، می‌تواند از شوهر خود طلاق بگیرد. برای زنان این امکان مهیا شده تا در صورتی که در زندگی مشترک خود با شوهر خود، دچار سختی و مشقت شوند و در واقع زن متحمل عسر و حرج گردد، بتوانند با اثبات آن در دادگاه خانواده، از همسر خود طلاق بگیرد.  

به دلیل پیچیدگی این فرآیند و از آن جایی که معمولا مراجع قضایی حساسیت قانونی فراوانی نسبت به دادخواست ارائه شده از سوی زن دارند، کسب مشاوره حقوقی در این زمینه و یا سپردن پروسه طلاق به وکیل دادگستری بسیار حائز اهمیت است.

مشاوران و کارشناسان حقوقی طلاق، مسیر کامل و دقیق این پروسه زمان‌بر را می‌شناسد و می‌تواند با تجاربی که در سالیان متمادی در دادگاه‌های خانواده به دست آورده‌اند، در کمترین زمان ممکن این فرایند را به انجام برساند و با تحمیل حداقل بار مالی به زن و بدون حضور او در دادگاه، این مهم را به انجام برساند.

مراحل انجام طلاق از طرف زن

در آغاز مطالب به شما توصیه می‌کنیم، چنانچه می‌خواهید به صورت یک طرفه از شوهر خود جدا شده و طلاق بگیرید، به هیچ وجه این فرآیند را بدون حضور وکیل آغاز نکنید، زیرا راهی بسیار دشوار پیش روی شما خواهد بود.

اگر مرد مخالف این جدایی باشد، فرآیند طلاق بسیار پیچیده‌تر نیز خواهد شد. البته کسب مشاوره حقوقی منطقی در این زمینه و یا استفاده از وکلای مجرب طلاق، می‌تواند مسیر پرچالش این دعوا را هموارتر نماید. بنیاد وکلا، سامآن‌های حقوقی است که با بهره‌مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی متخصص، اقدام به ارائه خدمات متنوع حقوقی به متقاضیان محترم می‌نماید.

این خدمات معمولا در قالب مشاوره‌های حقوقی تلفنی، آنلاین و در صورت نیاز به صورت حضوری انجام خواهد شد. متقاضیان می‌توانند برای دریافت پاسخ سوالات خود در کلیه موضوعات حقوقی مرتبط با دعاوی خانوادگی به خصوص طرح دعوای طلاق از طرف زن و استفاده از خدمات مشاوره‌ای در این خصوص، به سامانه حقوقی بنیاد وکلا مراجعه و از خدمات ما بهره‌مند گردند. 

  • اولین گام اغلب وکلا برای درخواست طلاق از طرف زن، این است که آن‌ها نیز همانند خود متقاضی، به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و دادخواستی مبنی بر الزام مرد به طلاق زوجه را، به دادگاه تقدیم می‌نماید. که به دلیل شلوغی این دفاتر کار کمی سخت و زمان‌بر خواهد شد.

چنانچه وکالت پرونده خود را به این بنیاد حقوقی بسپارید، وکلای این مرکز نیازی به حضور در دفاتر خدمات قضایی نداشته و از طریق سامانه عدل ایران به صورت مستقیم و در کمترین زمان ممکن، اقدام به ثبت دادخواست طلاق خواهند کرد.

در صورتی که راسا می‌خواهید این فرایند را آغاز نمایید، حتما با مشاوران ما تماس حاصل نموده تا روش تنظیم درست دادخواست، هزینه دادرسی پرونده طلاق و سایر موارد برای شما مشخص شود. 

  • در گام بعد دفاتر خدمات قضایی پس از ثبت دادخواست زوجه، پرونده را به دادگاه خانواده صالح ارسال نموده و دادگاه پس از بررسی دادخواست و تعیین وقت رسیدگی، زوجین را احضار می‌نماید و در جلسه رسیدگی دلایلی که زن به دادگاه ارائه داده است را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بیان این دلایل بسیار مهم خواهد بود که لازم است قبل از حضور در جلسه رسیدگی حتما جلسانی را با مشاوران حقوقی یا وکلای مجرب طلاق به مشورت بپردازید تا بتوانید در این مرحله دادگاه را جهت صدور رای به نفع خود قانع نمایید.

