لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

مستثنیات دین در تنصیف چگونه مشخص میشود؟

پرسیده شده

با سلام و خسته نباشید .آیا اموال زوج که شامل: سه دانگ یک آپارتمان ۵۰ متری آنهم در رهن بانک باشد و همچنین خودروی پژو ۴۰۵ زوج که راننده استیجاری شهرداری میباشد در حالیکه شوهر بدون علت زوجه را طلاق دهد و تمامی حق و حقوق زوجه محفوظ باشد. در تنصیف دارایی نیز مستثنیات دین حساب میشود؟ اگر نمیشود با توجه به ماده موجود در قانون توصیح دهید تا در لایحه نیز قید کنم. ممنونم راهنماییم کنید

۳ پاسخ #76593129
۱۵۶
۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام
در شرط تنصیف، چون اساسا دین محسوب نمیگردد؛ لذا نه مستثنیات دین از آن استثنا میگردد و نه جرم فرار از دین در آن قابل تحقق است.
لذا شامل کلیه اموال میگردد
اما میتوانید پیش از ثبت دادخواست طلاق(زوج)، اموال خود را که پس از عقد تحصیل کردید، انتقال دهید.

۵ بهمن ۱۳۹۸

شرمنده بنده منظورتان را متوجه نشدم.بنده میخواستم بدونم سه دانگ که بنام شوهرم هست و یک ماشین که با آن کار میکند در تنصیف دارایی باز مستثنیات دین مطرح خواهد شد یا نصف اموالش بنامم خواهد بود؟

۵ بهمن ۱۳۹۸

نظر غالب اینست که در شرط تنصیف، اموال، مشمول مستثنیات دین نمیگردند. یعنی هیچ مالی، از دین مستثنا نمیشود. و از کل اموال حاصل شده پس از عقد، نصفش بنا بر حکم دادگاه، به زن تعلق میگیرد.

با سلام و احترام در صورتیکه که در سند ازدواج تنصیف دارایی را زوج امضاء نموده باشد از تعهدات ایشان محسوب می گردد شایسته یاد آوری است تنصیف دارایی به اموال تعلق دارد که پس از وقوع عقد حاصل شده باشد مگر خلاف آن نیز شرط شده باشد علی ایحال در صورتیکه زوج بدون علت موجه و بدون تخلف زوجه دادخواست طلاق تقدیم نمایید در رسیدگی نسبت به تنصیف دارایی دادگاه تصمیم لازم را خواهد گرفت اجرای صیغه طلاق منوط به ایفای تعهد توسط زوج خواهد بود مگر اینکه زوجه قبل از اخذ کامل حقوق حاصله به شرح مذکور توافق جداگانه ای داشته باشند

۱۲ بهمن ۱۳۹۸

با تشکر

سلام میخواستم بینم اگر توانایی مهریه نداشته باشم و یک ماشین به نام خودم داشته باشم ایا ماشین توقیف میشود یا نه سر مهریه

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.