لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

دختر مجرد باکره در صورت شغل و بیمه و سن ۳۰ و تحصیل کرده؛ بدون اذن ولی میتونه ازدواج کنه؟

پرسیده شده

ایا پسر بالای ۱۵ سال نیاز به اجازه پدر دارد چون دفتر اسناد گیر داده میگه باید یا پدرت یا ۱۸ سال باشی...ایا دختر در اثر رابطه نامشروع بکارت از دست بده بازم نیاز به اذن ولی دارد یا اگر بر اثر تصادف و ورزش بکارت از دست بده چی؟

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲۰ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام
وقت بخیر
دختر باکره برای ازدواج نیاز به اذن ولی دارد و ارتباطی با سن و یا استقلال وی ندارد.
پسر بعد از رسیدن به سن قانونی نیازی به اذن ولی ندارد

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید

با سلام
دختر باکره قانونا برای ازدواج نیاز به اذن پدر دارد .ولی پسر بعد از رسیدن به سن رشد نیازی به اذن پدر ندارد.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام

باستناد ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی نکاح دختر باکره اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جد پدر او است و هر گاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند اجازه او ساقط و در این صورت دختر می تواند با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده است پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید.

*و نیز به خاطر اختلاف نظر درباره اذن پدر ( برای باکره بودن یا شوهر نکردن دختر ) رای وحدت رویه شماره ۲۶۱ مورخ ۲۹/۱/۱۳۶۳ هیات عمومی دیوان عالی کشور صادر شده است که می گوید از هر طریقی بکارت از بین رفته باشد و لو دخول نامشروع اذن پدر از بین می رود
و اما در مورد پسر باید گفت در ازدواج پسر اجازه والدین شرط نیست. پسری که بالغ و رشید باشد می‌تواند با دختر مورد علاقه اش ازدواج کند.

با سلام..
در خضوص موضوع مطروحه.. دختر باکره برای ازدواج نیاز به اذن و اجازه پدرش دارد و سن وی در اینخصوص نافی این اذن و اجازه پدر نخواهد بود..
ولی پسر پس از رسیدن به سن رشد مستقل بوده و نیازی به اذن و اجازه پدر نداشته و شخصا می تواند تصمیم بگیرد..
موفق باشید..

--داشتن سن ۱۵ سال قمری برای پسر تنها امکان انتخاب یکی از والدین را برای زندگی در نزد وی فراهم آورده و ارتباطی به روابط مالی و امور اداری وی ندارد . برای این امور یا باید به سن ۱۸ سالگی رسیده باشد ، یا حکم رشد از دادگاه دریافت نموده و یا تحت نظارت ولی قانونی خود اقدام کند .
-- دختر باکره برای عقد نیازمند اذن پدر بوده و تنها ازاله بکارت از طریق دخول میتواند این حق را ساقط کند . ازاله بکارت از طرق غیر دخول جنسی نمیتواند اذن پدر را ساقط کند .

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درماده ۱۰۴۳ قانون مدنی کشور در باب نکاح یافت که از یک طرف احترام به پدر و جد پدری را مقرر داشته و از طرف دیگر به دلیل تجربه ی پدر و جد پدری و عدم فریب دختر باکره عقد نکاح را منوط به اذن ولی می نمایید.

ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی اینطور مقرر می دارد که « نکاح دختر باکره اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جد پدری او است و هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند اجازه او ساقط و در این صورت دختر می تواند با معرفی کامل مردمی که می خواهد با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید.»

باسلام
دختر باکره بدون توجه به سن یا شاغل بودن بایستی اذن پرر برای ازدواج را داشته باشد و پسر نیز بایستی سن قانونی برای ازدواج را داشته باشد اما دختری که باکره نیست نیاز به اذن پدر ندارد

سلام
در حالت عادی بله؛ نیاز به اذن پدر یا جد پدری هست. مگر این که بدون دلیل موجه از دادن اذن خودداری نمایند که در این صورت می توان از دادگاه کسب اجازه نمود.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

دختر باکره برای ازدواج حتما به اذن ولی نیاز دارد واین امر ارتباطی با سن و یا استقلال وی ندارد.
پسر هم بعد از رسیدن به سن قانونی به اذن ولی نیازی ندارد

سلام
دختر باکره، اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد، به اجازه پدر برای ازدواج نیاز دارد

دختر باکره در هر صورتی برای ازدواج نیاز به اذن پدر دارد مگر در صورت فوت پدر و جد پدری، پسر هم برای ثبت عقد ازدواج باید به سن قانونی(۱۸سالگی) رسیده باشد.
میتوانید از دادگاه تقاضای صدور حکم رشد بکنید تا ازدواج ثبت گردد.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام
پسر برای تنظیم سند رسمی اگر به سن رشد رسیده باشد نیاز به اذن پدر ندارد
دختر به هر دلیلی بکارتش را از دست بدهد موجب سقوط ولایت پدر میگردد

سلام ..

طبق قانون نکاح دختر باکره موقوف به اذن پدر است ولی شرط صحت نکاح نیست چه بسا فقها و مراجع نیز در این خصوص اذن پدر را احتیاطا لازم دانسته اند.

ازاله بکارت فقط اگر در اثر رابطه نزدیکی باشد موجب سقوط اذن پدر است مشروع باشد یا نامشروع.

با سلم و احترام
پسر با رسیدن به سن قانونی میتواند اقدام کند
اما دختر باکره جهت ازدواج نیاز به اذن پدر دارد و در صورتی که بکارت خود را در اثر دخول از دست داده باشد دیگر نیازی به اذن پدر ندارد

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام
در صورت اذاله بکارت به هر طریقی اذن پدر ساقط میگردد و در خصوص پسر می بایست دادخواست گواهی رشد نمایید !

با سلام
اگر پدر با ازدواج وی مخالفت کند دختر می تواند با مراجعه به دادگاه ومعرفی پسری که می خواهد با او ازدواج کند مجوز ازدواج گرفته وبه دفتر ازدواج بدهد تا عقد خوانده شود

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
بهنام رفیعی ساران سید روح اله معزی مینا محمدی سید عبدالرسول میرقادری
۳۲۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام
نکاح عقد میباشد و و یکی از شرایط صحت عقد رسیدن به سن قانونی است لیکن پسر ۱۵ سال نیازمند تنفیذ میباشد همچنین مادامی که دختر باکره باشد اذن و اجازه ولی برای ازدواج لازم است لیکن در صورت عدم باکره بودن، برای ازدواج دائم یا موقت نیاز به اذن و اجازه پدر نمیباشد

با سلام
دختری که باکرگی خود را از دست داده نیاز به اذن پدر ندارد
پسر بعد از سن ۱۵ سالگی میتواند بدون اذن ازدواج کند ولی تعیین مهریه با ولی است

با سلام
دختر باکره صرف نظر از سن و سال برای ازدواج نیاز به اذن پدر یا جد پدری دارد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.