لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

آیا سفته ای که بابت ضمانت یا حسن انجام کار پرده میشود قابل مطالبه میباشد؟

پرسیده شده

با سلام و احترام

با یک شرکت خصوصی دو قرارداد نگهداری منعقد نمودیم و قرار شد که شرکت یکصد میلیون تومان ضمانت نامه بانکی و مبلغ یکصد میلیون تومان سفته بابت تضمین حسن انجام تعهد به اینجانب تحویل دهد بعد از 4 ماه که فعالیت نمود نتوانست ضمانت نامه بانکی بیاورد و فقط سفته به اینجانب تحویل داد و به همین دلیل مجبور به فسخ قرارداد شدم،متاسفانه در قرارداد هیچ گونه اشاره ای به سفته ها نشده است و هیچ مدرکی دال بر تعلق گرفتن این سفته ها به حسن انجام تعهد این قراردادها ندارم.به دلیل بدهکار شدن شرکت پیمانکار سفته ها را واخواست نمودم و در دادگاه حقوقی طرح دعوی نمودم،خوانده در دادگاه ادعا نمود که سفته ها رو بابت تضمیت قطعات به اینجانب تحویل داده که اکنون قطعات سالم تحویل شده اند و بابت حسن انجام تعهد نیستند و چون من نتوانستم مدرکی ارائه کنم دادگاه با استناد به مفهوم مخالف ماده 1257 قانون مدنی و ماده 197 آئین دادرسی مدنی رای بر بی حقی اینجانب صادر نموده است.قصد اعتراض در دادگاه تجدید نظر دارم خواهشمندم راهنمایی کنید که به چی استناد کنم؟ماده قانونی خاصی هست که بتوانم به آن استناد کنم؟ بدهی خوانده به من ثابت شده است و ایشان در دادگاه کتمان نکردند هر چند در مبلغ ادعای اعتراض داشتند آیا میتوانم به ماده 294 قانون مدنی استناد کنم؟ با تشکر

۲۶,۱۸۲
مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۴۰ پاسخ برای این سوال ثبت شده

در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد سفته ها بابت ضمانت و حسن انجام کار سپرده شده است و طرف مقابل از انجام تعهدات سرپیچی نموده اند میتوانید نسیت به وصول وجه آنها اقدام نمایید و در سوال مطروحه با توجه به اینکه در قرارداد تضمینی بودن سفته قید نشده است شما میتوانید آنها را به اجرا بگذارید و تحت عنوان بدهی ایشان به شما از خودتان دفاع نمایید.

با احترام

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید

با سلام
باتوجه به اینکه سفته ها در قرارداد قیدنشده اند وجود اصل سفته ها در ید شما حاکی از بدهکاری طرف مقابل میباشد وشما میتوانید آنرامطالبه کنیدمگر اینکه وی ثابت کند که بابت حسن انجام کار بوده است که در این صورت مطالبه منتفی است

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

بسمه تعالی : با توجه به اینکه سفته خودبخود نشان از بدهکاری امضا کننده سفته میدهد لذا دلیل شما بر بدهی طرف محرز و مسلم است و صرفا تنها مدرکی که باعث ابطال سفته ها میگردد .. یا ارائه رسید پرداخت یا ارائه قراردادی که شماره سفته ها در آن ثبت شده باشد و تعهد مربوطه ایفا شده باشد . لذا نیازی به آوردن مدرک از جانب شما بجز سفته ها نیست اما چنانچه صاحب سفته ها مدرکی دال بر تسویه سفته ها ارائه دهد ( مانند رسید فوق الذکر). دیگر مدرک شما قابل قبول نیست و از درجه اعتبار ساقط میگردد .( البته صرف ادعای صاحب سفته ها و قبول قاضی محترم جای بحث دارد و تعجب که البته تجدیبد نظر خواهی کنید شاید به احتمال قوی نقض شود)( اگر امکان داره متن رای رو بنویسید ممنون میشم و یا استنادهای قاضی محترم را بنویسید هم ممنونم)
و اما اگر بدون مدرک قاضی محترم دلیل ایشان را قبول کرده شما فقط با دو شاهد یا دو نفر مطلع میتوانید موفق شوید .و حالت ذوم یک نفر شاهد برای نفی دلیل طرف شما کفایت میکند . راه سوم اگر سابقه تضمین در باب( نگهداری|) مجددا از ایشان یا دیگر افراد منعقد گردید بعنوان دلیل بسیار موثره.
والله اعلم

