لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

داوری دعاوی

مشاهده خدمات

دارای امتیاز ۴.۸ براساس (۱۱۶) دیدگاه مشتریان

خدمات حقوقی داوری
رضایت‌مندی مشتریان نقطه قوت ماست
تعداد ارائه خدمت ۵۳
متخصص آماده ارائه خدمت ۸۷۳
تعداد دیدگاه مشتریان ۱۱۶
رضایت مشتریان ۹۸٪

۱۱۶ دیدگاه در خدمات حقوقی داوری

محمدامین ه
محمدامین ه
۱ روز پیش

متشکرم بسیار مختصر و مفید و کاربردی

میلاد ی
میلاد ی
۴ روز پیش

بسیار عالی و با حوصله و راهنمایی درست و خوب

عرفان ف
عرفان ف
۱ هفته پیش

بسیار عالی

میانگین امتیاز مشتریان
۴.۸
کاملا راضی
۹۸ نفر
راضی
۱۵ نفر
خوب
۱ نفر
معمولی
۱ نفر
ناراضی
۱ نفر

وکلای برتر متخصص در داوری

مجتبی عاشوری
مجتبی عاشوری وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۸.۲ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۴۱۹
رضایت مشتریان ۴.۸ / ۵
فاطمه امیری
فاطمه امیری وکیل پایه دو دادگستری مرکز وکلا
۰.۳ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۴۷
رضایت مشتریان ۴.۸ / ۵

پرسش و پاسخ‌های مرتبط با داوری (۱۳۴)

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان با پسر عمویم دارم که در این قراداد پدرش مرضی الطرفین است ولی بعد از اتمام قرارداد و گذشت بیش از یک سال از قرارداد کار را تمام تکرده است. پدرش که داور است از پسر جانبداری می کند. اظهار نامه فرستاد ه ام ولی جواب رسمی نداد ه اند . دادخواست داده ام ولی در دادگاه حاضر نشده است الان دادگاه بدلیل وجود مرضی الطرفین قرار عدم استماع صادر کرده است . چطور می توانم مرضی الطرفین رو وادار به صدور رای کنم ؟ آیا مدت داوری مرضی الطرفین با توجه به اتمام قرارداد تمام نشده است؟ آیا می توانم از مرضی الطرفین بخاطر عدم پاسخ به اظهار نامه و جانبداری از پسرش و دخالت در قرارداد و عدم اتمام پروژه و ممانعت از تکمیل ساختمان و تهدیداتش مانند تهدید به زدن و جلوگیری از ورود به ساختمان و .... که داشته ، شکایت کنم و اور را از داوری عزل کنم؟ آیا می توانم بر اساس کلام مرضی الطرفین که جانبداری از پسرش است از او شکایت گنم ؟ آیا مرضی الطرفین می تواند با یکی از طرفین معامله( پسرش) وارد معامله که خودش داور است بشود؟ مرضی الطرفین از داوری واقعی خودداری می کنه و باعث عقب ماندن پروژه تضییع حق من شده است. خلاصه با این توضیحات چطوری می تونم مرضی الطرفین رو عزل کنم؟

۱ پاسخ
۱,۱۸۷ بازدید

سلام.من جهت طلاق به دادگاه مراجعه کردم و پروندم در مرحله داوری هست و من داورم را تعیین کردم اما زوج داور معرفی نکرده است حال در سامانه زده دستور قضایی مبنی بر به محض وصول نظریه تکمیلی یا حلول وقت پرونده به نظر برسد تجدید شد این یعنی چه؟
و منظور از وقت نظارت به لحاظ تودیع حق الزحمه داور تجدید شد، چیست؟
الان من باید چیکار کنم؟

۷ پاسخ
۱,۱۴۳ بازدید

بعد از طرح دعوا در دادگاه به دلیل وجود داوری دادگاه قرار عدم استماع صادر کرد. الان داور استعفا داده و من می خوام دوباره شکایت کنم. متن استعفا نامه مهر و امضا شده در حضور شاهدان رو خودم به دادگاه ارائه بدم مورد قبوله یا داور باید اظهار نامه برای طرفین بفرسته.

