لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۲

نحوه شکایت از فروشنده به علت معایب و نواقص آپارتمان خریداری شده به چه صورت است؟

با سلام اینجانب یک واحد آپارتمان از یک ساختمان چهار واحده در اسفند ۹۴خریداری نمودم و بعد از تحویل گرفتن آن بعد از حدود شش ماه پایانکار ساختمان اخذ و تحویل گردید و اخیرا هفت مورد ایراد اساسی در ساختمان بروز کرده از قبیل : نشست کف حیاط به علت عدم زیر سازی مناسب -نشت آب از چاه آب باران به همسایه مجاور - خرابی اساسی آسانسور به علت نصب قطعات چینی بی کیفیت - باز کردن کپسولهای آتش نشانی دستگاه یو پی اس آسانسور و ژنراتور برق اضطراری بعد از اخذ پایانکار -خرابی سسیتم آتشنشانی و ترک بر داشتن دیوار حیاط که تمامی این موارد مکررا توسط بنگاه معاملات ملکی به اطلاع فروشنده و سازنده رسیده است . آیا میتوان برای موارد ذکر شده اقامه دعوی نموده و فروشنده را مجاب به رفع آن کرد
با تشکر

۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده

عنایت داشته باشید که با توجه به موضوع شما می توانید از شخص مورد نظر شکایت نمایید و این مورد قابل طرح و بررسی است

موید باشید

توسط عبدالرضا درویش | ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

اگر در مبایعه نامه اسقاط کافه خیارات وجود داشته باشد به نظرم به نتیجه نمی رسید

بسمه تعالی .فرض سوال حضرتعالی. دو وجه دارد . اول قرارداد منعقده و مفاد آن دوم قرارداد سازه و مصالح مصرف شده که با در نظر گرفتن وجوهات شما ابتدا تامین دلیل با جلب نظر کارشناس رسمی داذگستری بفرنا . که از مصادیق رسیدگی در شوراهای حل اختلاف است . چنانچه پس از بررسی و رویت کارشناس متضرر شده باشید یقینا موفق به مطالبه خسارت خواهید شد
والله و اعلم

با سلام و احترام. بدوا تامین دلیل بگیرد و سپس دعوی رفع نواقص و ایرادات و تکمیل آنها رو به طرفیت فروشنده ی آپارتمان و تمامی کسانی که مالک عرصه و سازنده آپارتمان هستند طرح بفرمایید.
ضمنا بهتره که برای عدم مواجه شدن با هر نوع مشکلی در طرح موضوع از وکلای محترم استفاده بفرمایید.

ابتدا با تقدیم «دادخواست تامین دلیل با جلب نظر کارشناس» به شورای حل اختلاف اقدام به دریافت نظریه فنی کارشناسی نموده و بعد از مطمئن شدن از تخلف سازنده اقدام به طرح دعوی « الزام به رفع عیوب ساختمان» نمائید .

با سلام از طرح سوال چنین تصور می شود که شما اقدام به پیش خرید ملک نموده اید و پس از تکمیل مراحل اجرایی در آن تملک کرده اید و هنوز سند ملک آماده نشده است اگر به این کیفیت باشد طبق گفته کارشناسان محترم بدوا باید تامین دلیل نمایید و سپس دادخواست الزام به رفع نواقص و یا در صورت عدم تمکین فروشنده به رای با استفاده از خیار عیب دادخواست فسخ قرارداد و استرداد ثمن معامله تنظیم نمایید . موید باشید

بدوا باید تامین دلیل نمایید که مسئولیت این معایب و نواقص متوجه فروشنده است یاسازنده .‌سپس نسبت رفع آنها اقدام کرد

با سلام خسارت نقایص یاد شده چنانچه حین معامله موجود بوده و مکتوم مانده باشد قابل مطالبه از سازنده و فروشندگان میباشد موارد حادث شده بعد از تحویل را باید به مسبب مستقیم خسارت مراجعه کرد.

شما میتوانید ایرادات حادث را با قرار تامین دلیل از شورای حل اختلاف درخواست کنید و سپس می توانید آن را رفع کنید و نسبت به هزینه های ترمیم علیه فروشنده اقامه دعوی کنید.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.