در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد سفته ها بابت ضمانت و حسن انجام کار سپرده شده است و طرف مقابل از انجام تعهدات سرپیچی نموده میتوانید نسبت به وصول وجه آنها اقدام نمایید و در سوال مطروحه با توجه به اینکه در قرارداد تضمینی بودن سفته قید نشده است شما میتوانید آنها را به اجرا بگذارید و تحت عنوان بدهی ایشان به شما از خودتان دفاع نمایید.

برای پاسخ به این پرسش نیاز به صورتجلسه تنظیمی دادگاه هست تا ببینیم دقیقا طرفین به چه مسائلی اشاره کرده اند و چه نکته ای از صورتجلسه قابل بهره برداریست. ضمنا طرف مقابل به چه استنادی اثبات کرد که سفته بابت تضمین قطعات بوده؟
در مرحله بدوی شما از شانس بیشتری برخوردار بودید چرا که سفته نزد شما بوده ولی ظاهرا موضوع در جلسه رسیدگی برای قاضی درست و دقیق مطرح نشده

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

سلام
در صورت ذکر در قرارداد و تخلف از مفاد قرارداد قابل مطالبه بعنوان سند ضمانت در غیر اینصورت بعنوان سند بدهی قابل وصول و پیگیری میباشد.

بله هست زیرا وصف ضمانی بودن اسناد تجاری خود نشان دهنده امکان وصول آن است اما تنها از باب حقوقی و نه کیفری

باید در دادگاه ثابت کنین که اگر سفته بابت طلب بود و شما به ایشان بدهکارین منشا طلب چیه و اگر پول به شما پرداخت شد رسید واریز و یا رسید پرداخت نقدی رو خواستار باشین

