لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

داوری دعاوی

مشاهده خدمات

دارای امتیاز ۴.۸ براساس (۶۹) دیدگاه مشتریان

خدمات حقوقی داوری
رضایت‌مندی مشتریان نقطه قوت ماست
تعداد ارائه خدمت ۵۳
متخصص آماده ارائه خدمت ۶۴۱
تعداد دیدگاه مشتریان ۶۹
رضایت مشتریان ۹۹٪

۶۹ دیدگاه در خدمات حقوقی داوری

عباس و رضا زرین صدف
عباس و
برای مشاوره تلفنی با رضا زرین صدف وکیل پایه یک قوه قضاییه ثبت سفارش
۱ هفته پیش

با تشکر از راهنمایی ایشان که مراحل شکایت را با صبر و حوصله توضیح دادند

سمیه غ میثم احمدی
سمیه غ
برای مشاوره تلفنی با میثم احمدی کارشناس حقوقی ثبت سفارش
۴ هفته پیش

راهنمایی کامل و جامع

بهزاد ب مصطفی عباسی
بهزاد ب
برای مشاوره تلفنی با مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری ثبت سفارش
۱ ماه پیش

رضایت بخش بود

میانگین امتیاز مشتریان
۴.۸
کاملا راضی
۵۸ نفر
راضی
۹ نفر
خوب
۱ نفر
معمولی
۱ نفر
ناراضی
صفر

وکلای برتر متخصص در داوری

حمیدرضا زمانی
حمیدرضا زمانی کارآموز قوه قضاییه
۰ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۰
رضایت مشتریان ۵.۰ / ۵

پرسش و پاسخ‌های مرتبط با داوری (۱۰۴)

بعد از طرح دعوا در دادگاه به دلیل وجود داوری دادگاه قرار عدم استماع صادر کرد. الان داور استعفا داده و من می خوام دوباره شکایت کنم. متن استعفا نامه مهر و امضا شده در حضور شاهدان رو خودم به دادگاه ارائه بدم مورد قبوله یا داور باید اظهار نامه برای طرفین بفرسته.

۳ پاسخ
۷۳۴ بازدید

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان با پسر عمویم دارم که در این قراداد پدرش مرضی الطرفین است ولی بعد از اتمام قرارداد و گذشت بیش از یک سال از قرارداد کار را تمام تکرده است. پدرش که داور است از پسر جانبداری می کند. اظهار نامه فرستاد ه ام ولی جواب رسمی نداد ه اند . دادخواست داده ام ولی در دادگاه حاضر نشده است الان دادگاه بدلیل وجود مرضی الطرفین قرار عدم استماع صادر کرده است . چطور می توانم مرضی الطرفین رو وادار به صدور رای کنم ؟ آیا مدت داوری مرضی الطرفین با توجه به اتمام قرارداد تمام نشده است؟ آیا می توانم از مرضی الطرفین بخاطر عدم پاسخ به اظهار نامه و جانبداری از پسرش و دخالت در قرارداد و عدم اتمام پروژه و ممانعت از تکمیل ساختمان و تهدیداتش مانند تهدید به زدن و جلوگیری از ورود به ساختمان و .... که داشته ، شکایت کنم و اور را از داوری عزل کنم؟ آیا می توانم بر اساس کلام مرضی الطرفین که جانبداری از پسرش است از او شکایت گنم ؟ آیا مرضی الطرفین می تواند با یکی از طرفین معامله( پسرش) وارد معامله که خودش داور است بشود؟ مرضی الطرفین از داوری واقعی خودداری می کنه و باعث عقب ماندن پروژه تضییع حق من شده است. خلاصه با این توضیحات چطوری می تونم مرضی الطرفین رو عزل کنم؟

