لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

داوری دعاوی

مشاهده خدمات

دارای امتیاز ۴.۸ براساس (۴۳) دیدگاه مشتریان

خدمات حقوقی داوری
رضایت‌مندی مشتریان نقطه قوت ماست
تعداد ارائه خدمت ۵۳
متخصص آماده ارائه خدمت ۴۳۹
تعداد دیدگاه مشتریان ۴۳
رضایت مشتریان ۹۸٪

۴۳ دیدگاه در خدمات حقوقی داوری

افسانه ح سید روح اله معزی
افسانه ح
برای مشاوره تلفنی با سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری ثبت سفارش
۲ روز پیش

خوب بودن....ولی با تاخیر

میلاد ص محمد مهدی رضیان
میلاد ص
برای مشاوره تلفنی با محمد مهدی رضیان وکیل پایه یک دادگستری ثبت سفارش
۵ روز پیش

بسیار عالی

مسعود خ فردین حسین نژاد
مسعود خ
برای مشاوره تلفنی با فردین حسین نژاد کارشناس ارشد حقوق ثبت سفارش
۱ هفته پیش

بسیار عالی بودن

میانگین امتیاز مشتریان
۴.۸
کاملا راضی
۳۵ نفر
راضی
۷ نفر
خوب
صفر
معمولی
۱ نفر
ناراضی
صفر

پرسش و پاسخ‌های مرتبط با داوری (۸۲)

بعد از طرح دعوا در دادگاه به دلیل وجود داوری دادگاه قرار عدم استماع صادر کرد. الان داور استعفا داده و من می خوام دوباره شکایت کنم. متن استعفا نامه مهر و امضا شده در حضور شاهدان رو خودم به دادگاه ارائه بدم مورد قبوله یا داور باید اظهار نامه برای طرفین بفرسته.

۳ پاسخ
۴۴۵ بازدید

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان با پسر عمویم دارم که در این قراداد پدرش مرضی الطرفین است ولی بعد از اتمام قرارداد و گذشت بیش از یک سال از قرارداد کار را تمام تکرده است. پدرش که داور است از پسر جانبداری می کند. اظهار نامه فرستاد ه ام ولی جواب رسمی نداد ه اند . دادخواست داده ام ولی در دادگاه حاضر نشده است الان دادگاه بدلیل وجود مرضی الطرفین قرار عدم استماع صادر کرده است . چطور می توانم مرضی الطرفین رو وادار به صدور رای کنم ؟ آیا مدت داوری مرضی الطرفین با توجه به اتمام قرارداد تمام نشده است؟ آیا می توانم از مرضی الطرفین بخاطر عدم پاسخ به اظهار نامه و جانبداری از پسرش و دخالت در قرارداد و عدم اتمام پروژه و ممانعت از تکمیل ساختمان و تهدیداتش مانند تهدید به زدن و جلوگیری از ورود به ساختمان و .... که داشته ، شکایت کنم و اور را از داوری عزل کنم؟ آیا می توانم بر اساس کلام مرضی الطرفین که جانبداری از پسرش است از او شکایت گنم ؟ آیا مرضی الطرفین می تواند با یکی از طرفین معامله( پسرش) وارد معامله که خودش داور است بشود؟ مرضی الطرفین از داوری واقعی خودداری می کنه و باعث عقب ماندن پروژه تضییع حق من شده است. خلاصه با این توضیحات چطوری می تونم مرضی الطرفین رو عزل کنم؟

۱ پاسخ
۳۰۳ بازدید

با سلام
بنده با قرار عدم استماع دادگاه به دلیل شرط داوری مواجه شدم. به داور مراجعه کردم ولی او استعفا داد و امضا کرد و شاهدان امضا کردند و برگه رو به من داد. نمیدونم دادگاه با ارائه این استعفا رای میده یا دوباره رد میکنه؟
حالا من برای سازنده ملک که فراری هست میخوام اظهارنامه بفرستم برای محکم کاری
که به دلیل استفای داور بیاد و برای داوران مرضی الطرفین توافق کنیم
یا اگر نیاد من میرم و طرح شکایت تو دادگاه میکنم.
سوالم اینه تو اظهارنامه حتما باید داورم رو معرفی کنم یا میتونم بگم این فراری بیاد برای داور توافق کنیم؟
دوم میتونم بنویسم در صورت عدم امادگی طی ۱۰ روز توی دادگاه شکایت میکنم؟
چون داور قبلی نوشته استعفا میدهم و من رو به دادگاه دلالت داده

۳ پاسخ
۲۷۵ بازدید

سلام وقت بخیر
قرارداد خصوصی تنظیم شده است که یک طرف قرارداد بنده و طرف دوم قرارداد شش نفر می باشند در یک بند قرارداد دو نفر به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب شده اند که هر دو نفر خودشان جز طرف دوم قرارداد نیز هستند. آیا شرط داوری به دلیل اینکه داوران خودشان جزیی از شش نفر طرف دوم قرارداد نیز هستند باطل است؟ و اگر شرط داوری باطل باشد آیا خود قرارداد هم باطل می شود؟ بسیار ممنون

۵ پاسخ
۲۵۱ بازدید

با سلام
ما در یک قرارداد مشارک داور داریم.
در حال حاظر طرف سازنده فراری است و اثری از او نیست
داور ما نیز میگوید استعفا میدهد و رای نمی دهد.
ترجیح ما به قضاوت دادگاه است.

