لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کار کردن زوجه در صورتیکه خلاف شئونات خانوادگی باشد به چه صورتی باید منع شود؟

پرسیده شده

با سلام
اگر در شروط ضمن عقد زوجه خانه دار ذکر شده باشد و نوشته باشد زوج از کار کردن زوجه ممانعت نکند،ایا زوج می تواند از کار کردن زوجه ممانعت بعمل اورد،در صورتی که کار کردن زوجه به زندگی لطمه بزند و حیات زندگی رابه خطر بندازد،به خاطر کار کردن ایشان واقعا زندگیم داره از بین میره.
اگر میشه باید چکار کرد؟
با تشکر فراوان.

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲۰ پاسخ برای این سوال ثبت شده

خیر زوج نمیتواند از کار کردن زوجه در صورتیکه کار ایشان خلاف شئونات خانواده نباشد امتناع کند.لذا در غیر این صورت میتواند به دادگاه مراجعه کرده و با توجه به شروط ضمن عقد و اثبات اینکه اشتغال ایشان خلاف شئونات اجتماعی خانواده میباشد مانع کار ایشان شود.در صورتیکه زوجه بازهم به اشتغال ادامه دهد ناشزه محسوب خواهد شد.

موید باشید

سلام و درود
زوج میتواند مانع زوجه اشتغال شود درصورتیکه مطابق شئونات و فرهنگ خانوادگی و نرسیدن به زندگی باشد

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

زوج نمی تواند مانع کارکردن زوجه گردد بدون حکم دادگاه .

اگرکارزوجه خلاف شئونات خانوادگی است باید شما دادخواست منع اشتغال دهید ، درصورت اثبات ، دادگاه حکم به منع اشتغال زوجه صادر می کند

بسمه تعالی »:پاسخ شما دو حالت دارد اینکه: زوجه قبل از عقد اشتغال داشته یا اینکه بعد از عقد اشتغال یافته. در خالت اول نمیتواند منع کند و مانع شود الا به اذن حاکم ( دادگاه ) به شرط اثبات مغایرتی که بعد از عقد حاصل شده . اما در حالت دوم میتواند بدون اذن دادگاه مانع شود زیرا بعد از عقد رضایت همسر ( زوج) برای تمامی سازمانها و ادارات و مشاغل لازم است و این مجوز میتواند رجوع از اذن زوج باشد و دوم اینکه بعد از عقد بطور کلی بطور بدوی اگر زوج راضی نباشد به صرف عدم رضایت زوج اشتغال زوجه حرام میشو یعنی حتما رضایت زوج موثر در ادامه اشتغال است و با اعلام کتبی زوج به مرجع استخدامی مبنی بر عدم رضایت ایشان مانع حتمی خواهد بود . والله و اعلم

منع زن از اشتغال متعارف با وجود شرط خلاف آن در عقدنامه قانونی نیست

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

سلام اصولا زوج نمی تواند مانع کار کردن زوجه باشد مگر اینکه اثبات کند که کار زوجه خلاف مصلحت و شعونات خانواده است در اینصورت میتواند مانع کار کردن زوجه شود حتی اگر در شروط ضمن عقد کار زوجه شرط شده باشد.

ماده۱۱۱۷ قانون مدنی: «شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند.» اگر کار ایشان مخالف شئون خانوادگی نیست نمیتوان منع کراصل ۲۸ قانون اساسی بین می دارد: هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند. بنابراین با توجه به این اصل قانون اساسی و ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی، اختیار شوهر مطلق نیست. قاضی در رسیدگی به چنین موضوعات و پرونده هایی، نوع شغل خانم و اوضاع و احوال حاکم بر قضیه را مورد لحاظ قرار خواهد داد. د.

قاضی بررسی میکند که آیا شغل زن مخالف شئونات خانوادگی هست یاخیر

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

باتوجه به توصیحات دلیل محکمه پسند برای منع اشتعال زوجه ندارید

اگر شغل زن برخلاف شئونات خانوادگی نباشد زوج نمی تواند و مرد باید به دادگاه مراجعه کند تا زن را منع کند

بستگی ب کار و فعالیت زوجه داره اگر اینکه تعارض با شئونات زندگی و خانواده برای دادگاه اثبات بشه در اینصورت زوج میتونه از دادگاه درخواست عدم فعالیت زوجه کنه اما درصورتی ک فعالیت ایشان معارض با شئونات خانوادگی نباشه و در شروط عقدنامه شرط عدم دخالت و ممانعت زوج بر فعالیت زوجه باشه در اون صورت زوج نمیتونه مانع فعالیت بشه و کار و فعالیت زوجه بلامانع خواهد بود

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ضمن عرض سلام خدمت شما هموطن گرامی
زوج نمی تواند مانع کارکردن زوجه گردد بدون حکم دادگاه .

اگرکارزوجه خلاف شئونات خانوادگی است باید شما دادخواست منع اشتغال دهید ، درصورت اثبات ، دادگاه حکم به منع اشتغال زوجه صادر می کند

شوهر می‌تواند از طریق دادگاه
زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند

اگر کار زوج منافی شان خانواده باشد منع ایشان امکانپذیر است

باسلام واحترام :زوج میتواند بااثبات این مطلب که کارزوجه باشرایط خانوادگی طرفین وحفظ بنیان خانواده مضراست از دادگاه تقاضاکند که حکم به عدم این کار بدهد .ولی دررابطه با کار موافق باشهونات خانوادگی مقدور نیست بهر حال اگر زندگی خود را در لطمه میبینید بهتر است اقدام کنید .موفق وموید باشید

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام - زوج در این صورت نمیتواند مانع اشتغال زوجه شود مگر اینکه اشتغال زوجه به بنیان خانواده آسیب وارد نماید ویا برخلاف شئونات خانوادگی باشد که در اینصورت زوج با ارائه دادخواست عدم اشتغال وارائه مستندات ودلایل کافی حکم عدم اشتغال از دادگاه بگیرد که در اینصورت میتواند مانع کار کردن زوجه شود.

با سلام و احترام .ببینید درحالت عادی خیر زیرا آزاد بودن حق زوجه است ولی اگر کارکردن ایشان باعث لطمه روحی به فرزندان یا ازبین بردن خانواده بشود با اثبات برای دادگاه امکان دارد.موفق باشید

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
محمد همتی پور امین احمدی فردین حسین نژاد شهریار پورحکیمی
۳۰۸ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۴۰۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درحالت عادی خیر.ولی اگر بتوانید درمحضر دادگاه ثابت نمایید که شغل زوجه متغایر باشئون خانواده ایرانیست باحکم دادگاه از اشتغال وی جلوگیری نمایید.

شوهر می‌تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند
لذا شما نمی توانید مانع کارکردن زوجه شوید مگر ازطریق اثبات آن دردادگاه

با توجه به اینکه ضمن عقد شرط کارکردن را به زوجه داده اید
بدین جهت زوج نمیتواند از کار کردن زوجه در صورتیکه کار ایشان خلاف شئونات خانواده نباشد امتناع کند

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.