لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۱

حضانت فرزند دختر تا چند سالگی با پدر است؟

حضانت فرزند دختر۱۱ ساله تا چند سالگی با پدر است؟و آیا خود دختر می تواند بگوید که با پدر باشد یا با مادر و اینکه با کدام بخواهد زندگی کند؟ واین مسئله حضانت یعنی اینکه پدر نفقه دحتر را باید بدهد یا اینکه دختر باید باپدر باشد و نفقه او را بدهد .میشه توضیح بدین.چون بعضی میگن تا ۱۸ سالگی ..وبعضی میگن تا ۹ سالگی

ببخشید اگه فرزند دختر نزد مادر باشد واگه زن ازدواج کند ایا در صورت ازدواجش حضانت فرزند به پدر داده می شود.البته حضانت فرزند بخاطر بخشش مقداری از مهریه می باشد که زن داده شده است ؟

۵ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام
حضانت فرزند دختر از پایان 7 سال تا پایان 9 سال با پدر می باشد بعد از این سن فرزند خودش انتخاب می نماید که نزد کدامیک از پدر یا مادر زندگی نماید.
موفق باشید

توسط zhina94 | ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

لام ، من یه دختر بیست ساله هستم نزدیک 14 ساله مادر پدرم از هم جدا شدن و من با مادرم زندگی میکنم بدلیل مشکلاتی که با مادرم داریم واقعا دیگه زندگی کردن با ایشون برام غیر قابل تحمل شده ، خواستم بپرسم میتونم خونه مستقل بگیرم خودم کارمند هستم و نزدیک 5 ساله هیچ خرجی به من نداده و فقط خورد و خوراک منو تامین کرده که من خودمم هم به ایشون کمک میکردم
الان نیاز هست واسه جدا شدن از خونه مادرم نامه از قاضی بگیرم ؟ یا میتونم باهماهنگی خودشون خونه بگیرم؟

توسط اکرم فرخ | ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

خوتان شخصا میتوانید مستقل شوید و نیاز به گرفتن نامه از دادگاه هم نمیباشد.

انتخاب با خودش هست

تا هفت ساکی با مادر است

حضانت دختر بچه از هفت سالگی تا نه سالگی با پدر هست البته توجه به سال قمری و شمسی حایز اهمیت است

سلام حضانت اطفال تا۷سالگی با مادر هست بعد ۷سالگی با پدر که نفقه چه حضانت با مادر باشد چه پدر برعهده پدر می باشد از آنجایی که حضانت تا سن بلوغ مطرح می باشد بعد سن بلوغ دادگاه بارعایت مصلحت طفل و خواست طفل میتواند حضانت را به هرکدام از والدین واگذار نماید.


ماده ۱۱۷۰ - اگر مادر در مدتی که حضانت طفل با او است مبتلا به جنون شود یا به دیگری شوهر کند حق حضانت با پدر خواهد بود.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.