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

به نام خدا
به اعتقاد اینجانب به اصل وصف تجریدی اسناد تجاری استناد کنید و اعلام نمایید :
اصل عدم قابلیت استناد به ایرادات در چارچوب آثار قانونی ناشی از عمل حقوقی (اعم از عقد یا ایقاع) و همچنین در چارچوب اسباب سنتی ضمان قهری (به‏ویژه تقصیر) توجیه‏پذیر نیست؛ بنابراین، مبنای اصل آن است که در تقابل منافع مالک حقیقی و اعتمادکننده به ظاهر، حمایت از شخص اخیر به رعایت مصالح اقتصادی جامعه نزدیک‏تر است .
تاسیس حقوقی اسناد تجاری و مقررات خاص و جدید آن، منطبق با نیازهای تجارت پیچیده امروز و کاربردهای مورد نظر آن در معاملات بوده است وقانون‏گذار نیز با حمایتهای لازم از دارنده با حسن نیت سند، موجب استحکام سند و اطمینان خاطر دارنده آن شده است. ایجاد اصل استقلال امضاها، اصل غیر قابل استناد بودن ایرادات، توجه خاص به فرم و شرایط صوری سند و نیز اعطای امتیازاتی جداگانه در مورد این اسناد از سوی قانون‏گذار، تماما برای حمایت از حقوق ذی‏نفع با حسن نیت سند صورت گرفته است.
بنابراین:
اولا، اسناد مشمول اصل معمولا اسنادی است که ضرورت جانشینی آنها به جای پول، اجرای اصل را نسبت به آنها اجتناب‏ناپذیر می‏سازد. چک، سفته و برات مصادیق بارز این‏گونه اسناد می‏باشد.
ثانیا، ظاهر ناشی از امضا مبتنی بر اراده معتبر در چارچوب اصل قرار می‏گیرد
ثالثا، دارنده سند نیز باید دارنده با حسن نیت تلقی گردد. ملاک اصلی در تشخیص حسن نیت آن است که به هنگام تحصیل سند تجاری، سوء استفاده از امتیازات ناشی از عدم قابلیت استناد به ایرادات، تحقق نیافته باشد.
و در ادامه برای نقض دادنامه مذکور اعلام شود:
۱. مستفاد از مواد ۳۱۰، ۳۱۲ و ۳۱۴ ق.ت.ا. این است که صادرکننده چک، وجوهی را که نزد دیگری دارد، می‏تواند به موجب آن شخصا مسترد دارد یا به دیگری واگذار کند، در هر صورت، صادرکننده آن واگذارکننده وجه چک شناخته شده و مسئول تادیه وجه در صورت استنکاف محال‏علیه از پرداخت آن می‏باشد. از مجموع مواد استفاده می‏شود که چک در وجه حامل مثبت انتقال وجه آن است که صادرکننده، مدیون دارنده آن و ضامن پرداخت وجه چک می‏باشد، در این صورت، عنوان استحقاق صادرکننده چک به استرداد وجه آن از دارنده چک برخلاف مستفاد از مواد مزبور خواهد بود.
۲. با ملاحظه ماده ۲۳۰ ق.ت و سایر مواد قانونی مربوط به برات و سفته طلب عدم اشتغال ذمه دهنده سفته تاثیری در سقوط تعهد مشارالیه که به موجب سفته کرد، ندارد.
۳. به موجب مواد ۲۴۹ و ۳۰۹ ق.ت کسی که سفته داده است، در مقابل دارنده سفته مسئول است و اعتراض او وارد نخواهد بود.
بنابراین در حقوق ایران اصل عدم قابلیت استناد به ایرادات در اسناد تجاری به دلیل شرایط تحقق آن و حسن نیت آن است. البته در مقررات راجع به اسناد تجاری، موادی (مواد ۲۳۰، ۲۳۱ و ۱۴۹ ق.ت.) هست که به دارنده سند حق می‏دهد به امضاکنندگان سند مراجعه کند. وقتی قانون‏گذار صراحتا عده‏ای را مسئول تضامنی می‏شناسد، دلالت می‏کند که خلافش قابل اثبات نیست و در تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون چک، اصل غیر قابل استناد بودن ایرادات در مورد چکهای مسافرتی و تضمینی پذیرفته شده است.
فلذا مطابق ماده ۱۷ قانون متحدالشکل ژنو، اصل بر عدم استناد امضاکننده سند (مدعی‏علیه) به روابط خصوصی‏اش با امضاکنندگان قبلی و یا براتکش در مقابل دارنده بدون سوء نیت است؛ برای مثال، براتگری که برات را قبولی نوشته و یا دارنده قبلی سند که با ظهرنویسی آن را به دیگری انتقال داده است، نمی‏تواند به ایراداتی که ممکن است در رابطه حقوقی او با براتکش یا ظهرنویسان قبلی وجود داشته، علیه دارنده موصوف استناد کند.

پس اگر براتگیر ادعا کند که چون معامله مربوط به برات، فسخ شده و دین او به براتکش از بین رفته است و یا اگر ظهرنویسی در مقابل دارنده سند به بطلان معامله‏ای که با ظهرنویس قبل از خود داشته، استفاده کند، موجب سلب مسئولیت و برائت ذمه وی از تعهد برواتی نخواهد شد.
فلذا با توجه به اینکه برابر دکترین حقوقی دارنده با سوء نیت موقعی محقق می‏شود که حامل در حین به دست آوردن برات اقدام به زیان محال‏علیه کرده باشد؛ یعنی بداند که در صورت الزام محال‏علیه به قبول برات او را ملزم به ایفای ناروا خواهد کرد که در ما نحن فیه چنین موضوعی حادث نشده و خوانده مدعی اقرار به دین دارد .

