لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
امین احمدی سونیا حکمتی مینا محمدی رضا یوسفی
۲۲۴ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۶۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

مشارکت در گلخانه سبزی و صیفی و گرفتن وام وزارت کشاورزی امکان پذیر است؟

پرسیده شده

با عرض سلام و خسته نباشید.
حدود دوسال پیش شوهرم به پدرم پیشنهاد داد که در زمین کشاورزی پدرم که به تازگی پدرم در قسمتی از آن استخر آبیاری برای مشکل کم آبی احداث کرده بود گلخانه ای احداث کنند. به دنبال آن شروع به روند کارهای پر دردسر جواز و پروانه ی جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی و پروانه ی شهرداری کردند و همزمان با این کار های اداری شوهرم اقدام به ثبت نام در بانک کشاورزی جهت دریافت (۷۰۰میلیون تومان وام با سود ۹ درصد) گلخانه کرد.
در خلال این کار ها پدرم متحمل هزینه های تفکیک زمین های کشاورزی برای دریافت پروانه ی شهرداری و متحمل هزینه هایی برای پایان ساخت منزل مسکونی اش برای دریافت سند برای گرو بانک شد که البته شوهرم با پیگیرب های زیاد تخفیف های زیاد برایش گرفت.
تقریبا ۸۵ درصد کارهای اداری و دریافت جواز ها و پروانه های احداث گلخانه را شوهرم با توجه به آشنا بودنش با شرایط اداری انجام داد.
شوهرم تا زمانی که تقریبا یک ماه مانده بود به دریافت وام و زمانی که دوهفته از عقد قرارداد با پیمانکار احداث سازه ی گلخانه و نصب ستون های گلخانه میگذشت حرفی از قصدش به چگونگی شراکت در گلخانه به پدرم نزده بود و در زمانی که شرح دادم به پدرم پیشنهاد داد که بخاطر اینکه شوهرم شرایط وام را ایجاد کرد و وام را تا دریافت پیش برد وام را با پدرم نصف نصف شریک شود که در پی آن با وام گلخانه را احداث کنند و شوهرم سازه ی گلخانه را نصف نصف با پدرم شریک شود و اقساط وام را نیز نصف نصف بپردازند و زمین زیر گلخانه را از پدرم اجاره کند.
پدرم شرایط شراکت پیشنهادی شوهرم را نپذیرفت و گفت که فقط در کاشت محصول در گلخانه و سود و ضرر محصول با شوهرم شریک خواهد شد و شوهرم هم پیشنهاد پدرم را نپذیرفت و کنار رفت.
در این شرایط از لحاظ قانونی حق با چه کسی است ؟ و آیا قانونا چه نوع شراکتی میتوانند داشته باشند؟
آیا وام وزارت کشاورزی برای گلخانه باتوجه به تلاش همسرم در دریافت آن متعلق به همسرم میباشد ؟

۲ پاسخ #95142374
۱,۱۸۱
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
امین احمدی سونیا حکمتی مینا محمدی رضا یوسفی
۲۲۴ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۶۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

پروانه تاسیس و در کل مجوز طرح بنام هرشخص یا اشخاص باشد تسهیلات بانکی نیز به ایشان پرداخت خواهد شد حال میتواند زمین اجاره یا متعلق بخود باشد

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید

باسلام.
به قول معروف حساب حسابه کاکا برادر باید از ابتدای کار، موضوع شراکت و نحوه آن مطرح و حل میشده در این شرایط :
تسهیلات به صاحب پروانه فعالیت و یا صاحب زمین تعلق می گیره و موضوع پیگیری و ... به توافق بین صاحب سند و پیگیری کننده مربوطه و ارتباطی با جهاد و بانک نداره.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.