متخصصین فعال
19m
هادی سالاری کارشناس حقوقی
39m
فرهاد امینی وکیل پایه یک قوه قضاییه
47m
سجاد نیستانی کارشناس حقوقی
1h
سیدمهرداد توسلی کارشناس حقوقی
1h
عرفان معین پور کارشناس حقوقی
1h
اکبر هدایی‌ وکیل پایه یک قوه قضاییه
1h
فاطمه عبداللهی کارشناس حقوقی
1h
بهنام رفیعی ساران وکیل پایه یک دادگستری
1h
حسین امامی کارشناس حقوقی
1h
مهرداد بوستانچی کارشناس حقوقی
2h
زینب علیپور کارشناس حقوقی
2h
صدیقه سرلک کارآموز کانون وکلای دادگستری
2h
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
2h
امین احمدی وکیل پایه یک دادگستری
3h
منوچهر رومی پور وکیل پایه یک دادگستری
3h
فرناز مهری کارشناس حقوقی
3h
رضا یوسفی وکیل پایه یک دادگستری
3h
حامد رستمی وکیل پایه یک دادگستری
3h
مرضیه شیخ الاسلامی کارآموز کانون وکلای دادگستری
3h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۰

در صورتیکه کارفرما به کارگر تهمت سرقت زده باشد چه کاری باید کرد؟

با سلام و خسته نباشید
من برای مدت 30 ماه جایی کار می کردم که در این مدت فقط حقوق ماهانه دریافت نمودم و حتی مرخصی نداشتم ساعت کار به صورت 24 ساعت کار و 24 ساعت بیکاری بود با صحبت در مورد حق و حقوق و بیمه نصف شب من رو از محیط کار با داد و فریاد اخراج کرده اند الان که شکایت کردم به من تهمت دزدی زدند با اینکه در اون محیط دوربین بوده است حال برای گرفتن حق و حقوق و رد اتهام کارفرمای ظالم چه اقدامی انجام دهم که بتونم بیمه و سنوات خود را دریافت کنم شکایت کرده ام و جلسه سازش رفتیم ولی ایشان در جلسه جز تهمت و دروغ چیزی نگفتند.

۹ پاسخ برای این سوال ثبت شده
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، پاکدشت
۲.۴ بر اساس عملکرد

در صورتیکه ایشان تهمت سرقت به شما زده باشند بار اثبات بر عهده ایشان میباشد و میتوانید به همان دوربین های مدار بسته استناد کنید تا بررسی شود سپس میتوانید علیه ایشان اعاده حیثیت نمائید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران، ارومیه
۰.۳ بر اساس عملکرد

جواب سوالتان در حالت کلی بدین شرح خواهد بود : برهم زدن قرارداد کار از سوی کارفرما به معنای اخراج کارگر است اما این اخراج و فسخ کردن قرارداد کار بدون ضابطه نبوده و بایدها و نبایدهایی دارد.
یکی از موارد اخراج موجه کارگر، مطابق ماده‌ ۲۷ قانون کار این است که کارگر در انجام وظایف خود کوتاهی کرده یا آیین‌نامه‌های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی نقض کند.در این حالت کارفرما نمی‌تواند به محض بروز چنین رفتارهایی از کارگر، او را از محیط کار اخراج کند بلکه باید نظر شورای اسلامی کار یا انجمن صنفی را در این زمینه پرس‌و‌جو کند و اگر نظر آنها مثبت بود، باید حقوق دوران رسیدگی به اختلاف را به کارگر پرداخت کرده و سپس قرارداد کار را با او بر هم زده و او را اخراج کند.
حال ممکن است کارفرما به محض مشاهده تخلفی از جانب کارگر، بدون اینکه چنین تشریفات قانونی را رعایت کند، تصمیم بگیرد که او را اخراج کرده و حقوق او را هم پرداخت نکند. در این حالت کارگر می‌تواند به مراجع حل اختلاف کارگر و کارفرما مراجعه کند. مطابق ماده‌ ۱۶۵ قانون کار، اگر هیات حل اختلاف تشخیص دهد که اخراج کارگر موجه نبوده ‌است، حکم بازگشت کارگر اخراجی و پرداخت حقوق او را از تاریخ اخراج صادر ‌می‌کند.
اگر هم تشخیص دهد که اخراج او موجه بوده ‌است، کارفرما باید به نسبت هر سال سابقه کار معادل یک ماه آخرین حقوق کارگر را به عنوان حق سنوات به وی بپردازد.نهایتا چنانکه نیازی به مشاوره رایگان باشد با شماره 09120914549 تماس حاصل فرمایید

