لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

آیا من میتونم حق و حقوق قانون کار رو دریافت کنم؟

پرسیده شده

با سلام
من از کارفرمای خود شکایت کرده ام پنج سال پیش ایشون کار کردم و دو سال اخر بر اثر حادثه دستم با من قرارداد پیمانکاری بست سه ماهه.
لطف کنید بگید آیا من میتونم حق و حقوق قانون کار رو دریافت کنم؟
ایشون یک قرارداد سه ماهه ارائه داده است

۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام، اگر اثبات مدت کارکرد شما به عنوان کارگر ایشان مد نظر هست از طریق لیست حقوقی، ورود خروج، شهادت شهود می‌تواند اثبات کنید از طریق اداره کار اقامه دعوا کنید و در خصوص سوالتان بله قابل مطالبه هست

کارگر از لحاظ این قانون کسی است که به هر عنوان در مقابل دریافت حق‌السعی اعم از مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست‌کارفرما کار می‌کند. . لذا درصورت احراز آن به حقوق خود می رسید

سلام کیفیت و مدت قرارداد تاثیری در حق وحقوق قانونی احصا شده در قانون کار برای کارگر ندارد و کلیه مزایایی که به کارگران مشمول قانون کار تعلق میگیرد به شما نیز تعلق میگیرد و تغییر عنوان قرارداد به نام هایی چون مشاوره - پیمانکار - حق العمل کار و .... رابطه کارگری را زیر شوال نبرده و تغییر نمیدهد و این موضوع توسط مراجع حل اختلاف وزارت کار به دقت بررسی میگردد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.