متخصصین فعال
سیدمهرداد توسلی کارشناس حقوقی
2m
امین احمدی وکیل پایه یک دادگستری
18m
محمد مافی کارشناس حقوقی
59m
محسن صالح وکیل پایه یک قوه قضاییه
1h
سیدسعید موسوی کارشناس حقوقی
1h
1h
حمزه مرادی نژاد کارآموز کانون وکلای دادگستری
2h
سمیه آرزه کارشناس حقوقی
2h
امیر ترابی نساج کارشناس حقوقی
2h
محمد زارعی ایرندگان وکیل پایه یک دادگستری
2h
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
3h
فاطمه عباسی کارشناس حقوقی
3h
زهرا نوروزی کارشناس حقوقی
3h
مهرداد بوستانچی کارشناس حقوقی
4h
حامد شاکری نیا وکیل پایه یک قوه قضاییه
4h
احسان عبدالهی لاشكی وکیل پایه یک قوه قضاییه
4h
موسی اسماعیلی وکیل پایه یک دادگستری
4h
محمد باقری وکیل پایه یک دادگستری
4h
مهشید باوفا کارآموز کانون وکلای دادگستری
4h
محمد رضا سلیمانی کارشناس حقوقی
4h
حسن تقی لو کارشناس حقوقی
4h
هادی علوی خوشحال کارشناس حقوقی
4h
5h
بهنام رفیعی ساران وکیل پایه یک دادگستری
5h
علی قربان وطن کارشناس حقوقی
5h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۰

آیا می توان از رفت و آمد مالکان به پشت بام آپارتمان جلوگیری نمود؟

در صورت اجازه ندادن مدیر ساختمان برای رفتن بالا پشت بام میتوان از مدیر شکایت کرد درب بالا پشت بام را قفل کرده و از ورود افراد ساختمان جلو گیری میکند بعضی ها را اجازه میدهد که بروند بعضی ها را نه اجازه رفت و امد به بالا پشت بام دست مدیر است؟
قوانینی برای نرفتن هر روز یه فرد به بالا پشت بام هست؟

۶ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با توجه به اینکه پشت بام از مشاعات یک آپارتمان است و همه مالکین حق استفاده از آن را دارند بنابراین نمی توانند از ورود شما به محوطه پشت بام ممانعت نمایند. و شما همواره امکان شکایت کیفری مبنی بر ممانعت از حق استفاده از پشت بام را دارید.

اما در صورتی که این امر مورد تصویب اکثریت مالکین باشد که از رفت و آمد افراد بر روی پشت بام جلوگیری شود (برای تامین امنیت ساختمان یا مسایل دیگر) و اقدام مدیر در جهت اجرای نظر ایشان بر طبق اساسنامه ساختمان باشد ، کاملا قانونی بوده و امکان شکایت کیفری نمی باشد.

سلام و درود
پشت بام و راه رو و حیات جزو مشاعات اپارتمان محسوب میشود و همه ی اهالی ساختمان اجازه ی ورود و خروج از انجا را دارند و کسی حق نداره اجازه نده

بسمه تعالی: پشت بام مشاع و کلیه ساکنان حق ورود و خروج دارند اما بصورت مقطعی و نه برای استفائه دایمی لذا اگر توافقی هم صورت گرفته باشذ از شروط و قرار های باطل است چون هر کدام از مالکین سهم مشاعی دارند و ممنوعیت ورود و خروج جنبه قانونی ندارد . و مدیر ساختمان نیز در صورت ممانعت چنانچه عدر موجهی ارائه ننماید باید پاسخگو باشد و اینکه هر روز مورد استفاده بدون تصرف از جانب ساکنان وابسته به مالک منع قانونی ندارد. لازم بذکر است توافقات مالکین باید بر اساس ضوابط قانونی تملک آپارتمانها باشد و خلاف قانون نباید باشد و برابر قانون باشد .
مورد آخر در چنین مواردی با توجه به ماهیت اصلی و ذاتی دعوا قابل رسیدگی کیفری نیست و در صلاحیت شوراهای حل اختلاف است

پشت بام جز مشا عات است و متعلق به همه است .ولی راجع به طرز نگهداری طبق قانون تملک آپارتمان ها هر چه اکثریت تصمیم بگیرند عمل می شود

باستناد بند «ج» ماده ۴ آئین نامه اجرائی قانون تملک آپارتمانها پشت بان بخشی از قسمتهای مشترک محسوب شده و کلیه مالکین حق استفاده از آنجا را دارند ولی مشروط به رعایت تبصره ذیل ماده ۳ همان قانون که گذاردن هرگونه وسیله در قسمت های مشترک را ممنوع کرده است .
به نظر میرسد شیوه عمل مدیریت ساختمان به شرح مندرج در سئوال بیشتر برای حفظ امنیت ساختمان باشد و به این منظور میتوان با هماهنگی نسبت به تردد ضروری در پشت بام اقدام نموده و محیط همسایگی را متشنج ننمود .

با سلام پشت بام جز مشاعات است و همه حق استفاده و رفت و امد به پشت بام دارند زدن قفل اگر با اکثریت رای ساکنین ساختمان باشد مشکلی ندارد اما مدیر نمی تواند مانع رفت وامد ساکنین به پشت بام شود مگر انکه دلیل موجه قانونی داشته باشد

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.