معمولا سرنوشت رسیدگی در این مرحله، با عنایت به دلایل ارائه شده و نحوه دفاع شما رقم خواهد خورد و دادگاه با بررسی دقیق دفاعیات شما و مستندات ارائه شده، در نهایت رای خود را در الزام شوهر به طلاق یا رد دعوا زوجه صادر خواهد کرد .اما صدور رای بدوی پایان کار نخواهد بود و معمولا در بیشتر اوقات این رای مورد اعتراض طرف مقابل قرار خواهد گرفت.

مهلت زمان اعتراض به رای دادگاه بدوی و پروسه تجدیدنظر خواهی و امکان یا عدم امکان قابلیت فرجام خواهی از این رای در دیوان عالی کشور، نکاتی است که مشاوران ما در بنیاد وکلا در اختیار شما قرار خواهند داد. 

به دلیل همین پروسه طولانی و دشوار است که در ابتدای امر به شما توصیه کردیم، که حتما از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در این دعوا استفاده نمایید. زیرا عملا هم زمان و عمر خود را از دست خواهید داد و هم مجبور خواهید شد که هزینه بالایی را صرف تلاشی بیهوده کنید.

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن

نقش مشاوره حقوقی در تعیین دلایل زن برای طلاق 

پیچیدگی دعوای طلاق از طرف زن به گونه‌ای است که زن باید به دلایلی متمسک شود، که دادگاه را قانع به طلاق او نماید. اثبات عسر و حرج با ارائه دلایل و مستندات متقن به دادگاه، یا ارائه وکالت در طلاق، موضوعاتی است که یک مشاور حقوقی طلاق به دقت شمار را در نحوه ارائه آن به دادگاه راهنمایی خواهد کرد. 

زن در اثبات عسر و حرج خود کار دشواری در پیش‌دارد و در صورت اثبات عسر و حرج است که زن این امکان را خواهد داشت که به صورت یک طرفه از مرد طلاق بگیرد.

مشاوره حقوقی بنیاد وکلا به شما کمک خواهد کرد که مصادیق متعدد عسر و حرج را کاملا بشناسید و با مفاهیم و موضوعات قانونی آن آشنا شوید و رویه محاکم دادگستری را نیز در دریافت دلایل و مستندات عسر و حرج بهتر درک کنید.

در مشاوره حقوقی بنیاد وکلا موضوعات و مصادیق ذیل مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت و در صورتی که نمی‌توانید به صورت حضوری در این مرکز یا دفاتر وکلای معتمد ما حاضر شوید، بهترین را کسب مشاوره از طریق تلفن یا اپلیکیشن واتساپ است:

نپرداختن نفقه یا عجز شوهر از پرداخت آن

به موجب ماده 1129 قانون مدنی:  اگر شوهر از دادن نفقه همسر خود خودداری نماید و امکان اجرای حکم محکمه و الزام شوهر به دادن نفقه نیز میسر نیفتد، زن می‌تواند برای طلاق به حاکم رجوع نموده و حاکم شوهر را اجبار به طلاق می‌نماید. همچنین است در صورت ناتوانی و عجز شوهر از دادن نفقه.

مشاوره حقوقی طلاق، تمام این نکات را به شما گوشزد خواهد کرد که برای گرفتن حکم ترک انفاق زوج، چه اقداماتی را باید به انجام برسانید و به چه دادگاهی در این خصوص باید مراجعه نمایید.

از آن جایی که ترک انفاق از سوی مرد جرم بوده و امکان زندان نمودن شوهر نیز در این فرآیند وجود خواهد داشت، مشاوره حقوقی تمام ابهامات شما از جمله دادسرای صالح جهت رسیدگی به جرم ترک انفاق کیفری، میزان مجازات، تاثیر دریافت این حکم در دعوای طلاق از طرف زن و مراحل رسیدگی به این دعوا را نیز برای شما مشخص خواهد کرد.