مؤید دیگر تحقق اصل غیرقابل استناد بودن ایرادات این است که دارنده سند در تحصیل آن، مرتکب تقصیر سنگین (عمده) نشده باشد؛ مثلا شخص نمی‏دانسته که سند دزدی است، اما سند ده میلیونی را به یک میلیون خریده است.
بنابراین مستندا به مواد ۲۳۰، ۲۳۱ و ۲۴۹ قانون تجارت که مسئولیت(با عناوین مختلف) به عهده امضاکنندگان سند تجاری قرار گرفته است، مربوط به مواردی است که امضاهای معتبر و موجد تعهد باشد، بنابراین اگر امضاکننده واجد اهلیت قانونی برای صدور، ظهرنویسی، قبولی و ضمانت نباشد، می‏تواند در مقابل دارنده، ایراد عدم مسئولیت کرده و به بطلان تعهد خود استناد کند یا اگر فاقد قصد و رضا بوده است (مثلا به اجبار سفته‏ای را صادر، ظهرنویسی یا ضمانت کرده است) و یا علت انجام دادن معامله، مشروع و قانونی نبوده است (مثلا در مقام پرداخت دین مربوط به قمار یا معامله‏ای ممنوع، اقدام به صدور و معامله سند کرده است)، می‏تواند در مقابل دارنده، طرح ایراد کند که در ما نحنه فیه چنین اقدامی انجام نگردیده .
همچنین اصل عدم توجه به ایرادات و سایر حمایتهای قانونی، زمانی اعمال می‏شود که دارنده سند دارای حسن نیت باشد.
علی ایحال با توجه به دفاعیت خوانده بدوی و مذاکرات حادث شده در جلسه بایستی لایحه مذکور تکمیل گردد و این لایحه صرفا جهت راهنمایی شما بود .
موفق باشید.

باسلام
طبق قانون چک و تجارت واشاره به مادتین مذبور که در آنها اشاره شده است به استحضار میرسانم که شما باتوجه به قانون مربوطه شمامیتوانید با دادخواست به دادگاه جهت مطالبه وجه سفته ها اقدام نمایید .
باتشکر سعید دادی

با سلام وجود سفته در ید شما دلالت بر مدیون بودن شرکت به شما است مگر اینکه شرکت بتواند امانی بودن سفته را اثبات نماید

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ضمن اهدای سلام و احترام
متاسفانه به وجود آمدن بیشتر مشکلات حقوقی که اشخاص مبتلا به آن میشوند عدم مراجعه قبل از تنظیم قراردادهای حقوقی به کارشناسان امر میباشد سرور بزرگوار در حالیکه با مشاوره مختصری میتوانستی از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنی اکنون نیز به جای مراجعه به کارشناسان حقوقی به دنبال ماده و شماره میگردی من از این در عجبم که مگر قرار است که رای صادر کنی و آن را با مواد قانون مطابقت بدی که دنبال شماره ماده هستی؟پیشنهاد میکنم به یکی از وکلاء یا مشاوران حقوقی مسلط مراجعه و نسبت به تنظیم دادخواست تجدیدنظر اقدام کنی

با سلام و احترام
با عنایت به اینکه سفته های مطروحه در قرارداد قیدنشده اند و وجود اصل سفته ها در ید شما حاکی از بدهکاری طرف مقابل میباشد ، شما میتوانید آنراتقاضای مطالبه آن را بکنید مگر اینکه خوانده ثابت کند که بابت حسن انجام کار بوده است که در این صورت مطالبه منتفی است. اما در هر صورت اعتراض بفرمایید .


