لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال

اگر در طلاق همسرم ازاله بکارت را قبول نکند؛ دادگاه چه حکمی صادر خواهد کرد؟

پرسیده شده

باسلام. من حدودا ۵ ماه عقد هستم. قصد طلاق دارم. و همسرم دادخواست داده. طی این مدت رابطه به صورت دخول نداشتیم ولی حدس میزنم ممکنه پرده بکارتم پاره شده باشه. با توجه به اینکه دخول صورت نگرفته اگر همسرم ادعا کنه که خودش باعث پارگی بکارتم نبوده چه حکمی از طرف دادگاه صادر میشه؟

۶ پاسخ #24307124
۱۴۱
۶ پاسخ برای این سوال ثبت شده

اصل بر انست که دخول صورت گرفته و پارگی پرده بکارت نیز در اثر عمل زناشویی بوده مگر اینکه زوج ثابت کند که پارگی پرده ناشی از عمل دیگری است و گفته شما مبتنی بر اصل صحت است و نظریه پزشکی قانونی نیز کمک کننده خواهد بود

با سلام وقتی دو نفر به عنوان زن و شوهر با یکدیگر مراوده دارند ظهور بر این دارد که ازاله بکارت توسط زوج صورت گرفته مخصوصا اگر زوجه عفیفه و مومنه و متدینه باشد.

با سلام
اصل بر اینست که ازاله بکارت طی عمل زناشویی رخ داده است چنانچه زوج ادعایی خلاف این موضوع داشته باشند بار اثبات این ادعا به عهده زوج میباشد

در صورت پارگی پرده اصل بر دخول است مگر خلاف آن توسط شوهرتان اثبات شود

اصل بر این است که ازاله بکارت توسط زوج صورت گرفته ولی اگر مدعی خلاف ان باشند باید اثبات نمایند.

باسلام
در صورتیکه بعد از گذشت زوج ادعا کند که زوال بکارت توسط او نبوده است ادعای ایشان پذیرفته نخواهد شد وگذشت ۵ماه ازعقد دلیل بر اینست که زوال بکارت توسط زوج بوده است.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.