۳ پاسخ
۱,۰۳۵ بازدید

باسلام.اگر درخواست طلاق از سوی زوجه باشد و زوج یا زوجه یا هر دو در جلسه داوری که از سوی دادگاه تعیین شده حاضر نشود چه میشود؟؟ ایا دوباره جلسه ای تعیین میشود؟؟ ایا در روند طلاق تاثیر میگذارد؟

۲ پاسخ
۹۰۶ بازدید

با سلام
بنده با قرار عدم استماع دادگاه به دلیل شرط داوری مواجه شدم. به داور مراجعه کردم ولی او استعفا داد و امضا کرد و شاهدان امضا کردند و برگه رو به من داد. نمیدونم دادگاه با ارائه این استعفا رای میده یا دوباره رد میکنه؟
حالا من برای سازنده ملک که فراری هست میخوام اظهارنامه بفرستم برای محکم کاری
که به دلیل استفای داور بیاد و برای داوران مرضی الطرفین توافق کنیم
یا اگر نیاد من میرم و طرح شکایت تو دادگاه میکنم.
سوالم اینه تو اظهارنامه حتما باید داورم رو معرفی کنم یا میتونم بگم این فراری بیاد برای داور توافق کنیم؟
دوم میتونم بنویسم در صورت عدم امادگی طی ۱۰ روز توی دادگاه شکایت میکنم؟
چون داور قبلی نوشته استعفا میدهم و من رو به دادگاه دلالت داده

۳ پاسخ
۸۸۶ بازدید

داور را معرفی کردیم برای دادگاه طلاق گفتن بهتون خبر میدیم میخواستم بدونم حدودا چقدر طول میکشه خبر بدن

۱ پاسخ
۷۷۲ بازدید
  • ابراهیم صفری
    ابراهیم صفری کارشناس حقوقی ۱ سال پیش پاسخ داده

    با سلام
    ابلاغ رای داور بدون تشکیل جلسه رسیدگی و صرفا با درخواست که به موجب فرم دادخواست انجام می شود از جمله دعاوی غیر مالی است ،صورت میگیرد.
    این امر بستگی به ترافیک کاری و صدور رای توسط داور بستگی دارد معمولا تا یک ماه طول خواهد کشید

طبق بند قراداد جهت حل اختلاف به داوری مراجعه کردیم و رای بر اساس کارشناسی به عمل آمده به نفع اینجانب (پیمانکارـ شخص حقیقی) صادر شد. برای اجرای رای داور درخواست رسیدگی به دادگاه دادم، پس از ۶ ماه دادگاه رای داور را مبهم و ابلاغ رفع نقص به داور صادر کرد که داور در بازه زمانی به دادگاه پاسخ نداد و پس از ارسال اظهارنامه توسط اینجانب به داور بلافاصله (فردای روز ابلاغ) داور به شعبه مراجعه و یک دهم مبلغ اصل دین رو قابل اجرا اعلام کرده و...
با توجه به منقضی شدن زمان اعتراض به رای داور و در نظر گرفتن شرایط به وجود اومده ایا میشه از شخص داور شکایت کیفری و تقاضای بطلان رای داوری و رسیدگی دعوا در دادگاه رو داشت با توجه به اینکه مشخص شده داور پس از پذیرش داوری همکاران که عضو آن بوده را جهت وکالت به خوانده معرفی کرده است و همکار داور به عنوان وکیل خوانده در جلسات حاضر شده است.
با تشکر

۶ پاسخ
۶۶۷ بازدید

با سلام
ما در یک قرارداد مشارک داور داریم.
در حال حاظر طرف سازنده فراری است و اثری از او نیست
داور ما نیز میگوید استعفا میدهد و رای نمی دهد.
ترجیح ما به قضاوت دادگاه است.

۱۰ پاسخ
۴۹۸ بازدید

سلام وقت بخیر
قرارداد خصوصی تنظیم شده است که یک طرف قرارداد بنده و طرف دوم قرارداد شش نفر می باشند در یک بند قرارداد دو نفر به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب شده اند که هر دو نفر خودشان جز طرف دوم قرارداد نیز هستند. آیا شرط داوری به دلیل اینکه داوران خودشان جزیی از شش نفر طرف دوم قرارداد نیز هستند باطل است؟ و اگر شرط داوری باطل باشد آیا خود قرارداد هم باطل می شود؟ بسیار ممنون

۶ پاسخ
۴۶۹ بازدید

با سلام
سال ۹۷ اپارتمانی را پیش خرید کردم و نود درصد ثمن معامله را پرداخت نموده ام اما سازنده به بهانه تورم ملک را تحویل نمیدهد ضمنا من با سازنده قرار داد بستم اما مالک مه برادر اوست فقط به عنوان شاهد قرارداد را امضا کرده ایا این مسئله مشکل ساز است؟

۶ پاسخ
۴۶۲ بازدید