لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی ملکی
امین احمدی سمانه برخورداری مهرداد بوستانچی حامد شاکری نیا
۲۸۰ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۸۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

آیا بابت اجاره دادن این قسمت از مشاعات و یا بابت مبلغ اجاره پایین تر از عرف، ایشون می تواند در دادگاه حرفش را اثبات کند؟

پرسیده شده

با سلام و درود ... بنده در یک ساختمان مسکونی ۴۰ واحدی زندگی می کنم که هیئت مدیره یک قسمتی از سالن اجتماعات را از چند سال قبل به یکی از مستاجرین همین ساختمان جهت دفتر فنی که ارباب رجوع هم ندارد اجاره داده اند... اما فقط یکی از مالکین، با توجه به اختلاف نظری که با اعضا هیئت مدیره و مستاجر فعلی دارد، تازگی ها پیغام داده است که بعلت گرفتن اجاره خیلی پایین، اگر تا ۲۰ روز دیگر، اجاره را فسخ نکردید، من از طریق مراجع قضایی اقدام کرده و غرامت این چند ماه را هم میگیرم .... سوال از بزرگواران این هست که آیا بابت اجاره دادن این قسمت از مشاعات و یا بابت مبلغ اجاره پایین تر از عرف، ایشون می تواند در دادگاه حرفش را به کرسی بنشاند ... ممنون بابت وقتی که برای مطالعه و پاسخگویی صرف نمودید.

مشاوره حقوقی تلفنی ملکی
امین احمدی سمانه برخورداری مهرداد بوستانچی حامد شاکری نیا
۲۸۰ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۲۸۵) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

مشاعات غیر قابل استفاده اختصاصی است مگر کلیه ساکنان نسبت به این موضوع رضایت داشته باشند بنابراین اگر مستند کتبی مبنی بر رضایت ایشان داشته باشید خیر اما درصورتی که نداشته باشید میتواند

۲۵ بهمن ۱۳۹۸

تشکر می کنم...به مورد خیلی خوبی اشاره فرمودید...چون ایشون قبلا رئیس هیئت مدیره بودند که در زمان خودشون ،دائما به صورت ماهانه، هفتگی یا یک روزه اجاره می دادند.

سلام
بله میتواند البته میبایست دادخواستی تقدیم نماید و نظر کارشناس را نیز در خصوص اجرت المثل اخذ کند و همچنین سمت و اهلیتش نیز مشخص باشد

۲۶ بهمن ۱۳۹۸

با تشکر فراوان.ولی اگر هیئت مدیره با مستاجر قراردادی را بسته باشد که این مبلغ اجاره کم در آن قید شود آیا باز هم شکایت ایشون قبول است؟ و اینکه اگر مبلغ اجرت المثل تایید گردد و با توجه شکایت یک واحد از چهل واحد آیا مبلغ پرداختی مستاجر یک چهلم میشود؟

۲۶ بهمن ۱۳۹۸

ببخشید.سوالتون را الان در بالای صفحه دیدم.....بله ایشون میتواند هم اجاره رفتن این قسمت را و هم اجاره با مبلغ پایین تر را در دادگاه اثبات کند ،چون قبلا رئیس هیئت مدیره بوده و هم یک قسمتی از مشاعات و هم یک پارکینگ مشاعات در اجاره خودش بود و زمان خودش هم ،مشاعات را اجاره می داد.تشکر

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.