لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

دیوان عدالت اداری

مشاوره حقوقی با وکیل دیوان عدالت اداری

مشاهده خدمات

دارای امتیاز ۴.۷ براساس (۹۰) دیدگاه مشتریان

خدمات حقوقی دیوان عدالت اداری
مشاوره تلفنی
شروع قیمت‌ها از ۱۵,۰۰۰ تومان
وکیل فعال ۷۹۰
محصولات ۱
مشاهده محصولات
رضایت‌مندی مشتریان نقطه قوت ماست
تعداد ارائه خدمت ۱۴۵
متخصص آماده ارائه خدمت ۷۹۰
تعداد دیدگاه مشتریان ۹۰
رضایت مشتریان ۹۸٪

۹۰ دیدگاه در خدمات حقوقی دیوان عدالت اداری

قربانی ق
قربانی ق
۱ هفته پیش

خیلی عالی و کامل بود

مهدی ک
مهدی ک
۲ هفته پیش

بسیار عالی

مهدی پ
مهدی پ
۲ هفته پیش

مناسب و مفید راهنمایی کردند

میانگین امتیاز مشتریان
۴.۷
کاملا راضی
۷۲ نفر
راضی
۱۳ نفر
خوب
۳ نفر
معمولی
۱ نفر
ناراضی
۱ نفر

وکلای برتر متخصص در دیوان عدالت اداری

مجتبی عاشوری
مجتبی عاشوری وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۸.۲ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۴۰۹
رضایت مشتریان ۴.۸ / ۵
مرضیه صفدری
مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۴.۴ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۲۱۵
رضایت مشتریان ۴.۸ / ۵
امین احمدی
امین احمدی وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۱.۱ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۲۲۷
رضایت مشتریان ۴.۶ / ۵
یحیی رحمتی
یحیی رحمتی وکیل پایه یک دادگستری مرکز وکلا
۰ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۳
رضایت مشتریان ۴.۷ / ۵
محسن یکتن خدایی
محسن یکتن خدایی وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۰ بر اساس عملکرد
تعداد مشاوره ۱
رضایت مشتریان ۰.۰ / ۵

مشاوره تلفنی دیوان عدالت اداری

محصولات مشاوره تلفنی در دسته‌بندی دیوان عدالت اداری


مشاوره حقوقی تلفنی دیوان عدالت اداری
میانگین هزینه ۷۷,۳۰۰ تومان
میثم بختیاری محمدرضا پیرمحمدی سجاد نیستانی امیر ضیغمی
۷۷,۸۰۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۰.۰ / ۵ (۰) دیدگاه
رزرو مشاوره

پرسش و پاسخ‌های مرتبط با دیوان عدالت اداری (۲,۰۲۱)

در جواب سوالی که یکی از مخاطبان از شما پرسیده که حقوق شهید بعد از فوت پدر و مادر به خواهر مطعلقه می رسد یا خیر شما در جواب گفتید که نمی رسد
سوالی که بنده از شما پرسیدم که حقوق شهید به از فوت پدر و مادر به یکی از خواهران که مطعلقه بود رسید و تاکنون در حال استفاده از آن است بنده پرسیدم که می شود علارغم داشتن تمکن مالی حقوق شهید که به خواهر مطعلقه می رسد قطع گردد که در جواب فرمودید خیر فقط در صورت ازدواج سوالی دیگری از شما دارم آیا با وجود خواهر مجرد و کارمند باز هم حقوق شهید فقط به خواهر مطعلقه می رسد یا به خواهر مجرد یا خواهران مجردی که هنوز ازداوج نکرده اند به آنان نیز تعلق می گیرد؟ آیا کارمند بودن خواهران مجرد دلیلی بر تعلق نگرفتن حقوق شهید بعد از فوت پدر و مادر نمی گردد؟
چرا در جوابها این همه تناقض وجود دارد ؟ اگر حقوق شهید بعد از فوت پدر ومادر به خواهر یا برادر نمی رسد پس چرا الان نمی توان حقوق شهیدی را که خواهر می گیرد را قطع نمود .

