لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

اگر کارفرما بدون اختیار برای دریافت مانده حساب اقدام کند چه جرمی دارد؟

پرسیده شده

اگر مانده حساب مشتری برای بازاریاب محسوب شود و کارفرما بدون اختیار برای دریافت مانده حساب اقدام کند چه جرمی دارد

۴ پاسخ برای این سوال ثبت شده

طبق قانون اگر فردی بدون حکم قضایی اطلاعات محرمانه‌‏ای را در اختیار شخص حقیقی و یا حقوقی بگذارد، مرتکب خیانت در امانت شده که حائز جرم خواهد بود.

سلام در صورتی که داخل قرارداد این موضوع (پورسانت از مشتریان) قید شده باشد کارفرما مکلف است این مبلغ را به شما بپردازد و درصورت دریافت وجه از مشتری شما در صورت بروز اختلاف میتوانید در مراجع حل اختلاف وزارت کار طرح دعوی نموده و این مبلغ را مستند به ماده ۹ و ۳۴ و ۳۷ قانون کار و ماده ۸۷ آیین دادرسی کار از وی مطالبه نموده و ایشان مکلف به تادیه این مبلغ خواهد بود.
مستند به ماده ۴۴ و ۴۵ قانون کار کارفرما فقط در برخی از موارد که کارگر مدیون وی باشد حق برداشت از مزد وی را دارد که در قانون کار این موضوع در ماده ۴۵ احصا شده است.
لیکن ذکر این نکته لازم است که اگر مشتری متعلق به محل کار (کارفرما) باشد و قرارداد کاری وجود نداشته باشد اثبات این موضوع سخت و بر عهده کارگر / کارمند خواهد بود.
در هر حال میتوانید بر اقرار طرف مقابل در جلسه رسیدگی به عنوان بالاترین ادله حساب کنید.

سلام
ایشان مرتکب جرم خیانت در امانت شده اند

درسوال مشخص نیست منظور از مانده حساب یعنی چی

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.