ابتلاء زوج به برخی از بیماری‌ها

هر بیماری صعب‌العلاجی که مرد مبتلا به آن شود، امکان طلاق را برای زن فراهم نخواهد آورد. مشاوره حقوقی طلاق، شما را با امراضی که ابتلای مرد به آن، موجب ایجاد حق طلاق برای زن خواهد شد، آشنا کرده و شما را در اثبات آن‌ها راهنمایی خواهد کرد.

معمولا امراض و بیماری‌هایی که قابل درمان نباشد و برای سلامتی زن مضر و خطرساز باشد، در این قالب قرار خواهد گرفت و زن می تواند با اثبات آن از شوهر خود طلاق بگیرد.

جنون مرد

جنون مرد در حالات خاصی امکان طلاق یکطرفه به زن را اعطا می‌نماید. در صورتی که شوهر شما دارای حالاتی از جنون است و زندگی در این شرایط برای شما دشوار گردیده، حتما با مشاوران و وکلای متخصص ما در این زمینه مشورت نموده و راهکار منطقی برون رفت از این معضل را کسب کنید. 

اشتغال مرد به فعالیتی که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه وارد آورد

اگر شوهر شما به کار و فعالیتی مشغول باشد که با حیثیت خانوادگی شما هیچ سنخیتی نداشته باشد، زوجه می‌تواند تقاضای طلاق کند و پس از اثبات آن در دادگاه، بدون اذن مرد طلاق بگیرد.

مشاوره حقوقی در این زمینه علاوه بر اینکه  می‌تواند نوع مشاغلی که با حیثیت و آبروی زوجه در تقابل است را برای متقاضی معین نماید، نتیجه‌گیری در پرونده طلاق از طرف زن را نیز معین خواهد کرد.

محکومیت قطعی مرد به برخی جرایم و حبس بیش از 5 سال حبس 

مشاوره حقوقی طلاق در این زمینه بسیار کارگشاست. گاهی اوقات زوج محکوم به پرداخت جزای نقدی شده و به علت عدم پرداخت آن، دادگاه او را محکوم به حبس بدل از جزای نقدی نموده است. مشاوره حقوقی ابهامات شما را در این زمینه برطرف خواهد کرد و مشخص می‌نماید که آیا با محکومیتی که شوهر شما دارد، امکان طلاق یکطرفه از سوی زوجه میسر است یا خیر؟ 

مشاوره حقوقی، محدوده جرائم ارتکابی که قانونگذار آن‌ها را از مصادیق عسر و حرج زوجه تعیین کرده را به شما مشخص خواهد کرد.

بیماری مسری مرد

هر بیماری مسری امکان جدایی یک طرفه زوجه را فراهم نمی‌آورد. بیماری مسری مرد، زمانی امکان طلاق را به زن خواهد داد، که طبق نظر پزشکی قانونی، بیم مبتلا شدن زن را در پی داشته باشد. مشاوره حقوقی طلاق، به شما کمک می‌کند که این بیماری‌ها را بهتر بشناسید و در نحوه اثبات آن را در محاکم قضایی به مشکلی بر نخورید.

غیبت و ترک زندگی مشترک توسط مرد

ترک زندگی مشترک و غیبت طولانی از طرف مرد که موجب امکان تقاضای طلاق از طرف زن می‌شود، موعد و مهلت مشخصی دارد و هر ترک زندگی یا غیبتی باعث طلاق نخواهد شد.

مشاوره حقوقی طلاق در بنیاد وکلا، شما را از این مواعد آگاه کرده و مدت زمانی که امکان طلاق برای زوجه را فراهم می‌آورد برایتان مشخص خواهد کرد. مشاوره حقوقی طلاق به شما کمک خواهد کرد تا با اعتماد به نفس بیشتر در جلسه رسیدگی دادگاه حاضر شده و از حقوق خود دفاع نمایید.

