لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

به ما گفته شده که میتوان در دفتر ثبت اسناد اقرارنامه ای مبنی بر انتقال سه دانگ از این واحد تنظیم نمود؛ حال سوال من اینست، آیا اینکار اساس و مبنای قانونی دارد؟

پرسیده شده

با سلام و احترام،
من از همسرم خواستم که سه دانگ آپارتمان خود رو به نام من انتقال دهد با توجه به اینکه هنوز سند آپارتمان حاضر نشده، بنابراین به ما گفته شده که میتوان در دفتر ثبت اسناد رسمی اقرارنامه ایی مبنی بر انتقال سه دانگ از این واحد تنظیم نمود. حال سوال من اینست، آیا اینکار اساس و مبنای قانونی دارد و من بعدا به مشکل بر نخواهم خورد؟ لازم به ذکر هستش که تنظیم مبایعه نامه در دفتر املاک به خاطر بالا بودن حق کمیسیون فعلا برای ما مقدور نیست و ناچارا فعلا مناسب ترین گزینه برای ما همان دفتر ثبت اسناد است.
با تشکر از شما

۴ پاسخ برای این سوال ثبت شده

در خصوص انتقال یا واگذاری در دفاتر اسناد رسمی و مبایعه نامه ، در هر دو حالت مستلزم استعلامات و پرداخت هزینه خواهد بود .

با سلام
مخاطب گرامی؛ تنظیم اقرارنامه رسمی در دفاتر ثبت اسناد رسمی در مورد انتقال عین و منافع اموال منقول و غیرمنقول به تنهایی اثر نداشته و باعث سلب مالکیت از مالک اولیه نخواهد شد. گرچه مفاد اقرارنامه غیرقابل انکار بوده و مستندات آن می تواند در محاکم قضایی مورد استناد رای دادگاه قرار گیرد. بدین ترتیب انتقال از طریق تنظیم مبایعه نامه عادی جهت اثبات وقوع عقد بیع و متعاقب آن الزام به تنطیم سند رسمی پیشنهاد می گردد.

بله امکان پذیر هست و معتبر میباشد

بله امکان پذیر می باشد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.