لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی قرارداد کار
محمدرضا عطاری شادکهن رضا یوسفی مینا محمدی زینب علیپور
۳۶۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۱۹۸) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

ماده ۸۶ و ۸۷ در مورد مدارک و مستندات است؟

پرسیده شده

اینجانب با کارفرما یک فقره قرارداد در کاغذ سفید a ۴ قرارداد یکساله منعقد کردیم منتها تاریخ شروع قرارداد رو بدون توضیح اینکه تاریخ شروع قرارداد هست در بالای سمت چپ قرارداد نوشتیم و در زیر اون یک سری توضیحات درمورد حقوق و ساعت کاری و مدت زمان قرارداد که یک ساله بود رو نوشتیم و کارفرما اون قرارداد کاری رو مهر و امضا کرد و بعدا کارفرما من رو قبل از اتمام قرارداد از کار اخراجم کرد در هیات تشخیص و حل اختلاف حکم ابقا به کار خواستم که در مراجع حل اختلاف گفتند که تاریخ شروع و خاتمه قرارداد بایستی در وسط متن قرارداد بصورت شفاف نوشته میشد که نشده و ایراد گرفتند و من فقط میزان کار کردم رو توانستم با پرینت حساب بانکی به اثبات برسونم و به استناد ماده ۸۶ و ۸۷ ائین دادرسی کار اخراج بنده رو در دادنامه موجه زدند به دیوان شکایت کردم ولی دیوان هم درمورد حکم ابقا به کار ( حقوق
و مزایا و بیمه الباقی قرار دادم ) متاسفانه رای هیات حل اختلاف رو تائید کرد ایا مادتین ۸۶ و ۸۷ ائین دادرسی کار درمورد قبول و یا مردود شدن مدارک و مستندات ارائه شده میباشد؟

مشاوره حقوقی تلفنی قرارداد کار
محمدرضا عطاری شادکهن رضا یوسفی مینا محمدی زینب علیپور
۳۶۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۱۹۸) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

حکم که از دیوان عدالت اداری صادر میشه قطعی نمیشه دیگه اعتراض یا تغییر داد

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید

متن مواد مورد نظر چنین است:

ماده ۸۶ - رسیدگی به مدارک و مستندات اقامه شده و تشخیص ارزش و تاثیر آن‌ها در اثبات ادعا با مرجع است و چنانچه مرجع دلایل ارائه شده را موثر در اثبات ادعا نداند با استدلال از ترتیب اثر دادن به آن‌ها خودداری خواهد کرد.

ماده ۸۷ - ارائه دلایل و مدارک دال بر وجود رابطه کار فی‌مابین طرفین و میزان مزد و مزایای بالاتر از حداقل قانونی و میزان سابقه کار در کارگاه به عهده کارگر و ارائه دلایل و مدارک بر تادیه حقوق مذکور و یا عدم شمول مقررات قانون کار به رابطه طرفین به عهده کارفرماست.

شما باید در هیات تشخیص و حل اختلاف به ماده ۷ قانون کار استناد می کردید که قرارداد هم شفاهی و هم کتبی می تواند باشد و وجود اماراتی چون واریز حقوق در ماههای قبل نشان این قرارداد دارد. در هر صورت اگر سوال دیگری باشد در خدمتم.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.