عقیم بودن مرد و ناتوانی در تولید نسل

نازایی مرد، می‌تواند از دلایل اثبات عسر و حرج زن باشد. در صورتی که مرد مدت زمان مشخصی را عقیم باشد و یا به علت بیماری خاصی، قدرت باروری خود را از دست بدهد، زن تحت شرایطی و با اثبات آن می‌تواند تقاضای طلاق کند.

مدت زمان این ناباروری و امراضی که ممکن است  امکان طلاق یکطرفه زوجه را تعیین نماید از مواردی است که توسط مشاوره حقوقی طلاق در بنیاد وکلا برای شما تشریح خواهد شد.

ازدواج مجدد زوج 

انتخاب همسر دوم توسط مرد، قواعد و مقررات خاص خود را برابر با قانون دارد و در صورت وقوع این موضوع و البته در صورت بودن شرایط خاص، زن اول قادر خواهد بود از دادگاه بدون کسب اجازه از شوهر، تقاضای طلاق نماید. مشاوره حقوقی در این زمینه شرایط و مقررات آن را به شما اعلام خواهد کرد.

اعتیاد مرد

اعتیاد زوج مقوله بسیار گسترده‌ای است که دادگاه‌ها به هر علتی، در این خصوص حکم طلاق یکطرفه صادر نمی‌کنند. اگر مرد به یکی از مواد مخدر و یا به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کند، در صورت وجود شرایط قانونی خاص و در صورت عدم امکان الزام وی به ترک آن، شاید بتوان این موضوع را از مصادیق عسر و حرج عنوان نمود. م

شاوران متخصص در بنیاد وکلا با تخصصی که در این موارد بدست آورده‌اند، به آسانی قادرند زن را جهت تقاضای طلاق یکطرفه راهنمایی نموده و راهکارهای مناسب برای اثبات عسر و حرج به دلیل اعتیاد مرد را به او ارائه دهند. 

موضوعات اشاره شده، از مسائل بسیار تخصصی و فنی در دعاوی حقوقی محسوب می‌شود که لازم است مشاوره‌های لازم از وکلای کارکشته در این زمینه اخذ شود. همچنین در بسیاری از پرونده های طلاق، ضرورت دارد که زوجه دست پیش را بگیرد تا همان ابتدا با مشکل روبه‌رو نشود.

مثلا ابتدا نفقه معوقه را مطالبه کند یا دادخواست الزام مرد را به تهیه مسکن متناسب با شان خود به دادگاه ارائه کند یا بخشی از مهریه را مطالبه نماید. 

سامانه حقوقی بنیاد وکلا این امکان را برای مخاطبان و متقاضیان فراهم آورده است که حتی اگر زوجه در طرح این دعوا قصد ندارند از خدمات وکلا و مشاوران بهره‌مند گردد، بتواند از طریق خدمات این سامانه و در کمترین زمان ممکن، در خصوص موضوع دعوای خود، شکواییه، دادخواست، لایحه دفاعیه یا اظهارنامه تخصصی دریافت کند.

نگارش این اوراق قضایی توسط وکلای متخصص و مجرب بنیاد وکلا انجام خواهد شد. تنظیم اوراق قضایی توسط وکلای متخصص موجب خواهد شد تا روند دادرسی در خصوص موضوع شکایت شما با سرعت بیشتری دنبال شده و هیچگاه با رد شکایت روبه‌رو نشوید.

مشاوره حقوقی برای حق و حقوق زن در طلاق

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن

مطالبه مهریه 

مهریه را باید مهمترین حقوق مالی زوجه در عقد نکاح محسوب کرد و این حق پس از جاری شدن عقد نکاح بر ذمه شوهر قرار خواهد گرفت و مرد در قالب یک دین، متعهد است هر زمان که زن تقاضا کند، نسبت به پرداخت آن اقدام نماید. 

