لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۰

آیا میزان ملاقات با فرزند 48 ساعت در هفته میباشد؟

پسرم الان 4 سالشه و بر اساس طلاق توافقی 48 ساعت پایان هفته با منه تا 7 سالگی . بعد از 7 سالگی که حضانتش با مادر میشه مدت زمان ملاقات چقد تعیین میشه ؟؟ و اینکه به دلیل مدرسه رفتن و چیزهایی مثل مسافرت رفتن مثلا 4 بار در سال اونم آخر هفته ها نشه اونو ازطریق کلانتری تغییرو تحول داد و اینکه مادر به دلیل لجبازی هیچ توافقی نداره باید چکار کرد..ضمنا اگر شهر محل کار من بعد 7 سالگی تغییر کنه مدت ملاقات مادر و محل ملاقات مادر چطور تعیین میشه؟؟

۹ پاسخ برای این سوال ثبت شده

مدت زمان ملاقات با فرزند توسط کارشناس در شورای حل اختلاف تعیین خواهد شد. یعنی باید از طریق شورای حل اختلاف محل زندگی فرزند اقدام کنید.

تعیین زمان ملاقات درصورت عدم توافق با توجه به مصلحت طفل با دادگاه هست .

با سلام
زمان و مدت ملاقات با مرجع قضایی می باشد

سلام
انچه در قانون بیان شده بنظرم مناسب است و ضمنا تعیین حضانت با رعایت مصلحت طفل با دادگاه هست

این امر فاقد دستورات و قواعد آمره است .به این معنی که جز قواعد تکمیلی است و قواعد تکمیلی آن دسته از قوانین و قواعد هستند که افراد میتوانند بر خلاف آنها توافق نمایند. یعنی در این موضوع اصل بر توافق زوجین است و میتوانند در این امرطبق میل و تراضی خود توافق نمایند و چنانچه توافقی صورت نگرفته باشد مصلحت فرزند ملاک عمل خواهد بود و دادگاه صالح آنرا معین میکند . و در مفهوم مخالف اگر توافقی صورت گرفته باشد دادگاه همان توافق را محترم میشمارد

بستگی به اوضاع و احوال و نظر قاضی دارد

مدت زمان ملاقات با فرزند مشترک با نظر مرجع رسیدگی کننده و البته شرایط و مصلحت طفل خواهد بود

تعیین زمان ملاقات درصورت عدم توافق بین زوجین به مصلحت طفل با دادگاه هست

تعیین مدت زمان ملاقات با فرزند در صلاحیت قاضی پرونده هستش که با توجه به شرایط و اوضاع و احوال ممکنه با جلب نظر کارشناس مدت ملاقات افزایش یابد

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.