لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۰

جعل امضا و اثر انگشت توسط کارشناس خط نگاری تا چه مدت مشخص میشود؟

با سلام.
آیا یک مدیر میتواند از کارمند خود که به جای اون برگ نقل و انتقال اموالی رو امضا و اثر انگشت زده شکایت کنه؟ البته خودشون در جریان این فروش بودن و از بابت پول معامله مشکلی نیست و فقط شکایت از بابت ابنکه چرا امضا و اثر انگشت زده میشه شکایت کرد و خود این کار اصلا جرم محسوب میشه؟ آیا خریدار هم به دادگاه احضار میشه تا بگه پول رو پرداخت کرده ؟

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

بله در صورتیکه کارمند اجازه امضای قرارداد را نداشته باشد و بدون اجازه کارفرما قرارداد را امضا کرده باشد کارفرما میتواند به جرم جعل امضا علیه ایشان شکایت کند لذا خریدار نیز باید به وجوه و رسید آنها که پرداخت شده است استناد کند.

سلام ..بله اگرحق واجازه یا وکالت نامه ای دراین خصوص نداشته باشد مجرم محسوب میشه وهمچنین خریدار نیز در مزنداتهام قرار میگیرد بعلت همکاری در جعل ...

#تعریف_جعل_و_تزویر
جعل و تزویر در قانون مدنی بصورت زیر تعریف شده است :
ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضاء اشخاص رسمی یا غیر رسمی، خراشیدن یا تراشیدن یا قلم بردن یا الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن یا تقدم و تاخر تاریخ سند نسبت به تاریخ حقیقی سند یا الصاق نوشتهای به نوشته دیگر یا به کار بردن مهر دیگری بدون اجازه صاحب آن و نظایر اینها به قصد تقلب.

با تعریف جعل، عمل شما جعل محسوب نمی شود ولی در قالب کلاهبرداری و یا فریب مردم یا خیانت در امانت قرار می گیرد.
با تشکر

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.