متخصصین فعال
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
28m
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
1h
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
2h
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
2h
مهشید باوفا کارآموز کانون وکلای دادگستری
3h
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
6h
حسن باغستانی کارآموز کانون وکلای دادگستری
7h
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
7h
مهدیه چاپاری کارشناس حقوقی
7h
موسی اسماعیلی وکیل پایه یک دادگستری
8h
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
8h
نیلوفر سامان پور کارشناس حقوقی
9h
شیرین کریمی کارشناس حقوقی
9h
مینا محمدی کارشناس حقوقی
9h
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
9h
رضا اخلاص پور وکیل پایه یک دادگستری
12h
شاهین زمانی کارشناس حقوقی
12h
وحید وفایی وکیل پایه یک دادگستری
13h
علی امراللهی وکیل پایه یک قوه قضاییه
14h
علی نادری وکیل پایه یک دادگستری
14h
۵
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۳.۸
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۲.۵
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۲.۴
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۲.۲
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱.۸
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۰

نحوه استفاده از حکم عدم حضور در محضر چگونه است؟

سلام. من خریدار واحدی هستم که 15 % آن را در زمان محضر می بایست تحویل دهم. زمان محضر سند آماده نبود و بنده عدم حضور گرفتم. اکنون سند آماده شده است و فروشنده مرا تحت فشار گذاشته که بایست بروم محضر و سند بزند. سوال 1- من برای دریافت خسارت تاخیر کی بایست اقدام کنم 2- آیا پس از بنام کردن سند امکان ادعای خسارت را دارم؟ 3-آیا فروشنده می تواند در محضر عدم حضور برای من بزند؟ و من بایست پس از آن جریمه بشوم؟

۴ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران, پاکدشت
۰.۵ بر اساس عملکرد

بله شما میتوانید بعد از به نام زدن سند نیز از تاریخ اخذ گواهی عدم حضور تا زمان تنظیم سند برای مطالبه خسارت تاخیر اقدام کنید. لذا در صورتیکه هر زمانی ایشان آمادگی خود را برای تنظیم سند اعلام کنند خسارت تا همان زمان قابل مطالبه است.

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است جهت قبول وکالت و یا مشاوره تلفنی یا حضوری با شماره ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱ داخلی ۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران, ارومیه
۰.۳ بر اساس عملکرد

اگر در قرارداد فیمابین خساراتی را بابت تاخیر در انتقال سند توافق نمودید و ضمانت اجرایی دارد قابل مطالبه بوده و در هر مرحله قابل طرح بوده ضمنا بهتر هست مستندات لازم جهت طرح دعوی را با اخذ گواهی از دفتر اسناد رسمی و یا ارسال اظهارنامه فراهم نمایید

درصورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان و توضیحات بیشتر با من تماس بگیرید

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران, شیراز
۳.۸ بر اساس عملکرد

سلام . فروشنده نمی تواند عدم ضور بگیرد چرا که تاریخ انتقال سند گذشته و محضر هم گواهی صادر نمی کند . شما می توانید دادخواس مطالبه خسارت را مطرح کنید و باقیمانده ثمن را توقیف و به حساب سپرده واریز کنید . فروشنده نیز مکلف است سند را به نام شما منتقل کند . اگر سند را امضا کنید ، معمولا در انتهای آن قید می شود طرفین هیچ گونه حسابی بایک دیگر ندارند . به نظر من بهتر است ابتدا دادخواست بدهید . تا بعدا مجبور نباشید برای اخذ وجه به دنبال اموال فروشنده بگردید .

چنان‌چه پاسخی که برای شما ارسال شد راه گشا بوده، در صورت تمایل می توانید به منظور تعیین وقتِ مشاوره تلفنی یا حضوری و یا اعطای وکالت در پرونده ، صرفاً از طریق ارسال پیام در پیام رسان واتساپ یا تلگرام به شماره همراه 09177102389 اقدام فرمائید .

توسط
کارشناس حقوقی ایران, کرمانشاه
۰.۲ بر اساس عملکرد

بسمه تعالی . برادر عزیز. دقت بفرمایید زمان عدم حضور فروشنده در دفتر خانه چنانچه در قولنامه یا مبایعه نامه نوشته شده باشد بصورت کتبی و پس از آن مبلغی بعنوان خسارت نوشته باشد قابل مطالبه خواهد بود و قاضی محترم برابر نص مواد قانون نه اضافه تر و نه کمتر از مبلغ خسارت مکتوب صدور رای مینماید برابر خسارت توافقی در قولنامه . اما نکته دیگری که حائز اهمیت است با توجه بله اینکه فرمودید آیا ایشان هم میتواند گواهی عدم حضور برای شما بگیرد . منتج به دلیل عقلی میگردد که گواهی عدم حضور شما نیز بلا اثر باشد زیرا در یک زمان امکان گواهی عدم حضور برای طرفین صادر نمیشود و امکان ندارد . پس فقط ایشان توسط اظهار نامه رسمی میتواند به شما ابلاغ موعد حضور جهت سند نویسی کند که در این صورت موعد اخیر از جانب فروشنده موعد ماقبل خود را زایل و باطل مینماید و قابل مطالبه خسارت از ایشان نمیباشید بالاخص اینکه شاید ایشان عذر قهری و یا موجهی داشته باشند اما شما با توجه به مطالب بیان شده از جانب حضرتتان که فرمودید فشار ایشان برای تنظیم سند برشما وجود دارد اما شما حاضر نمیشوید خب مطلب مهمی ست . لذا بنده با توجه به موارد قانونی و علم قراردادها و تعهدات الزام آور و تعهدات خارج از قرار داد نظرم این است که در حال حاضر شما مشمول پرداخت دو الی سه نوع خسارت خواهید شد .و لازم بذکر است از زمان اعلام ایشان خسارت شما توقف میکند اما از آن به بعد تا زمان انتقال سند شما مشمول پرداخت خسارت هستید پس با توجه به نقصان سوال حضرتعالی در چند نکته پیشنهادم ،یا بیان سوال با ذکر جزییات بیشتر است یا مراجعه به وکلای خبره و آگاه برای مطالعه مدارک مستند حضرتعالی .ست

والله بصیرٌ بالعباد .صدق الله حق سبحانه

مشاوره‌های حقوقی مرتبط