۱۶ پاسخ
۴۶,۹۴۲ بازدید

با سلام امروز متوجه شدم حسابهای من در بانک ملی و سپه مسدود شده است.پس از پرس و جو در شعبات گفتند از طریق معاونت قضایی دستور دارد.هیچ علتی هم نوشته نشده.برای پیگیری باید به کاخ دادگستری تهران خیابان بهشت بروم.با توجه به اینکه شهرستان هستم.و هیچ گونه ضمانتی ندارم و هیچ معوقه بانکی و هیچ چک برگشتی و بدهی به بیمه و دارایی چطور میتونم با خبر بشم.همچنین اگر حکم جلبی باشد و تهران بیایم که مشکل صد چندان میشود.لطفا راهنمایی کنید.

۱۴ پاسخ
۳۶,۵۷۳ بازدید
 • علی حسین مرادی
  علی حسین مرادی کارشناس حقوقی ۲ هفته پیش پاسخ داده

  اگر علت مسدود شدن حساب بانکی از سمت مراجع قضایی باشد از اقداماتی که باید در راه حفظ و نگهداری حقوق مردم از جمله شاکی در مراجع قضایی مثل: دادسرا یا دادگاه که بدون تجدید نظر امکان آن وجود دارد با صادر کردن دستور مسدود کردن حساب بانکی اشخاص به مقدار ادعا مورد است؛ که در موارد مختلفی این امر با تکلیف و اختیار در مرجع قضایی شکل گرفته و در نظر گرفته می‌شود.
  هنگامی که حساب شما پیش از صدور رای قطعی بسته شد بهتر است سریعا با ارائه دفاعیات قانع کننده و موثر در جهت رفع مسدودی حساب به قاضی ارائه نمایید.
  اگر در صورت رای قطعی صادر شده در حساب شما جهت پرداخت محکوم به انسداد باید سریع جهت پرداخت اقدام نمایید.
  اگر رفع مسدودی حساب بانکی از سوی شکایت کیفری باشد با انسداد حساب بعد از تحقیقات بانکی مربوطه در خصوص مرجع صادر کننده با دستور بسته شدن حساب حضور سریع و اثر بخش در شعبه دادسرا مسدود کننده بسیار کارآمد است.
  در ویژه با جرایم رایانه‌ای اگر متهم اصلی نباشد به صرف واریز وجه به حساب ممکن با دستور توقیف مبلغ مورد شکایت در حساب و جرایم مهم‌تر دستور توقیف کل حساب از طرف دادسرای جرایم رایانه‌ای صادر می‌شود.
  این نکته را در نظر بگیرید که بعضی از دعاوی حقوقی به پیروی از دعاوی کیفری در دادسرا و دادگاه‌های کیفری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که با دستورات لازم مراجع صادر می‌شود.
  با در نظر گرفتن علت‌های بسیار زیاد مسدودی حساب بانکی برای رفع آن به تبع لازم نیاز است راه کار‌های مختلفی بخواهد که با وکیل متخصص بهتر است مشورت شود.بعد از علت مسدود شدن حساب از طرف مرجع قضایی مشخص و برطرف شد از سمت همان مرجع باید دستور رفع مسدودی حساب دریافت شود؛ که رفع انسداد حساب بانکی به ۲ روش سیستمی و دستی انجام می‌شود که در روش سیستمی رفع بسته شدن تا حدود یک ماه طول می‌کشد تا باز شود.

 • ناصر روحی زاده
  ناصر روحی زاده کارشناس حقوقی ۱ ماه پیش پاسخ داده

  دلیل توقیف حسابهایتان را پیگیر شوید.

 • علیرضا زرینه پور
  علیرضا زرینه پور کارشناس حقوقی ۹ ماه پیش پاسخ داده

  باسلا یا به عنوان ضامن شخصی حساب شما مسدود شده ویا میتواند دلایل دیگری داشته باشدشماره نامه و شماره شعبه دستور دهنده جویا بششوید و با آن میتوانید پیگیر موضوع از شعبه بدوی مربوطه یا شعبه اجرای احکام مربوطه باشین

سلام،میخواستم متن کامل نامه دادگاه که جهت استعلام حسابهای بانکی شخصی انجام میدهند رابرایم بفرمایید،ضمنا درهمین نامه استعلام توقیف نیز قید میشود یا بعدازاستعلام نسبت به توقیف حسابها اقدام مینماید؟خواهشا شرح کامل ونمونه ای از چگونگی متن استعلام را برایم بفرمایید...متشکرم

۱۳ پاسخ
۳۶,۳۱۹ بازدید
 • غلامرضا قربانی
  غلامرضا قربانی کاراموز وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه ۴ روز پیش پاسخ داده

  در برخی موارد خود دادگاه استعلام می‌کند و در برخی دیگر درخواست خواهان مورد نیاز تست