کمال احترام بهجت

با سلام و احترام نظر به توضیحات جنابعالی ارائه پاسخ دقیق و کامل نیاز به مطالعه پرونده و یا مشاوره حضوری در صورت عدم امکان تلفنی می باشد مضافا اینکه ماده ۲۹۴ قانون مدنی در مورد تهاتر می باشد که لازمه آن به نظر خارج از محتویات پرونده می باشد علی ایحال با توجه اظهارات تان خوانده دعوی اقرار به مدیون بودن خود نموده است هر چند که مشخص نیست اقرار ایشان مکتوب شده است یا خیر و چقدر از مطالبات شما را پذیرفته اند مالا طبق اظهار جنابعالی بدهی مشار الیه برای شما محرز و مسلم می باشد لذا با وصف فوق با تقدیم دادخواست دیگری نسبت به مطالبات خود طبق دلایل و مستندات خود ودر صورت لزوم جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری جهت تظلم خواهی خود اقدام فرمائید

با سلام همکاران محترم در خصوص اعتبار اسناد تجاری توضیحات لازم را به شما داده اند ،اما مشخص نیست جنابعالی در دادخواست مطالبه و جلسات رسمی دادگاه چگونه دفاع کرده اید ،بنظربنده یک وکیل دادگستری باید پرونده شما را مطالعه و سپس نظر قطعی بدهند

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درصورت عدم انجام تعهد بله

سلام
خلاصه پاسخ اینست چنانچه مفاد قراداد کاملا رعایت و انجام شده باشد مطالبه وجه سفته غیر قانونی و من غیر حق است در غیر اینصورت بلحاظ احترام به اصل آزادی اراده و قراردادهای اشخاص قابل مطالبه میباشد

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با سلام چنانچه تخلف از شرط مورد ضمانت محرز باشد وصول وجه سفته بلامانع است احراز اینکه سفته بابت ضمانت بوده ضروری است

سلام
ادعای مدعی باید متکی به دلایل مثبته باشد والی قابل ترتیب اثر نیست ادعای متهم در مراجع باید همراه با اسناد ومدارک ودلایل وقراین واماراتی باشد که صحت ادعارا اثبات کند صرف اقرار پذیرفته نمی شود شما سند رسمی لازم الاجرا در ید داری دادگاه متهم را محکوم ومبلغ را باید پرداخت نماید چنانچه مدرکی دال بر اینکه بابت تضمین و..داشته باشد می تواند به دادگاه رجوع نماید

رای صادره باید مطالعه شود تا بهترین راهنمای انجام شود با توجه به اینکه شما سفته ها را واخواست کرده اید سند تجاری محسوب می شود و طبق اسنادتجاری می توانید عمل کنید

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درود. بودن سند یک شخص در دست دیگری ظاهرا بیانگر بدهکاری اوست مگر خلافش ثابت شود. اگر در متن سند یا در قرداد میان شما چیزی در مورد این سند اشاره نشده، ادعا کنید که او به شما بدهکار است و وجه آن را مطالبه کنید. البته به شرطی که در جلسه رسمی دادگاه یا حضور شهود مخالف این را نگفته باشید.

باسلام این سوال نقاط مبهم زیادی دارد و نیاز به توضیحات بیشتری از جانب ساءل است، از جمله اینکه وقتی بعلت عدم تودیع وثیقه بانکی قرارداد منعقده فسخ گردیده چه خسارتی وارد شده که حسن انجام کار مخدوش شده؟ بدهی شرکت از بابت چیست؟ و...

بله در اعتراض به رای دادگاه بدوی به این موضوع اشاره بفرمایید که سفته ها بابت تضمین حسن انجام کل تعهدات از ناحیه شرکت صادر گردیده است چون به صورت اخص مشخص نگردیده که سفته ها بابت قطعات بوده و همچنین ضمانت نامه بانکی هم به شما ندادند پس با این استدلال سفته های صادره در تضمین حسن انجام کل تعهدات شرکت بوده نه قسمتی از آن.