در اینجا اگر زن، موارد عسر و حرج را در دادگاه به اثبات برساند، می‌تواند هم طلاق بگیرد و هم مهریه را طبق حکم دادگاه دریافت نماید. کسب مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن در این خصوص لازم و ضروری است زیرا اگر عسر و حرج زن ثابت نشود، صرفا دعوای طلاق رای شده، ولی این راهکار وجود دارد که بتوان مرد را با مطالبه مهریه تحت فشار قرار داد و به نحوی دعوای طلاق را نیز به کرسی نشاند.

هنر وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی است که با راهنمایی خود،  پرونده را در مسیر درست موفقیت قرار دهد.

معمولا پروسه طلاق از طرف زن بسیار طولانی و پرچالش است، لذا بدون داشتن وکیل، بهتر است در این مسیر گام نگذارید. زیرا بدون داشتن وکیل و در صورت عدم توانایی در اثبات عسر و حرج، فقط وقت ارزشمند خود را هدر خواهید داد و به موفقیتی نخواهید رسید. 

مطالبه نفقه 

کسب مشاوره حقوقی در خصوص مطالبه نفقه در طلاق به درخواست زن، بسیار مهم است. زیرا زن زمانی مستحق دریافت نفقه در زندگی زناشویی است که در منزل مرد سکنی گزیند و این زندگی مشترک تداوم داشته باشد.

پس طلاق منجر خواهد شد که نفقه از دوش مرد ساقط شده و دیگر نفقه‌ای به زن تعلق نگیرد. مشاوران بنیاد وکلا با دقت تمام، به شما تمام این راهکارها را اعلام خواهند کرد و از شما می‌خواهند که از هر اقدامی که باعث اسقاط حق نفقه شما شود خودداری کنید.

مشاوره حقوقی طلاق بنیاد وکلا تفاوت انواع طلاق‌ها را به شما گوشزد کرده و چنانچه تمایل دارید در عده طلاق نیز به شما نفقه تعلق گیرد، راه و روش آن را به شما ارائه خواهند داد. 

گواهی عدم امکان سازش

گواهی عدم امکان سازش یا حکم طلاق دریافت شده از سوی زوجه، دارای اعتبار در مدت زمان مشخصی است. در صورتی که مرد بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش، در مهلت مقرر زن را طلاق ندهد، و یا در صورتی که در مهلت تعیین شده در ابلاغیه دفترخانه، برای جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه رسمی طلاق حاضر نگردد، با مکاتبه صورت گرفته از سوی دفترخانه با دادگاه، یک نماینده از سوی دادگاه برای جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه طلاق حاضر شده و پس از انجام تشریفات مذکور با حضور نماینده دادگاه، مراتب به زوج غایب نیز گزارش خواهد شد.

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن در بنیاد وکلا شما را در جریان مواعد مختلف این نوع طلاق قرار خواهد داد و تبعات عدم اقدام به موقع را نیز به شما گوشزد خواهد کرد.

در طرح دعوای طلاق، حتما به این نکته توجه داشته باشید که گواهی عدم امکان سازش زمانی از سوی دادگاه صادر خواهد شد که یا طلاق به صورت توافقی باشد یا مرد از دادگاه تقاضای طلاق همسر خود را نموده باشد.

ولی در صورتی که پروسه طلاق به تقاضای زن آغاز شود، مطابق قانون و حسب مورد دادگاه رای به الزام مرد به طلاق یا در صورت احراز شرایط وکالت در طلاق، مبادرت به اعمال آن خواهد کرد. در صورتی که شرایط طلاق یک طرفه به تقاضای زن مورد تایید قاضی واقع شود، قاضی پرونده باید در این مورد حکم طلاق صادر نماید نه گواهی عدم امکان سازش!

حضانت فرزندان در طلاق از طرف زن

حضانت فرزندان پس از طلاق دارای قواعد و مقررات خاصی است. هرچند مادر تا هفت سالگی، مسئولیت حضانت فرزند به او سپرده خواهد شد و بعد از هفت سالگی حضانت فرزندان با پدر آن‌ها خواهد بود ولی چنانچه یکی از والدین بتواند ثابت نماید که والد دیگر صلاحیت حضانت فرزند را ندارد و دادگاه را متعاقد نماید، امکان اینکه حضانت از دیگری سلب و به طرف مقابل داده شود، وجود خواهد داشت.

