لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

تنظیم و دانلود شکوائیه

در بنیاد وکلا شما می‌توانید به راحتی شکوائیه مورد نظر خود را جستجو و دانلود کنید و در صورتی که نیاز به تنظیم شکوائیه اختصاصی داشته باشید کافیست درخواست خود را در قسمت مربوط ارسال کنید

۳ قدم تا دریافت شکوائیه

جستجو برای عنوان مورد نظر
تکمیل فرم درخواست تنظیم
ورود به حساب کاربری
شکوائیه خود را دانلود کنید
پشتیبانی قبل از خرید

در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید

تلفن تماس پشتیبانی (۰۲۱) ۴۲۸۱۸
پشتیبانی قبل از خرید

شکوائیه چیست؟

شکوائیه نیز مانند دادخواست، فرم چاپی مخصوصی است که از طرف قوه قضائیه، به منظور طرح دعوای کیفری و تنظیم شکایت، تهیه و ارائه می‌شود.

نام دیگر شکوائیه، شکایت نامه است که مشخصات شاکی و مشتکی‌عنه و موضوع شکایت باید در آن درج شود.

عنوان مجرمانه‌ای که در شکوائیه قید می‌شود، همان جرمی است که قاضی به آن رسیدگی می‌کند و خارج از موضوع شکوائیه حقی برای رسیدگی نخواهد داشت.

لیست شکوائیه‌های رایگان
شکوائیه چیست؟

چه کسی به شکوائیه احتیاج دارد؟

به طور کلی، اگر فردی به دلیل وقوع یک جرم که در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات تعیین شده است، قصد شکایت داشته باشد، باید شکایت خود را در شکوائیه تنظیم کند.

جرائمی که برای طرح دعوا، نیاز به شاکی خصوصی دارد، جرائم قابل گذشت می‌باشند که با طرح شکایت، تعقیب متهم شروع می‌شود و با استرداد شکایت و یا صرف نظر کردن شاکی، تعقیب متهم به پایان می‌رسد.

زمانی که شکایت کیفری تنظیم می‌شود، دادسرا که در رأس آن دادستان می‌باشد، تعقیب متهم را شروع کرده و تحقیقات مقدماتی را به قاضی تحقیق که بازپرس می‌باشد، ارجاع می‌دهد.

بازپرس بر مبنای شکایتی که تنظیم شده است، عمل می‌کند. به این صورت که اگر فرد الف به فرد ب فحاشی و توهین کرده باشد، شخص ب می‌تواند علیه شخص الف مبنی بر فحاشی شکایت کند. حال اگر شکوائیه‌ای که تنظیم می‌کند، بر مبنای فحاشی تنظیم شده باشد، بازپرس تحقیقات خود را برای جرم فحاشی آغاز و ادامه می‌دهد و به دلیل عدم درج توهین، وارد موضوع توهین نخواهد شد.

چگونه می‌توان از نمونه شکوائیه‌های رایگان بنیاد وکلا استفاده کرد؟

بنیاد وکلا به منظور رفاه حال کاربران تعدادی از نمونه شکوائیه‌های نوشته شده در موضوعات مختلف را جمع‌آوری کرده و به‌صورت کاملاً رایگان در دسترس قرار داده است.

شما می‌توانید با جستجو در میان این شکوائیه‌ها عنوان مورد نظر خود را پیدا کنید و یا برای نوشتن شکوائیه خود از آن‌ها ایده بگیرید. استفاده از نمونه شکوائیه‌های بنیاد وکلا کاملاً رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ مبلغی وجود ندارد. تنها کافی است شکوائیه مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس وارد حساب کاربری خود شوید و یا در صورتی که حساب کاربری ندارید ایجاد کنید، و پس از آن شکوائیه مورد نظر خود را دریافت کنید.

در بنیاد وکلا شکوائیه چگونه تنظیم می‌شود؟

گاه تنظیم شکوائیه می‌تواند بسیار پیچیده و مهم باشد، در این شرایط بهتر است تنظیم شکوائیه خود را به یک متخصص واگذار کنید.

متخصصین حقوقی و وکلای با تجربه در بنیاد وکلا آماده‌اند تا به‌طور کاملاً تخصصی و موضوعی شکوائیه مورد نظر شما را برای شما تنظیم کنند. کافی است فرم درخواست تنظیم شکوائیه را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.

سوال‌های متداول

پاسخ برخی از سوال‌هایی که بطور معمول از طرف مشتریان مطرح می‌شود

چطور می‌تواند شکوائیه‌ها را دانلود کنم و هزینه آن چقدر است؟

اوراق شکوائیه کاملا رایگان بوده و شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمیکنید.

چطور شکوائیه مورد نظر خود را پیدا کنم؟

یافتن شکوائیه بسیار شده است، کافیست در صفحه مربوط عنوان مورد نظر را جستجو کنید و پس از ایجاد حساب کاربری نسبت به دانلود آن اقدام کنید.

آیا کسی در تنظیم شکوائیه به من کمک خواهد کرد؟

بله، با توجه به این که تنظیم شکوائیه امری بسیار مهم و گاهی پیچیده است وکلا و متخصصین حقوقی بنیاد وکلا آماده‌اند تا بصورت کاملا تخصصی و موضوعی شکوائیه مورد نظر شما را تنظیم کنند.

مدت زمان تنظیم یک شکوائیه چقد است؟

این موضوع کاملا بستگی به نیاز و شکل نگارش شکوائیه دارد، گاهی تنظیم یک شکوائیه ساده تنها یک الی دو ساعت زمان می‌برد و گاهی ممکن است تا ۳ روز زمان نیاز باشد.

آیا متن تنظیم شده نظارت می‌شود؟

در صورتی که کاربر درخواست نظارت بر متن اوراق را داشته باشد تیم حقوقی بنیاد وکلا متن تدوین شده توسط متخصص را نظارت خواهد کرد.

سوالات قبل از خرید را چگونه مطرح کنم؟

هرگونه سوال در خصوص چگونگی تنظیم و استفاده از اوراق قضایی را می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱-۴۲۸۱۸ با کارشناسان بنیاد وکلا در میان بگذارید.