متخصصین فعال
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
1h
سمیه آرزه کارشناس حقوقی
2h
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
3h
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
3h
محمد رضا هاشمی کارآموز کانون وکلای دادگستری
3h
عباس عبادی سالاری وکیل پایه یک دادگستری
4h
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
4h
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
5h
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
5h
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
7h
مهدیه چاپاری کارشناس حقوقی
7h
سعید کدخدامنش کارشناس حقوقی
8h
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
8h
محمد هادی رستمی کارشناس حقوقی
8h
موسی اسماعیلی وکیل پایه یک دادگستری
9h
مهشید باوفا کارآموز کانون وکلای دادگستری
9h
رضا اخلاص پور وکیل پایه یک دادگستری
10h
رضا یوسفی وکیل پایه یک دادگستری
10h
عزیز زهدی وکیل پایه یک دادگستری
10h
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
11h
۵
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۳.۹
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۳.۱
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۲.۷
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۲.۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱.۷
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۰

پرداخت حقوق شهید بعد از فوت پدر و مادر به برادر یا خواهر امکان پذیر است؟

در جواب سوالی که یکی از مخاطبان از شما پرسیده که حقوق شهید بعد از فوت پدر و مادر به خواهر مطعلقه می رسد یا خیر شما در جواب گفتید که نمی رسد
سوالی که بنده از شما پرسیدم که حقوق شهید به از فوت پدر و مادر به یکی از خواهران که مطعلقه بود رسید و تاکنون در حال استفاده از آن است بنده پرسیدم که می شود علارغم داشتن تمکن مالی حقوق شهید که به خواهر مطعلقه می رسد قطع گردد که در جواب فرمودید خیر فقط در صورت ازدواج سوالی دیگری از شما دارم آیا با وجود خواهر مجرد و کارمند باز هم حقوق شهید فقط به خواهر مطعلقه می رسد یا به خواهر مجرد یا خواهران مجردی که هنوز ازداوج نکرده اند به آنان نیز تعلق می گیرد؟ آیا کارمند بودن خواهران مجرد دلیلی بر تعلق نگرفتن حقوق شهید بعد از فوت پدر و مادر نمی گردد؟
چرا در جوابها این همه تناقض وجود دارد ؟ اگر حقوق شهید بعد از فوت پدر ومادر به خواهر یا برادر نمی رسد پس چرا الان نمی توان حقوق شهیدی را که خواهر می گیرد را قطع نمود .

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران, پاکدشت
۰.۴ بر اساس عملکرد

خیر دوست عزیز حقوق پدر شهید به دختر مطلقه میرسد و اگر پاسخی غیر این بوده است میتوانید پاسخ و لینک سوال را برای ما ارسال کنید. لذا حقوق پدر شهید به هر دو دختر خواهد رسید چه مطلقه و چه مجرد کارمند.

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است جهت قبول وکالت و یا مشاوره تلفنی یا حضوری با شماره ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱ داخلی ۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران, کرمانشاه
۰.۱ بر اساس عملکرد

بسمه تعالی : بگذارید کلا تفهیم کنم خواهر خوبم این دیگه ناراحتی نداره : توجه بفرما > با توجه به تعلق گرفتن حقوق به هر شهید خواه ناخواه به وراث این حق انتقال پیدا میکنه ( برابر طبقات و قانون ارث)/. خب حالا اگر پدر و مادر از دنیا رجعت کنن به کسی میرسه که نه ازدواج کرده باشه و نه حقوق بگیر باشه یعنی مفهوم مخالف هم میشه این اگر ازدواج کرده و یا حقوق بگیره حقوق شهید قطع میشه مشروط بر اینکه شخص دیگری شرایط دریافت رو نداشته باشه حالا خواهری دست بر قضا طلاق میگیره و مطلقه میشه مجددا میتواند تقاضای دریافت حقوق شهید را بنماید . اگر ۵ نفر هم بیکار و مجرد باشن یک حقوق بین آنها باید تقسیم بشه .و هر کدام ازدواج کنن یا مستمری بگیر بشوند از دایره ۵ نفر جدامیشود و سهمی ندارد .( اینم بگم منظور حقوق بازاری نیست .. منظور حقوق برابر اداره کار در استخدام های سازمانی و اداری و ارگانیست .... ولا غیر مطلب مهم اینکه حقوق شهید حق خانواده شهید و وراث آن شهید والا مقام است . حالا دوستان میدانند که کلمه حق چه معنایی دارد و چه تبعات و اثراتی دارد . پس به تمکن مالی اصلا ارتباطی ندارد . فقط ۱- ازدواج ۲ - مستمری گرفتن ( برای اناث) برای آقایان هم که شما نپرسیدید منم سکوت میکنم .. البته نظر دوستان اولویت دارد . والله اعلم

والله بصیرٌ بالعباد .صدق الله حق سبحانه

مشاوره‌های حقوقی مرتبط