لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

تنظیم و دانلود دادخواست

در بنیاد وکلا شما می‌توانید به راحتی دادخواست مورد نظر خود را جستجو و دانلود کنید و در صورتی که نیاز به تنظیم دادخواست اختصاصی داشته باشید کافیست درخواست خود را از طریق فرم مشخص شده ارسال کنید

برخی از نمونه دادخواست‌ها

۳ قدم تا دریافت دادخواست

جستجو برای عنوان مورد نظر
تکمیل فرم درخواست تنظیم
ورود به حساب کاربری
دادخواست خود را دانلود کنید
پشتیبانی قبل از خرید

در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید

تلفن تماس پشتیبانی (۰۲۱) ۴۲۸۱۸
پشتیبانی قبل از خرید

دادخواست چیست؟

دادخواست، یک فرم چاپ شده مخصوص است که برای طرح دعوای حقوقی، باید تکمیل شود.

به طور کلی اولین قدم برای طرح دعوا در مراجع قضایی، با توجه به هدف دعوا که حقوقی است یا کیفری، حسب مورد باید دادخواست حقوقی و یا شکواییه کیفری تنظیم شود.

به عبارت دیگر، اگر قصد داشته باشیم تا در مراجع قضایی و دادگاه‌ها، یک دعوای حقوقی و یا خانوادگی را طرح کنیم، حتماً باید خواسته خود را در فرم مخصوصی که از طرف قوه قضائیه به تصویب رسیده است، تنظیم کنیم. یعنی اگر خواسته خود را در برگه‌های دیگر و یا یک برگه سفید، تنظیم کنیم، مراجع قضایی اصلاً به آن رسیدگی نخواهند کرد.

لیست دادخواست‌های رایگان
دادخواست چیست؟

چه کسی به دادخواست احتیاج دارد؟

اگر قصد طرح یک دعوای حقوقی در مراجع قضایی و دادگاه‌ها را دارید حتماً باید خواسته خود در فرم مخصوص که از طرف قوه قضاییه تصویب شده تنظیم کنید.

دادخواست که اصطلاحاً به آن عرض حال نیز می‌توان گفت ورقه‌ای است که ضمن آن کسی که مدعی حقی است (خواهان)،کتباً درخواست رسیدگی به آن و احقاق حقوقش را با دعوت طرف و معارض خود به دادرسی از طریق اقامه دعوی حقوقی، از مراجع قضایی می‌نماید

چگونه می‌توان از نمونه دادخواست‌های رایگان بنیاد وکلا استفاده کرد؟

بنیاد وکلا به منظور رفاه حال کاربران تعدادی از نمونه دادخواست‌های نوشته شده در موضوعات مختلف را جمع‌آوری کرده و به‌صورت کاملاً رایگان در دسترس قرار داده است.

شما می‌توانید با جستجو در میان این دادخواست‌ها عنوان مورد نظر خود را پیدا کنید و یا برای نوشتن دادخواست خود از آن‌ها ایده بگیرید. استفاده از نمونه دادخواست‌های بنیاد وکلا کاملاً رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ مبلغی وجود ندارد. تنها کافی است دادخواست مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس وارد حساب کاربری خود شوید و یا در صورتی که حساب کاربری ندارید ایجاد کنید، و پس از آن دادخواست مورد نظر خود را دریافت کنید.

در بنیاد وکلا دادخواست چگونه تنظیم می‌شود؟

گاه تنظیم دادخواست می‌تواند بسیار پیچیده و مهم باشد، در این شرایط بهتر است تنظیم دادخواست خود را به یک متخصص واگذار کنید.

متخصصین حقوقی و وکلای با تجربه در بنیاد وکلا آماده‌اند تا به‌طور کاملاً تخصصی و موضوعی دادخواست مورد نظر شما را برای شما تنظیم کنند. کافی است فرم درخواست تنظیم دادخواست را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.

سوال‌های متداول

پاسخ برخی از سوال‌هایی که بطور معمول از طرف مشتریان مطرح می‌شود

چطور می‌توانم دادخواست را دانلود کنم و هزینه آن چقدر است؟

اوراق دادخواست کاملا رایگان بوده و شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمیکنید.

چطور دادخواست مورد نظر خود را پیدا کنم؟

یافتن دادخواست بسیار شده است، کافیست در صفحه مربوط عنوان مورد نظر را جستجو کنید و پس از ایجاد حساب کاربری نسبت به دانلود آن اقدام کنید.

آیا کسی در تنظیم دادخواست به من کمک خواهد کرد؟

بله، با توجه به این که تنظیم دادخواست امری بسیار مهم و گاهی پیچیده است وکلا و متخصصین حقوقی بنیاد وکلا آماده‌اند تا بصورت کاملا تخصصی و موضوعی دادخواست مورد نظر شما را تنظیم کنند.

مدت زمان تنظیم یک دادخواست چقد است؟

این موضوع کاملا بستگی به نیاز و شکل نگارش دادخواست دارد، گاهی تنظیم یک دادخواست ساده تنها یک الی دو ساعت زمان می‌برد و گاهی ممکن است تا ۳ روز زمان نیاز باشد.

آیا متن تنظیم شده نظارت می‌شود؟

در صورتی که کاربر درخواست نظارت بر متن اوراق را داشته باشد تیم حقوقی بنیاد وکلا متن تدوین شده توسط متخصص را نظارت خواهد کرد.

سوالات قبل از خرید را چگونه مطرح کنم؟

هرگونه سوال در خصوص چگونگی تنظیم و استفاده از اوراق قضایی را می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱-۴۲۸۱۸ با کارشناسان بنیاد وکلا در میان بگذارید.

مشاوره خدمات در واتساپ سفارش سریع در واتساپ