 • علی حسین مرادی
  علی حسین مرادی کارشناس حقوقی ۲ هفته پیش پاسخ داده

  اسعلام حساب های بانکی به تناسب موضوع ارتباط دارد فرضا کسی به دلیل درخواست مهریه از شوهر خود درخواست اجرا نموده است دادگاه برای احقاق حق از بانک ها استعلام می کند و حسابهای فرد را کنترل و یا اینکه افرادی بدنبال احقاق حق خود هستند می توانند با توجه به آن حقی را که مطالبه می کنند از طریق استعلام از بانک ها توسط اجرای احکام دادگستری و یا از طریق اجراییه ثبت این موضوع از بانک ها استعلام گردد.

 • سیدفرخ امام
  سیدفرخ امام کارشناس حقوقی ۲ ماه پیش پاسخ داده

  با سلام
  دادگاه میتواند دستور استعلام وتوقیف حساب ها را در مواردی تواما بنماید.

سلام
من حدود ۴ روز حسابم به دلیل نلقص بودن اطلاعات مسدود بود. تو همین مدت حقوق من واریز شرگده و فیش حقوقی هم دارم اما الان که حسابم را از نسرودیت خارج کردم پولی تو جسابم نیست. آیا این ربطی به مسدود بودن حسابم توی اون مدت داره؟ من باید چکار کنم؟

۲۴ پاسخ
۳۱,۹۷۷ بازدید

باسلام . در رای دادگاه بدوی که من خواهان بودم و دعوای مبایعه نامه مطرح کردم رای دادگاه کاملا به نفع من صادر شده که خوانده اعتراض زد وپرونده در دادگاه تجدید نظررفت و رای صادر شد که از متن کامل آن خبر ندارم چون خلاصه آن را بصورت الکترونیکی دیدم و خلاصه رای صادره این هست:(رسیدگی و طی دادنامه جدید رای مورد اعتراض نقض شد)

حالا باتوجه به اینکه رای دادگاه بدوی کاملا به نفع من بوده این خلاصه رای جدید چه منظوری داره؟

۳۶ پاسخ
۳۰,۴۹۲ بازدید

با سلام و ادب
من یک سوال حقوقی داشتم ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید.
برادر خانم من با خانمش مشکل داره و خانمش میخواهد طلاق بگیره و مهریه اش راگذاشته اجرا و تونسته حکم جلب همسرش را بگیره ایشون تا حالا دو بار حکم ورود به مخفیگاه با مامور آمده درب منزل من و مامور به باحکمش به منزل من ورود کرده و منزل من راتفتیش کرده و با این کار باعث سلب آرامش من وهمسر و بچه ام شده ومن را خجالت زده همسایه ها کرده.درصورتیکه همسر این خانم اصلا داخل منزل من نبوده و نیست .
سوال من این است که این خانم با این حکم چندبار میتونه مامور بیاره درب منزل من و به منزل من ورود کنه؟
چه راهکاری برای مقابله با این کار وجود داره؟آیا من میتونم از ایشون شکایت کنم؟با جه عنوانی میتونم شکایت کنم؟

ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید.
باتشکر سعید عالمی 13 تیرماه 95

۲۴ پاسخ
۲۶,۶۹۰ بازدید

سلام.با توجه به این که حساب پدر (سرپرست خانوار) به دلیل بدهکاری مسدود شده و یارانه اعضای بی گناه خانواده به این حساب واریز شده و از سوی طلبکار برداشت می شودء از چه طریق میتوانیم اقدام به باز پس گرفتن یارانه ماهانه سایر اعضای خانواده کنیم؟باتشکر

۱۳ پاسخ
۲۵,۱۴۰ بازدید

با سلام
در دادگاه بدوی من محکوک شدم و اعتراض کردم و به دادگه تجدید نظر رفت و این حکم در سایت نوشته شد
4-نسبت به دعوی (من) به طرفیت مبنی بر سایر دعاوی غیرمالی طی شماره مورخ 20/08/1394 رای مورد اعتراض نقض و پرونده اعاده شد.
بعد در سایت یه ردیف فرعی جدید اومد اینو نوشته بود
نسبت به دعوی به طرفیت(من)مبنی بر تایید فسخ قرارداد (مالی) طی شماره مورخ رای مورد اعتراض تایید شد.