این امر تخصص و هنر یک مشاور خوب است تا بتواند با ارائه راهکارهای منطقی به متقاضی، از شرایط سلب حضانت طرف مقابل آگاه شده و تلاش در به کرسی نشاندن آن در دادگاه نماید. 

مشاوره حقوقی در موضوعات متعدد دیگری نیز بسیار پرکاربرد است. مثلا چنانچه پدر خانواده فوت کند، حضانت کودکان با چه شخصی است؟ و آیا جد پدری به علت داشتن ولایت به فرزندان می‌تواند بعد از فوت پدر حضانت آن‌ها را نیز بر عهده بگیرد یا خیر؟ پاسخ تمام این موضوعات در مشاوره حقوقی طلاق پاسخ داده خواهد شد.

ملاقات فرزندان پس از طلاق

بر خلاف طلاق توافقی در سایر طلاق‌ها، قانون مدنی رویه‌ای خاص در این زمینه دارد که بیان می‌دارد:

هر یک از والدین که طفل در حضانت او قرار ندارد، این حق را دارد که با فرزند خود ملاقات نماید. زمان و مکان ملاقات و سایر جزئیات آن، باید مورد توافق طرفین قرار گیرد و در صورت هرگونه اختلاف در این موضوع، دادگاه وارد عمل شده و ساعت و زمان ملاقات را تعیین خواهد کرد.

کسب مشاوره حقوقی در این خصوص نیز دارای اهمیت است. مشاوره حقوقی این موضوع را برای شما روشن خواهد کرد که چنانچه هر یک از والدین از اجرای حکم دادگاه در خصوص حضانت طفل ممانعت نماید یا به هر نحو مانع از اجرای آن شود و یا از استرداد طفل خودداری کند، چه مجازاتی در انتظار آن‌ها خواهد بود. 

مشاوره هزینه دادرسی طلاق از طرف زن 

رسیدگی به دعاوی در مراجع قضایی، نیاز به پرداخت هزینه‌هایی با عنوان هزینه دادرسی دارد و این هزینه‌ها توسط نهادهای دولتی و حاکمیتی برای رسیدگی به دعاوی و شکایات متعدد، از خواهان دریافت می گردد.

مستحضر باشید که رسیدگی به درخواست طلاق به عنوان دعاوی غیرمالی و رسیدگی به سایر دعاوی در خصوص حقوق مالی زوجه، به عنوان دعاوی مالی در محاکم مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و به تبع آن هزینه دادرسی آن نیز از خواهان دریافت خواهد شد.

در صورتی که زوجه دادخواست مطالبه حقوق قانونی خود را به دادگاه ارائه نماید، مطابق دعاوی مالی باید هزینه دادرسی آن را پرداخت نماید و در صورتی که مرد محکوم به پرداخت آن شود، زن می‌تواند هزینه دادرسی را با عنوان مطالبه هزینه‌های دادرسی و تادیه خسارت، از دادگاه تقاضا کند و دادگاه نیز با توجه به دلایل مورد استناد زن، مرد را محکوم به پرداخت خواهد کرد.

کارشناسان حقوقی ما در بنیاد وکلا، در صورت نیاز شما می‌توانند، کلیه هزینه لازم در طرح دعوای طلاق از طرف زن را از زمان ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی تا صدور رای، به انضمام هزینه دادرسی دعاوی مربوط به حقوق مالی زوجه را محاسبه و به شما ارائه نمایند. ضمنا شما می‌توانید برای اطلاع از تعرفه خدمات قضایی در سال 1401 به قانون بودجه کشور مراجعه نمایید.