۱ پاسخ
۷۱۸ بازدید

با سلام
بنده با قرار عدم استماع دادگاه به دلیل شرط داوری مواجه شدم. به داور مراجعه کردم ولی او استعفا داد و امضا کرد و شاهدان امضا کردند و برگه رو به من داد. نمیدونم دادگاه با ارائه این استعفا رای میده یا دوباره رد میکنه؟
حالا من برای سازنده ملک که فراری هست میخوام اظهارنامه بفرستم برای محکم کاری
که به دلیل استفای داور بیاد و برای داوران مرضی الطرفین توافق کنیم
یا اگر نیاد من میرم و طرح شکایت تو دادگاه میکنم.
سوالم اینه تو اظهارنامه حتما باید داورم رو معرفی کنم یا میتونم بگم این فراری بیاد برای داور توافق کنیم؟
دوم میتونم بنویسم در صورت عدم امادگی طی ۱۰ روز توی دادگاه شکایت میکنم؟
چون داور قبلی نوشته استعفا میدهم و من رو به دادگاه دلالت داده

۳ پاسخ
۵۳۴ بازدید

با سلام
ما در یک قرارداد مشارک داور داریم.
در حال حاظر طرف سازنده فراری است و اثری از او نیست
داور ما نیز میگوید استعفا میدهد و رای نمی دهد.
ترجیح ما به قضاوت دادگاه است.

۹ پاسخ
۳۷۹ بازدید

سلام وقت بخیر
قرارداد خصوصی تنظیم شده است که یک طرف قرارداد بنده و طرف دوم قرارداد شش نفر می باشند در یک بند قرارداد دو نفر به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب شده اند که هر دو نفر خودشان جز طرف دوم قرارداد نیز هستند. آیا شرط داوری به دلیل اینکه داوران خودشان جزیی از شش نفر طرف دوم قرارداد نیز هستند باطل است؟ و اگر شرط داوری باطل باشد آیا خود قرارداد هم باطل می شود؟ بسیار ممنون

۶ پاسخ
۳۶۴ بازدید

با سلام
سال ۹۷ اپارتمانی را پیش خرید کردم و نود درصد ثمن معامله را پرداخت نموده ام اما سازنده به بهانه تورم ملک را تحویل نمیدهد ضمنا من با سازنده قرار داد بستم اما مالک مه برادر اوست فقط به عنوان شاهد قرارداد را امضا کرده ایا این مسئله مشکل ساز است؟

۵ پاسخ
۳۵۱ بازدید

سلام.
بنده دارای مدرک کارشناسی حقوق و زیر نظر صنف اتحادیه مشاورین املاک شهرستان، به عنوان مشاور املاک مشغول بکار میباشم.. از وکلای محترم سوالم اینه آیا من میتونم نسبت به قراردادهای املاک و در هنگام ایجاد اختلاف بین طرفین معامله، بدون داشتن مجوز این کار موافقت نامه داوری را پر کنم و در آخر رای داوری صادر کنم؟ و آیا اگه رای صحیح و مستدل باشه، داوری و حل اختلاف انجام شده مورد تایید و پذیرش دادگاه خواهد بود؟ ممنون از لطفی که میکنید

۵ پاسخ
۳۴۳ بازدید

سلام.من جهت طلاق به دادگاه مراجعه کردم و پروندم در مرحله داوری هست و من داورم را تعیین کردم اما زوج داور معرفی نکرده است حال در سامانه زده دستور قضایی مبنی بر به محض وصول نظریه تکمیلی یا حلول وقت پرونده به نظر برسد تجدید شد این یعنی چه؟
و منظور از وقت نظارت به لحاظ تودیع حق الزحمه داور تجدید شد، چیست؟
الان من باید چیکار کنم؟

۱ پاسخ
۳۴۱ بازدید
 • سپیده خسروی
  سپیده خسروی وکیل پایه یک دادگستری ۶ ماه پیش پاسخ داده

  با سلام
  در پرونده های طلاق می بایست دو نفر داور معرفی کنند و در صورت استنکاف خوانده از معرفی داور به خواهان طلاق ابلاغ میشود که هزینه تعیین داور را واریز تا دادگاه نسبت به تعیین داور از جانب مستنکف اقدام نماید
  در پرونده شما با توجه به اینکه طرفتون داور معرفی نکرده و مهلت آن گذشته قاضی به مدیر دستور داده که پرونده وقت نظارت بخورید و هم چنین به شما ابلاغ شود هزینه داور را واریز نمایید
  وقت نظارت به این معنی است که پرونده لازم است دستور یا عملی انجام شود که یک فرجه در نظر گرفته میشود تا عمل یا دستور که انجام شد به نظارت قاضی برسد و تصمیم نهایی اخذ شود