منظور از این جملات چیه
با تشکر

ی سوال در جمله اول مگه نگفته رای مورد اعتراض نقض؟
ردیف فرعی 4 هم در دادگاه بدوی ایجاد شده

۶ پاسخ
۲۵,۰۹۶ بازدید

سلام بر وکلای محترم من حدود یک و نیم سال پست ریاست یه اداره دولتی رو داشتم که بعد این مدت قرار شد عوض بشم مدیر کل سازمان ازم خواست بیام مرکز استان با پست کارشناس مسوولی منم شفاها گفتم پست کارشناس مسوولی رو بدین ولی محل خدمتم تو شهرستان مرزی (یکی از شهرستانهای استان که چارت تشکیلاتی نداشت) باشه اونم قبول کرد بعد پست کارشناس مسولی مرکز استان رو دادن و با ابلاغ رفتم اون شهر حدود سه سال اونجا بودم که دفتر نمایندگی شهرستان تو سازمان مدیریت تایید شد و بدون اینکه نظر منو بخوان پست کارشناس مسوولی مرکز استان رو گرفتن و یه پست کارشناسی از چارت جدید شهرستان محل خدمتم رو برام زدن حالا بازم بدون اینکه از من نظر بخوان فرستادن یه شهر دیگه با یه پست دیگه سوالم اینجاست که اولا
1)اونا اصلا میتونستن اون پست کارشناس مسوولی رو ازم بگیرن؟
2) زمانیکه من پست کارشناس مسولی مرکز استان رو داشتم و با ابلاغ تو گمیشان بودم حق ماموریت شامل من میشه؟
3) جابجایی محل خدمت مستخدم بدون اجازه مستخدم رو میتونن انجام بدن؟
اینم عرض کنم هیچ تخلفی صورت نگرفته یا رایی از تخلفات اداری صادر نشده

۸ پاسخ
۲۲,۶۵۲ بازدید
 • محمدارسلان پاکرو
  محمدارسلان پاکرو کارشناس ارشد حقوق ۴ ماه پیش پاسخ داده

  باسلام در دستگاههای اجرایی دولتی یکسری ضوابط و قوانین داخلی وجود دارد که با ابلاغ بالاترین مقام مسئول آن سازمان یا ارگان بصورت قوانین داخلی نهادینه می گردد و چون داخلی است بسته به سلیقه مدیران تغییر می کند یعنی امکان دارد بخشنامه یک مدیر این باشد ولی با تعویض مدیر قبلی ، مدیر جدید بخشنامه های جدیدی را ابلاغ کند و چون داخلی است و به اختیار و سلایق مدیران در نحوه مدیریت شان بستگی دارد ناقض قانون دیوان عدالت اداری بر اساس اختیاراتی که قانون استخدامی کشور به آنها داده ، محسوب نمی شود لذا مدیران بر اساس نیاز سازمانی می توانند تصمیم بگیرند و اگر محل خدمت شما شهرستان بوده ولی مزایای استان در حکم کارگزینی شما لحاظ شده از مصادیق تخلفات اداری محسوب شده و قابل پیگیری در دیوان عدالت اداری است لذا موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد.

 • مجتبی ایروانی
  مجتبی ایروانی کارشناس حقوقی ۷ ماه پیش پاسخ داده

  سلام باتوجه به ایین نامه استخدامی مدیر باهماهنگی سازمان بالاتر و هماهنگی با شما انجام گرفته وبه شما احترام و اختیار جابجایی داده اید و این کار انجام شده است لذا فوق العاده مرزی بر اساس ایین نامه اداره مذکور پرداخت میشود موفق باشید

 • حمید رضا رسولی
  حمید رضا رسولی دکترای حقوق ۸ ماه پیش پاسخ داده

  وفق قانون مدیریت خدمات کشوری تغییر محل خدمت بدون موافقت مستخدم و تنزل پست اصلی چه با موافقت و چه به نظر دستگاه وجاهت قانونی نداشته مگر اینکه در هیات رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه مربوطه به جهت احراز تخلفات و با صدور رای محکومیت به مجازات تغییر محل جغرافیایی خدمت یا تنزل از مقام و پست محکوم شوید
  موفق باشید

با سللم بنده برگه سبز و سند کمپانی موتور سیکلتم گم شده و همچنین موتور توقیف شده باید چگونه اقدام ب اخذ سند المسنا کنم درحالی ک موتورسیکلت نیست

۶ پاسخ
۱۸,۹۶۹ بازدید