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

با توجه به رای بر بی حقی جنابعالی در مرحه بدوی و نیز نزدیک به یقین که در صورتجلسه تنظیمی اقرار به گرفتن سفته بابت تضمین کرده اید ولو اختلاف در نوع تضمین باشد.به نظر می رسد درخواست وجه سفته بابت بدهی مجددا قابل مطالبه نباشد.و شما می توانید به وسیله شهود تضمینی بودن و عدم حسن انجام کار ایشان را اثبات کنید

چنانچه تخلف از شرط مورد ضمانت محرز باشد وصول وجه سفته بلامانع است احراز اینکه سفته بابت ضمانت بوده ضروری است

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

برای شکایت نسبت به موضوعی که شما درخواست دارید باید در قرداد ذکر شده باشد و چون بابت حسن انجام کار ذکر نشده است شما نمیتوانید این‌موضوع را مطرح کنید اما میتوانید سفته اجرا بگذارید ...و اگر طرف قبول دارد که بدهکار است دیگر نیاز به ابراز ادله ندارید اما انچه که من از سوال فهمیدم شما یک سفته بدون شرط دارید و این یک مدرک کامل برای مطالبه وجه میباشد

خیر رای دادگاه بدوی صحیح بوده و شما هیچ ادعایی که قابل اثبات باشد در دست ندارید پس سعی کنید دوستانه مساله راحل نمایید

بلسلام اگر در قرارداد سفته ذکرشده که بایت تضمین وحسن انجام کار است درصورتی قابل مطالبه هست که متعهد نفقض به قرارداد نموده است که دراینصورت متعهدله می تواند خسارت خویش ازطریق طرح دعوی مطاله سفته علیه متعهد اقدام وانجام دهدولی اگر متعهد نقض قرارداد نکند سفته بابت تضمین قابل مطالبه نیست.

به مهر
اگر از روز اول سفته ها رو به شخص ثالث منتقل میکردید مشمول این ایرادات نمیشدید
به نظر میرسه رای دادگاه درست باشه چون منشا دین رو احراز نکرده و لذا حکم به بی حقی داده
و ماده ۲۹۴ ارتباطی به موضوع نداره چون شرایط تهاتر فراهم نیست

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

شما ضمانت توصیفی را به عنوان حسن انجام تعهد و برای دو قرارداد مقرر و مدعی شده اید و نه به عنوان ضمانت انجام تعهد. حتی اگر با عنوان ضمانت انجام تعهد یا حسن انجام تعهد نیز مقرر میکردید ، با توجه به این که ۴ ماه انجام کار توسط طرف قرارداد خودتان را اجازه داده و قبول کرده اید ، لذا دلیل شما جهت فسخ قرارداد نمیتوانسته عدم ارائه ضمانتنامه انجام تعهد بوده باشه ضمن این که تصریح نداشتید که آیا هر دو قرارداد را فسخ کردید و اظهارت شما مبنی است بر فسخ یک قرارداد.
اما چون از طرفی دیگر دو قرارداد شما پیمانکاری نبوده بلکه نگهداری بوده ( که معمولا با عمل خرید ، تعمیر و نگهداری همراه است ) ، و در این گونه قرارداد ها به جهت مطابقت کالای خریداری شده با سفارش یا نیاز مورد نظر ضمانت نامه ای مقرر میشود ، و خوشبختانه طرف شما در این قرارداد اقرار به ارتباط فی مابین سفته با کالا ها را نموده است امر جهت و قصد در اختیار بودن سفته نزد شما اثبات از طرف شما را آسان و ضرورتی به مفهوم مخالف سازی متده ۱۲۵۷ ! ق.م و سوگند خوانده متصور نمی باشد.
بهتر بود شما از ابتدا دادخواست مبنی بر استرداد مازاد دریافتی طرف قرارداد با ارائه صورت حساب و مفاساحساب را مطرح کرده و استناد به ماده ی قانونی را هم به خود دادگاه واگذار کنید.
از این نظر که توجه دادگاه بدوی به تناسب اقرار خوانده با عمل خرید و در ید شما واقع بودن سفته ها واقع نشده ، امکان رای مبنی بر رسیدگی مجدد منتفی نیست.