سلام
یا می توان با وکالتنامه محضری در جلسات داوری شرکت کرد؟ با توجه به ماده ۳۵ قانون آیین دادرسی مدنی

۴ پاسخ
۳۲۴ بازدید

با سلام
دادخواستی را به طرفیت شرکت تعاونی مسکن به مرکز داوری اتاق تعاون تسلیم نموده ام و تبادل لوایح انجام شده و ابلاغیه صادر شده که در فلان روز جهت ارائه آخرین توضیحات در وقت مقرر در مرکز داوری حاضر شوید در موعد مقرر که حضور پیدا کردم داور عوض شده بود و فرد دیگری به جای قبلی آمده بود سوال اینست که مگر مرکز داوری می تواند با مجاز است داوری که از ابتدا پرونده را بررسی‌ کرده در آخرین جلسه فرد دیگری به جای ایشان بیاید ضمن اینکه داور جدید به سمت تعاونی غش می کزد

۲ پاسخ
۳۱۹ بازدید
 • اکبر هدایی‌ متنق
  اکبر هدایی‌ متنق کارآموز قوه قضاییه ۴ ماه پیش پاسخ داده

  اگر داور مرضی الطرفین باشد خیر و اگر انتخابی مرکز باشد و داور قبلی به هر علتی از رسیدگی امتناع نماید یا عذرموجه داشته باشد یا جهات رد باشد بله ومتن قانون بدین شرح است که طرفین می‌توانند ضمن موافقتنامه داوری یا به موجب توافقنامه جداگانه, درخصوص تعداد داوران, توافق نمایند. در صورت فقدان چنین توافقی و نیز در صورتیکه بین طرفین در این خصوص اختلاف باشد, به ترتیب زیر اقدام خواهد شد و رجوع طرفین به مرجع داوری به منزله قبول ترتیبات زیر است:

  مرجع داوری باتوجه به موضوع دعوی, یک نفر را به عنوان داور انتخاب می‌نماید و به طرفین اعلام می‌کند تا اگر اعتراض یا جهات رد نسبت به داور مذکور دارند, ظرف مهلت پنج روز پس از معرفی داور به مرجع داوری, اعلام کنند.

  چنانچه هر یک از طرفین ظرف مهلت مقرر اعتراض یا جهات رد موجهی نسبت به داور منتخب اعلام نمایند و مورد قبول مرجع واقع شود, مرجع داوری فرد دیگری را معرفی خواهد نمود, در غیر اینصورت مرجع داوری پرونده را به او تسلیم می‌کند.

  ب ) در مواردی که توافق شده هیات داوری به اختلاف رسیدگی کند, به ترتیب زیر عمل می‌شود:

  هر یک از طرفین مکلف است داور اختصاصی خود را ظرف مدتی که مرجع داوری تعیین می‌کند ازمیان داوران مرجع انتخاب و معرفی کند و سپس طرفین یا داوران اختصاصی ایشان (با موافقت طرفین), مکلفند ظرف مدت پنج روز داور سوم (سرداور) را به اتفاق تعیین و معرفی نمایند.

  در صورتیکه طرفین ظرف مهلت مقرر داوران اختصاصی خود یا سرداور را انتخاب و معرفی نکنند, مرجع داوری حسب مورد , داور طرف ممتنع یا سرداور (یا هر دو) را, انتخاب و معرفی می‌نماید تا اگر هر یک از طرفین اعتراض یا جهات رد نسبت به داور اختصاصی طرف دیگر یا سرداور دارند, ظرف مهلت پنج روز پس از معرفی داور به مرجع اعلام کنند.

 • اکبر هدایی‌ متنق
  اکبر هدایی‌ متنق کارآموز قوه قضاییه ۴ ماه پیش پاسخ داده

  اگر این شرایط باشه بله
  در صورت فوت یا حجر یا استعفاء و یا لغو حکم داور یا داوران از سوی مرجع داوری به دلیل قصور یا ناتوانی در انجام وظایف داوری و یا ثبوت جهات رد داور, مرجع داوری موظف است حداکثر ظرف یک هفته نسبت به تعیین داور جایگزین اقدام نماید.