لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۶ پاسخ برای این سوال ثبت شده

بعد از صدور حکم قطعی حدودا بیست روز زمان میبرد تا ابلاغ شود. لذا اگر اعتراض نکنید مدعی خصوصی میتواند به اجرای احکام مراجعه و برای اجرای آن اقدام کند.

اگر رای شما صادر شده باشد ظرف پنج روز پاکنویس شده و به مدیر دفتر برای ابلاغ تحویل داده می شود ،واگر به حکم تجدیدنظر اعتراضی وارد نشود ظرف بیست روز رای نهایی شده و اجرا می گردد

سلام و درود
رای شما صادر شود تا حداکثر ظرف ۲ روز پاکنویس میشود و به اطلاع خواندگان میرسانند و ۲۰ روز مهلت واخواهی (اعتراض) میدهند اگر اعتراض نزنند و پاسخی از محکوم علیه داده نشود بعد از ۲۰ روز حکم اجرا میشود .

درود ،
مدت زمان صدور رای از سوی قاضی وابسته به عمل ایشان است و زمان مشخصی ندارد . اما بعد از صدور رای ۲۰ روز فرصت اعتراض دارید .

به صورت مطلق نمی توان گفت چه مدت طول می کشد رای صادر میشود.ولی به محض صدور و تایپ و امضا ابلاغ می گردد.آرای دادگاه تجدید نظر قطعی است مگر ارایی که قابل فرجام خواهی در دیوان باشد مثل طلاق ،که بعد از ابلاغ رای تجدید نظر بیست روز فرصت فرجامخواهی دارید .اگر اعتراض نشود ذینفع می تواند از دادگاه بدوی درخواست اجرای رای را نماید .

با سلام
تا زمانی که ختم دادرسی اعلام نشود رای صادر نمیشود بنابراین حضور شما در جلسه رسیدگی و انتظار صدور رای منوط به اعلام ختم دادرسی و نهایتا صدور حکم مطابق مقررات و سپس ابلاغ به طرفین میباشد که با توجه به حجم پرونده هر شعبه نمیتوان زمان مشخصی به شما اعلام کرد.
آرا صادره از محاکم تجدیدنظر اصولا قطعی هستند و پس از ارسال پرونده به شعبه بدوی میتوان درخواست اجرا و تشکیل پرونده اجرایی را داد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.