لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

تنظیم لایحه حقوقی و کیفری

تنظیم لایحه دفاعیه مستلزم رعایت اصول و قواعدی است که تنها متخصصین حقوقی با تجربه قادر به رعایت آن خواهند بود، با تکمیل فرم روبرو می‌تواند تنظیم لایحه خود را به متخصصین با تجربه بنیاد وکلا واگذار کنید.

۶ مرحله برای تنظیم لایحه

 • ۱
  ارسال درخواست

  شما درخواست خود را از طریق فرم روبرو برای ما ارسال می‌کنید.

 • ۲
  بررسی و ارسال پیشنهاد

  درخواست شما توسط کارشناسان ما بررسی می‌شود و پیشنهادات از متخصصین جمع‌آوری می‌شود.

 • ۳
  بررسی پیشنهاد و پرداخت هزینه

  مناسب‌ترین پیشنهاد قیمت و زمان انجام برای شما ارسال می‌شود و پس از پرداخت هزینه اعلام شده فرآیند تنظیم لایحه شروع می‌شود.

 • ۴
  دریافت پیش‌نویس اول و ارسال بازخورد

  متخصص پس از دریافت اطلاعات لازم از شما اولین پیش‌نویس لایحه را آماده کرده و برای شما ارسال می‌کند، شما ۴۸ ساعت فرصت خواهید داشت تا با بررسی پیش‌نویس اصلاحات مد نظر خود را اعلام کنید.

 • ۵
  انجام اصلاحات و دریافت لایحه نهایی

  پپس از انجام اصلاحات اعلام شده متخصص نسخه نهایی لایحه را آماده کرده و برای شما ارسال می‌کند.

 • ۶
  پشتیبانی

  بنیاد وکلا تا ۱۰ روز به شما خدمات پشتیبانی ارائه می‌کند و در این مدت در صورتی که از کیفیت خدمات راضی نباشید کارشناسان ما درخواست شما را مجدد بررسی خواهند کرد.

پشتیبانی قبل از خرید

در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید

تلفن تماس پشتیبانی (۰۲۱) ۴۲۸۱۸
پشتیبانی قبل از خرید

لایحه چیست؟

لایحه به نوشتارهایی گفته می‌شود که از سوی اصحاب دعوا - چه دعاوی حقوقی چه دعاوی کیفری - به مقام قضایی تقدیم می‌شود. البته، در عرف رایج، چنانچه این نوشتار توسط وکیل نوشته باشد عنوان لایحه به آن صدق می‌کند.

واژه لایحه دفاعیه فصل تمییز لایحه حقوقی و لایحه تسلیمی دولت به مجلس است. زیرا، اصولاً وکیل در مقام دفاع از موکل خود آن لایحه را نگاشته است. لایحه عصاره مواد قانونی بر گرفته از مستندات قانونی، تجربی و نظری وکیل در قالب لغات و اصطلاحات حقوقی و در مقام دفاع از موکل است. او تمام داشته‌های خود را در این چند سطر بیان می‌کند تا سبب اقناع وجدان دادگاه را در پی داشته باشد.

ثبت درخواست تنظیم لایحه
لایحه چیست؟

چه کسی به لایحه احتیاج دارد؟

افراد زمانی که قصد دفاع در مقابل خواسته، شکایت و یا احقاق حقی داشته باشند، می‌توانند علاوه بر دادخواست، شکواییه و اظهارات شفاهی لایحه نیز تنظیم کنند.

لایحه را می‌توان تأثیرگذارترین متنی دانست که در اختیار قاضی قرار می‌گیرد و به دلیل انسجام بالا می‌تواند از اظهارات شفاهی طرفین نیز تأثیرگذارتر باشد.

به طور عام هر متنی که در قالب درخواست، نامه و یا توضیح جهت درج در پرونده به مراجع قضایی ارائه شود تحت عنوان لایحه ثبت می‌شود.

چگونه لایحه دفاعیه بنویسیم

لایحه نویسی قواعد و اصولی دارد که باید رعایت شود، از این رو صرفاً حقوقدانان و معدود افراد غیر حقوقی که تجربه و مطالعه حقوقی دارند می‌توانند آن را تنظیم کنند.

در تنظیم لایحه علاوه بر داشتن قلم شیوا، تسلط بر علم حقوقی و اصول ثابت و متغیری که متناسب با موضوع و پیچیدگی پرونده و اینکه پرونده در چه مرحله‌ای است لازم است.

در بنیاد وکلا لایحه چگونه تنظیم می‌شود؟

به دلیل موارد ذکر شده پیشنهاد می‌شود بخصوص در مواردی که دعوی و شکایت شما از پیچیدگی زیادی برخوردار است تنظیم لایحه خود را به افراد متخصص واگذار کنید.

متخصصین و وکلای با تجربه در بنیاد وکلا آماده هستند تا لایحه شما را به شکل کاملاً تخصصی و موضوعی برای شما تنظیم کنند.

سوال‌های متداول

پاسخ برخی از سوال‌هایی که بطور معمول از طرف مشتریان مطرح می‌شود

سوالات قبل از خرید را چگونه مطرح کنم؟

هرگونه سوال در خصوص چگونگی تنظیم و استفاده از اوراق قضایی را می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱-۴۲۸۱۸ با کارشناسان بنیاد وکلا در میان بگذارید.

آیا متن اوراق قضایی تنظیم شده نظارت می‌شود؟

در صورتی که کاربر درخواست نظارت بر متن اوراق را داشته باشد تیم حقوقی بنیاد وکلا بر متن تدوین شده توسط متخصص نظارت خواهد کرد.

مشاوره خدمات در واتساپ سفارش سریع در واتساپ