اصل سند تجاری در ید خواهان دلیل بر اشتغال ذمه خوانده دارد لکن به نظر در زمان رسیدگی نتوانسته اید از خود دفاع کنید توصیه دارم با مشاوره اقدام بعدی خود را انجام دهید

سلام
میتوانید چنانچه در قرارداد مذکور شماره سفته ها و همچنین حسن انجام کار قید نشده باشد سفته را به اجرا بگذارید

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

باسلام سفته تضمینی زمانی که طرف قرارداد به تعهدات قراردادی عمل نکند قابل مطالبه است واگر درقرارداد طرفین تضمینی بودن سفته ذکرنشود میتوانید بابت طلب از طرف مقابل دادخواست مطالبه وجه سفته بابت بدهی خوانده حساب کنید.

در صورت عدم اثبات بابت حسن انجام کار سرپیچی از کار مورد نظر و خسارت وارد شده میتوانید نسبت به سفته اقدام نمایید

با سلام
از متن سوالتان پیداست که در جلسه رسیدگی خودتان اقرار ضمنی نمودید که سفته را بابت عدم حسن انجام تعهد به اجرا گذاشتید و با این وصف ذکر نشدن سفته در قرارداد را که به نفع شما هم بود، بی اثر نمودید. چراکه در غیر اینصورت می توانستید
سفته را بابت طلبی که مجاب به اثبات آن نبودید، به اجرا بگذارید...
اما حالا تنها راهی که دارید این است که در صورت وجود شاهد اثبات نمایید که سفته بابت حسن انجام تهعد بوده و تعهد نیز به درستی انجام نشده... راه سختی برای اثبات در پیش دارید

باسلام سفته بابت تضمین حس انجام کار زمانی قابل پیگیری ووصول از مراجع قضایی می باشد که متعهد به تعهد قراردادی خویش عمل نکند

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

باسلام سفته تضمینی زمانی قابل مطالبه است که متعهد به تعهد خویش درقرارداد عمل نکند ولی اگر به تعهدخودش پایبند بوده وآن را انجام دهد دارنده سفته حق مطالبه آن را ندارد.

سلام وقت به خیر
چنان که بنده برداشت کردم شما دو قرارداد با شرکت دارید یا دست کم قرارداد شما شامل ۲ بخش می شود
۱ نگهداری ۲ تحویل قطعات
اگر ۲ قرارد داشته باشید وجود قرارداد دیگر اماره صحت ادعای شماست
اگر ۲ قرارداد نباشد هم بخش دیگر قرارداد اماره صحت ادعای شماست.
صرف وجود سفته اماره مدیونی شرکت است و صرف ادعای ارتباط به عقد خاصی مثبت ادعا محسوب نمی شود.
برای پاسخ دقیق تر به متن قراداد یا توضیحات بیشتر شما نیاز هست

باسلام دختر میتوان در صورت مخالفت پدرش از وی با معرفی شوهر احتمالی به دادگاه شکایت کند واذن وی را ساقط کنددادگاه به پدر مهلت قانونی میدهد که دلایل خود دال برمخالفت به دادگاه را اعلام‌کند اگر پدر دلایل قانع‌کننده ای ارائه نمود با ازدواج دختر واسقاط اذن پدر مخالفت میگردد ه ودرصورتی دلایل پدر محکمه پسند نباشد اذن وی ساقط وبه دختراجازه ازدواج با شوهر معرفی شده داده خواهد شد

مشاوره حقوقی تلفنی قراردادها
هادی علوی خوشحال امین احمدی امیر ضیغمی بهنام رفیعی ساران
۳۲۹ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۶ بر اساس (۲۰۴) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

درسته که در قرارداد تضمینی بودن قید نشده لیکن بابت حسن انجام قرارداد هم ذکر نشده با توجه به اینکه سفته ها در ید شما می باشد نسان از بدهکاری طرف مقابل به جنابعالی است لذا قابلیت ارایه دادخواست از باب بدهی وی به شما را دارد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.