لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

برای اجرای عقد موقت بدلیل رهایی از مزاحمتهای پی درپی زوج و تهمت های همسر سابق بعد از خواندن صیغه طلاق باز هم باید عده نگه دارد؟

پرسیده شده

سلام خواستم بدونم اگر زنی قبل از طلاق از شوهرش بمدت طولانی بعلت کراهتی که از زوج خود داشته جدا شده باشد بگونه ای که در محل سکونت جدیدش قبل و بعد از طلاق همه او را بدون همسر بشناسند و زوج هم با کسی دیگر عقد موقت کرده باشد و صیغه طلاق خلع نوبت اول هم بین زوجه و زوج بعد از گذشت ۶ ماه خوانده شده باشد. برای اجرای عقد موقت با مردی دیگر بدلیل تنهایی و رهایی از مزاحمتهای پی درپی زوج و تهمت های همسر سابق بعد از خواندن صیغه طلاق باز هم باید عده نگه دارد؟ درصورت داشتن عده مدتش چقدر است؟ و در صورت نگه نداشتن عده و ازدواج موقت با مردی دیگر درحالی که شوهر سابق ازدواج مجدد کرده جرمش چیست و اصلا راهی هست واسه اینکه قبل از اتمام عده زوجه بتواند ازدواج مجدد کند؟

۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام
عده در طلاق اصولا باید نگه داشته شود مگر در طلاق قائن.لذا در صورتی که عده نگهداشته نشود عقد جاری شده باطل و در صورت علم به وجود عده دو نفری که عقد کرده اند نزدیکی نمایند تا ابد به هم نامحرم میشوند

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.