مشاوره حقوقی طلاق از طرف زن بنیاد وکلا

خدمات حقوقی بنیاد وکلا

مطالبه حقوق قانونی زوجه و طرح دادخواست طلاق از طرف او، یکی از مسائل مهم در عقد دائم به شمار می‌آید. مطالبه این حقوق قانونی در کنار دعوای طلاق به درخواست زن، دارای قوانین و مقررات خاصی است که افراد عادی اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها ندارند.

وکلای دادگستری اشخاصی  هستند که در مسائل حقوقی، دارای تخصص و آگاهی کاملی بوده و قادر خواهند بود در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به حقوق خانواده، خصوصا موضوع اشاره شده در این مقاله، گره گشای موکل خود باشند.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از وکلای بنیاد وکلا، علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه خود، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن است. با استفاده از خدمات وکلای دادگستری شما از رفت و آمدهای متوالی، وقت گیر و استرس زا به دادگاه رهایی خواهید یافت، حق و حقوق زوجه در پروسه رسیدگی به درخواست طلاق تامین خواهد شد.

پس به شما مجددا توصیه می‌کنیم اگر تمایل دارید، طرح شکایت شما در خصوص موضوع مطرح شده به نتیجه مطلوبی برسد و حقوق از دست رفته تان را به دست آورید، حتما با یک وکیل طلاق از طرف زن  مجرب در این حوزه حتما مشورت کنید. 

دریافت مشاوره حقوقی در سامانه بنیاد وکلا

سامانه حقوقی بنیاد وکلا، به عنوان تخصصی‌ترین و البته یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های حقوقی کشور، امکانات بسیار خوبی را برای مخاطبان و متقاضیان امور حقوقی، فراهم نموده است تا به صورت تخصصی، مشاوره‌های لازم را در خصوص کلیه مسائل مرتبط با دعاوی خانوادگی، از جمله مشاوره در موضوعات مربوط به طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد و طلاق از طرف زن، فسخ نکاح و بسیاری از موضوعات مرتبط را به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری به متقاضیان ارائه نماید.

بنیاد وکلا، این افتخار را دارد که با بهره‌مندی از تجربه وکلا و مشاوران حقوقی کارکشته خود، پاسخگوی بسیاری سوالات و ابهامات هموطنان، در مورد دعوای طلاق باشد. 

در این میان، مرکز مشاوره حقوقی خانواده در بنیاد وکلا، همواره در تلاش است تا با تولید محتواهای حقوقی کاربردی و تخصصی،  پاسخگوی سوالات و مشکلات متقاضیان باشد و رویکرد خود را اینگونه تنظیم نماید، که چنانچه فردی، توان مالی کافی برای استفاده از خدمات وکلا و مشاوره حقوقی را نداشته باشد، به راحتی بتوانند با مطالعه دقیق مقالات کاربردی ما در سامانه بنیاد وکلا، از موضوعات متنوعی که توسط وکلای مجرب و کارشناسان حقوقی تهیه گردیده، تا حد ممکن بهره کافی را ببرد.

سامانه حقوقی بنیاد وکلا، با بهره‌مندی از وکلای مجرب و متخصص و کارشناسان و مشاوران حقوقی، آماده خدمات رسانی در تمام مسائل حقوقی اعم کیفری، خانواده، اختلافات حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما، ارث، حقوق تجارت و شرکت‌ها، دعاوی بین‌المللی و سایر موضوعات و مسائل حقوقی است.

این سامانه حقوقی، علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی تخصصی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی مانند دادخواست، شکوائیه، لوایح دفاعیه، اظهارنامه، تنظیم قراردادهای تجاری و استخدامی و مانند آن، به خدمت رسانی به متقاضیان می‌پردازد.

در هر حال اگر با مشکل حقوقی روبه‌رو شدید و احیانا به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و یا قصد تنظیم شکوائیه، دادخواست، قراردادهای کاری و سایر اوراق قضایی را داشتید، حتما قبل از هر اقدام حقوقی به سامانه حقوقی بنیاد وکلا مراجعه کنید و از خدمات متنوع این سامانه استفاده نمایید.