لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
رضا یوسفی محمد مهدی رضیان هادی علوی خوشحال مهسا پیشرویان
۲۶۰ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۱۲۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

اجاره به شرط تملیک چه عواقبی دارد؟

پرسیده شده

با سلام
من برای دریافت وام به مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون به بانک مراجعه کردم و پیشنهاد قرارداد اجاره به شرط تملیک بهم دادن به این شکل که سند ملک من( آپارتمانی به ارزش حدودی ۲ میلیارد) در دفتر خانه به بانک واگذار بشه و در پایان اقساط وام(بعد از پنج سال) دوباره به من برگرده.
می خواستم بدونم با توجه به اینکه سند تو رهن بانک نمی ره و کلا به اسم اونها میشه از نظر حقوقی بانک می تونه خونه رو کامل تصاحب کنه و هیچی به من نده(با فرض عقب افتادن اقساط مثلا) یا اصولا خطرناک نیست این کار؟
مثلا اگر بانک ورشکست بشه(که تو مملکت ما از این داستان ها دارن بانک های خصوصی) ملک من قاطی اموال بانک محسوب و مصادره بشه مثلا..کلا اعتبار و ضریب اطمینان این جور قراردادهای بانکی تا چه حد هست؟
ممنون از راهنمایی..

۲ پاسخ #98059094
۳۱۱
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
رضا یوسفی محمد مهدی رضیان هادی علوی خوشحال مهسا پیشرویان
۲۶۰ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۱۲۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

سلام بهتر است که شما با یکی از بانک های معتبر مذاکره کرده و قرارداد تنظیم کنید . چنین قراردادی معتبر است اما اگر بانک ورشکست گردد همه اموال وی به نسبت طلب طلبکاران بین آن ها تقسیم می شود .

۲۲ خرداد ۱۳۹۸

لطفا واضح بفرمایید که مثلا در صورت ورشکستگی بانک ملک دو میلیاردی من که واسه وام ۵۰۰ میلیونی وثیقه شده کلا ضبط میشه و من هیچ حقی نسبت به اون نخواهم داشت ایا؟

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید

با احترام بهتر است از عقد رهن به جای اجاره به شرط تملیک استفاده کنید اجاره به شرط تملیک، سلب حق مالکیت به ثمن بخس از مالک میکند و فرد را به مستاجر ملک خود میکند و با عدم پرداخت حتی یک قسط اجاره باطل میگردد. و ملکیت هم که قبلا زایل شده بود ..
ولی در عقد رهن فقط حق عینی بر ملک برای بانک ایجاد میشود و حتی فرد حق فروش ملک را با حفظ حقوق بانک دارد ولی در اجاره به شرط تملیک به علت خروج ملک از مالکیت چنین اختیاری باقی نمی ماند.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.