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، شیراز
۶ بر اساس عملکرد

سلام اتهام سرقت ربطی به حقوق شما ندارد . در خصوص سرقت باید کارفرما مال مسروقه را اعلام کند و بتواند رابطه جرم با شما را به اثبات برساند . موضوع ساده ای نیست . ضمن این که اگر به شما این اتهام را بدون طرح شمایت روا داشته اند می توانید با عنوان افترا شکایت کنید .

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۷.۵ بر اساس عملکرد

برای حق و خقوق که شکایت کردید و به نتیجه خواهید رسید . اگربابت تهمت سرقت شهود دارید ، می توانید ازطریق دادسرا شکایت افتراء را مطرح کنید

توسط
کارشناس حقوقی ایران، اردبیل
۰ بر اساس عملکرد

حق و حقوق شما ربطی به تهمت سرقت شما ندارد و چنانچه در اداره کار نیز در مورد سرقت حرفی بزنه قابل مسموع نمی باشد و آن را باید در مراجع دادگستری اثبات نماید در صورت عدم اثبات می توانید علیه ایشان اعاده حیثیت نمایید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران، آهنگ
۰.۱ بر اساس عملکرد

با سلام مخاطب گرامی

اگر در اداره کار نیز در مورد سرقت حرفی بزنه قابل مسموع نمی باشد و آن را باید در مراجع دادگستری اثبات نماید در صورت عدم اثبات می توانید علیه ایشان اعاده حیثیت در خصوص حق حقوق خود از جمله ایام مرخصی که نرفته اید هر سال یکماحقوق سنوات اخر سال و ۴۰ در صد شبکاری و پاداش عیدی می توانید در اداره کار پیگیری نمایید حتما به نتیجه خواهید رسید وحق بیمه ایام شاغل بودید نیز باید پرداخت نماید

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۷.۵ بر اساس عملکرد

بابت حقوق به اداره کار بایدمراجعه کرد .برای تهمت دزدی باید ببینید به چه دلایلی استناد کرده

توسط
کارشناس حقوقی ایران، آبادان
۰ بر اساس عملکرد

بار اثبات همیشه بر مدعی است با توجه به اصطلاح فقهی البینه علی المدعی که این قاعده اکنون در ماده‌ی ۱۲۵۷ قانون مدنی و ماده‌ی ۱۹۷ قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۷۹ ، صریحا منصوص شده است در اینجا نیز کارفرما باید تهمت دزدی را به اثبات برساند که میتوان از طریق سوگند وشاهد یا استناد به فیلم دوربین های مدار بسته آن را اثبات کرد

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران، فلکه سوم تهران پارس
۰ بر اساس عملکرد

سلام قطع نظر از صحت و سقم و حق ادعای از جانب کارفرما در مراجع قضایی یا ادعای حیثیت از جانب حضرت عالی و مجازات های مترتب بر آن این موضوع هیچ ارتباطی به سنوات و مزایای کارگری شما هم ندارد و حتی اگر ادعای ایشان صحت داشته باشد هم باید بدوا حق و حقوق شما که از دیون ممتاز هست رو بپردازند و بعد از طریق دادگاه موضوع خود را پیگیری کنند

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.