۸ پاسخ
۲۴۱ بازدید

با سلام
دادخواستی را به طرفیت شرکت تعاونی مسکن به مرکز داوری اتاق تعاون تسلیم نموده ام و تبادل لوایح انجام شده و ابلاغیه صادر شده که در فلان روز جهت ارائه آخرین توضیحات در وقت مقرر در مرکز داوری حاضر شوید در موعد مقرر که حضور پیدا کردم داور عوض شده بود و فرد دیگری به جای قبلی آمده بود سوال اینست که مگر مرکز داوری می تواند با مجاز است داوری که از ابتدا پرونده را بررسی‌ کرده در آخرین جلسه فرد دیگری به جای ایشان بیاید ضمن اینکه داور جدید به سمت تعاونی غش می کزد

۲ پاسخ
۲۳۳ بازدید
 • اکبر هدایی‌ متنق
  اکبر هدایی‌ متنق کارآموز قوه قضاییه ۴ هفته پیش پاسخ داده

  اگر داور مرضی الطرفین باشد خیر و اگر انتخابی مرکز باشد و داور قبلی به هر علتی از رسیدگی امتناع نماید یا عذرموجه داشته باشد یا جهات رد باشد بله ومتن قانون بدین شرح است که طرفین می‌توانند ضمن موافقتنامه داوری یا به موجب توافقنامه جداگانه, درخصوص تعداد داوران, توافق نمایند. در صورت فقدان چنین توافقی و نیز در صورتیکه بین طرفین در این خصوص اختلاف باشد, به ترتیب زیر اقدام خواهد شد و رجوع طرفین به مرجع داوری به منزله قبول ترتیبات زیر است:

  مرجع داوری باتوجه به موضوع دعوی, یک نفر را به عنوان داور انتخاب می‌نماید و به طرفین اعلام می‌کند تا اگر اعتراض یا جهات رد نسبت به داور مذکور دارند, ظرف مهلت پنج روز پس از معرفی داور به مرجع داوری, اعلام کنند.

  چنانچه هر یک از طرفین ظرف مهلت مقرر اعتراض یا جهات رد موجهی نسبت به داور منتخب اعلام نمایند و مورد قبول مرجع واقع شود, مرجع داوری فرد دیگری را معرفی خواهد نمود, در غیر اینصورت مرجع داوری پرونده را به او تسلیم می‌کند.

  ب ) در مواردی که توافق شده هیات داوری به اختلاف رسیدگی کند, به ترتیب زیر عمل می‌شود:

  هر یک از طرفین مکلف است داور اختصاصی خود را ظرف مدتی که مرجع داوری تعیین می‌کند ازمیان داوران مرجع انتخاب و معرفی کند و سپس طرفین یا داوران اختصاصی ایشان (با موافقت طرفین), مکلفند ظرف مدت پنج روز داور سوم (سرداور) را به اتفاق تعیین و معرفی نمایند.

  در صورتیکه طرفین ظرف مهلت مقرر داوران اختصاصی خود یا سرداور را انتخاب و معرفی نکنند, مرجع داوری حسب مورد , داور طرف ممتنع یا سرداور (یا هر دو) را, انتخاب و معرفی می‌نماید تا اگر هر یک از طرفین اعتراض یا جهات رد نسبت به داور اختصاصی طرف دیگر یا سرداور دارند, ظرف مهلت پنج روز پس از معرفی داور به مرجع اعلام کنند.

 • اکبر هدایی‌ متنق
  اکبر هدایی‌ متنق کارآموز قوه قضاییه ۴ هفته پیش پاسخ داده

  اگر این شرایط باشه بله
  در صورت فوت یا حجر یا استعفاء و یا لغو حکم داور یا داوران از سوی مرجع داوری به دلیل قصور یا ناتوانی در انجام وظایف داوری و یا ثبوت جهات رد داور, مرجع داوری موظف است حداکثر ظرف یک هفته نسبت به تعیین داور جایگزین اقدام نماید.

سلام.
بنده دارای مدرک کارشناسی حقوق و زیر نظر صنف اتحادیه مشاورین املاک شهرستان، به عنوان مشاور املاک مشغول بکار میباشم.. از وکلای محترم سوالم اینه آیا من میتونم نسبت به قراردادهای املاک و در هنگام ایجاد اختلاف بین طرفین معامله، بدون داشتن مجوز این کار موافقت نامه داوری را پر کنم و در آخر رای داوری صادر کنم؟ و آیا اگه رای صحیح و مستدل باشه، داوری و حل اختلاف انجام شده مورد تایید و پذیرش دادگاه خواهد بود؟ ممنون از لطفی که میکنید

۵ پاسخ
۲۲۷ بازدید

با سلام
سال ۹۷ اپارتمانی را پیش خرید کردم و نود درصد ثمن معامله را پرداخت نموده ام اما سازنده به بهانه تورم ملک را تحویل نمیدهد ضمنا من با سازنده قرار داد بستم اما مالک مه برادر اوست فقط به عنوان شاهد قرارداد را امضا کرده ایا این مسئله مشکل ساز است؟

۵ پاسخ
۲۲۰ بازدید

سلام
یا می توان با وکالتنامه محضری در جلسات داوری شرکت کرد؟ با توجه به ماده ۳۵ قانون آیین دادرسی مدنی

۴ پاسخ
۲۱۸ بازدید

با سلام واحترام
در قولنامه اینجانب بند ۱۰ به موسسه داوری با ذکر نام آن موسسه اشاره گردیده است آیا من می توانم شخصا از طریق شورای حل اختلاف اقدام به شکایت نمایم یا خیر فقط از طریق آن موسسه داوری باید اقدام نمایم
با تشکر فراوان از راهنمایی شما عزیزان

۲ پاسخ
۲۱۶ بازدید