لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

دفاع از اتهام انتسابی و ارسال ابلاغیه در چه زمانی صادر میشود؟

پرسیده شده

وقتی پرونده ای در دادیاری است و موضوع پرونده ضرب شتم است و شاکی هیچ شاهدی برای اثبات صرب شتم ندارد ب جز گواهی پزشک قانونی و متهم هم شاهد و هم استشهادیه محلی دارد که موقع دعوا در انجا حضور نداشتع و پرونده ساختگی است و دادیار بدون قرار وثیقه اینا به متهم گفته بره و بعدا ابلاغیه میفرستن هدف دادیار از احضاریه دفاع از اتهام انتسابی چیست؟ و چ اتفاقی می افتد

۵۴,۶۱۷
۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده

هدف دادیار در این گونه موارد تحقیقات میباشد که بعد از پایان آن ابلاغیه صادر خواهد شد.

سلام و احترام.

با توجه به توضیحات سوالتان، پرونده شما در مرحله بررسی و تحقیقات قرار دارد و پس از تکمیل برای شما در سامانه ثنا ابلاغیه صادر خواهد شد.

سربلند و پیروز باشید

با سلام
اگر دلیلی برای اثبات اتهام شما نباشد قرار منع تعقیب صادر میشود

وقتی دادیار برای متهم‌ قرار صادر نمیکنه یعنی دلایل قابل قبولی درپرونده نیست برای متهم کردن متهم‌

ابلاغ جهت انجام تحقیقات بیشتر در پرونده میباشد.معمولا زمانی که قرار صادر نشده دادیار هنوز اعتقادی به وقوع جرم توسط شما ندارد.پس از تحقیقات در صورت احتمال وقوع جرم توسط شما تا پایان رسیدگی قرار تامین مناسب اخذ میشود و در صورت اعتقاد دادیار بر عدم وقوع جرم قرار منع تعقیب صادر میگردد.

برای تحقیقات بیشتر است تا در صورت لزوم قرار مناسب صادر گردد. و در صورت اعتقاد دادیار بر عدم وقوع جرم قرار منع تعقیب صادر می‌گردد.

منظور از دفاع از اتهام انتسابی، ارائه توضیحات بابت جرم وقوع یافته است و در مواردی که دلایل جهت احضار متهم موجود باشد ارسال میگردد ولی الزاما به صدور قرارهای تامین و نهایتا قرار مجرمیت ختم نخواهد شد.
بنابراین گاها پس از دفاعیات مثبته قرار منع تعقیب صادر خواهد شد.

با سلام با وجود گواهی پزشکی قانونی و با فرض عدم وجود شاهد ، شاکی با اتیان سوگند می تواند ادعای خود را ثابت نماید در غیر اینصورت قرار منع تعقیب صادر میشود .

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.