لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره تلفنی حقوقی
تمام محصولات
مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره
مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۱۸ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام

سهم الارث فرزندان از متوفی ( چه پدر و چه مادر ) ۲ به ۱ است یعنی ذکور ۲برابر اناث ارث می برند
موفق باشید

خیر بر خلاف تصور عموم اینگونه نیست

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

سلام فرزندان پسر دو برابر فرزندان دختر از متوفی ارث میبرند.

خیربرابرنیست

پسران دو برابر دختران ارث میبرند

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

سلام
خیر برابر نیست و پسر دو برابر دختر ارث میبرد

ارث فرزند دختر چه از پدر و چه از مادر نصف پسر است

حق الارث فرزند دختر و پسر از مادر آیا برابر است؟ برابر ماده ۹۰۷ از قانون مدنی سهم الارث پسر دو برابر دختر می باشد .

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

باسلام
درهرحال پسر دوبرابر دختر ارث می بردچه از مادر وچه از پدر فرقی نمیکند

پسر دو برابر دختر ارث می برد

با سلام
سهمی که فرزندان از ماترک والدین خود میبرند بدین صورت است که سهم پسر دوبرابر دختر است. عاقبت بخیر باشید.

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

خیر در صورتی که مادر فوت کند و دارای پسر و دختر باشد پسر دو برابر دختر می برد مگر آن که فرزندان و می باشند در این صورت تقسیم بین آنان به صورت مساوی است و اگر همگی دختر باشند به مساوی از ماترک سهیم هستند

خیر برابر نیست پسر دو برابر دختر سهم می برد

با سلام - خیر برابر نیست . دختران متوفی نصف پسران ارث می برند. ودر اینجا فرقی نمیکند که متوفی مادر باشد ویا پدر .

ارث فرزند پسر هم از پدر و هم از مادر دو برابر دختر است

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

خیر سهم الارث چه از پدر باشد و چه از مادر فرزندان ذکور ۲ و فرزندان انااث ۱ میبرند

اصل در قواعد ارث دو برابر بودن سهم الارث مرد نسبت به سهم الارث زن هست البته استثنا هم وجود دارد آن هم در خصوص خویشاوندان مادری متوفی، فلذا ارث فرزند پسر چه از پدر چه از مادر دوبرابر سهم الارث دختر است.

مشاوره حقوقی تلفنی انحصار وراثت و ارث
سحر دشتی داغیانی مهسا پیشرویان سعید ستوده پارسا مینا محمدی
۲۲۷ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۷ بر اساس (۵۰) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

نه دختر ۱سوم میبرد پسر۲سوم

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.