لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

تنظیم و دانلود شکواییه

در بنیاد وکلا شما می‌توانید به راحتی شکواییه مورد نظر خود را جستجو و دانلود کنید و در صورتی که نیاز به تنظیم شکواییه اختصاصی داشته باشید کافیست درخواست خود را در قسمت مربوط ارسال کنید

۳ قدم تا دریافت شکواییه

جستجو برای عنوان مورد نظر
تکمیل فرم درخواست تنظیم
ورود به حساب کاربری
شکواییه خود را دانلود کنید
پشتیبانی قبل از خرید

در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید

تلفن تماس پشتیبانی (۰۲۱) ۴۲۸۱۸
پشتیبانی قبل از خرید

شکواییه چیست؟

شکواییه نیز مانند دادخواست، فرم چاپی مخصوصی است که از طرف قوه قضائیه، به منظور طرح دعوای کیفری و تنظیم شکایت، تهیه و ارائه می‌شود.

نام دیگر شکواییه، شکایت نامه است که مشخصات شاکی و مشتکی‌عنه و موضوع شکایت باید در آن درج شود.

عنوان مجرمانه‌ای که در شکواییه قید می‌شود، همان جرمی است که قاضی به آن رسیدگی می‌کند و خارج از موضوع شکواییه حقی برای رسیدگی نخواهد داشت.

لیست شکواییه‌های رایگان
شکواییه چیست؟

چه کسی به شکواییه احتیاج دارد؟

به طور کلی، اگر فردی به دلیل وقوع یک جرم که در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات تعیین شده است، قصد شکایت داشته باشد، باید شکایت خود را در شکواییه تنظیم کند.

جرائمی که برای طرح دعوا، نیاز به شاکی خصوصی دارد، جرائم قابل گذشت می‌باشند که با طرح شکایت، تعقیب متهم شروع می‌شود و با استرداد شکایت و یا صرف نظر کردن شاکی، تعقیب متهم به پایان می‌رسد.

زمانی که شکایت کیفری تنظیم می‌شود، دادسرا که در رأس آن دادستان است، تعقیب متهم را شروع کرده و تحقیقات مقدماتی را به قاضی تحقیق که بازپرس است، ارجاع می‌دهد.

بازپرس بر مبنای شکایتی که تنظیم شده است، عمل می‌کند. به این صورت که اگر فرد الف به فرد ب فحاشی و توهین کرده باشد، شخص ب می‌تواند علیه شخص الف مبنی بر فحاشی شکایت کند. حال اگر شکواییه‌ای که تنظیم می‌کند، بر مبنای فحاشی تنظیم شده باشد، بازپرس تحقیقات خود را برای جرم فحاشی آغاز و ادامه می‌دهد و به دلیل عدم درج توهین، وارد موضوع توهین نخواهد شد.

چگونه می‌توان از نمونه شکواییه‌های رایگان بنیاد وکلا استفاده کرد؟

بنیاد وکلا به منظور رفاه حال کاربران تعدادی از نمونه شکواییه‌های نوشته شده در موضوعات مختلف را جمع‌آوری کرده و به‌صورت کاملاً رایگان در دسترس قرار داده است.

شما می‌توانید با جستجو در میان این شکواییه‌ها عنوان مورد نظر خود را پیدا کنید و یا برای نوشتن شکواییه خود از آن‌ها ایده بگیرید. استفاده از نمونه شکواییه‌های بنیاد وکلا کاملاً رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ مبلغی وجود ندارد. تنها کافی است شکواییه مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس وارد حساب کاربری خود شوید و یا در صورتی که حساب کاربری ندارید ایجاد کنید، و پس از آن شکواییه مورد نظر خود را دریافت کنید.

در بنیاد وکلا شکواییه چگونه تنظیم می‌شود؟

گاه تنظیم شکواییه می‌تواند بسیار پیچیده و مهم باشد، در این شرایط بهتر است تنظیم شکواییه خود را به یک متخصص واگذار کنید.

متخصصین حقوقی و وکلای با تجربه در بنیاد وکلا آماده‌اند تا به‌طور کاملاً تخصصی و موضوعی شکواییه مورد نظر شما را برای شما تنظیم کنند. کافی است فرم درخواست تنظیم شکواییه را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.

سوال‌های متداول

پاسخ برخی از سوال‌هایی که بطور معمول از طرف مشتریان مطرح می‌شود

چطور می‌تواند شکواییه‌ها را دانلود کنم و هزینه آن چقدر است؟

اوراق شکواییه کاملا رایگان بوده و شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمیکنید.

چطور شکواییه مورد نظر خود را پیدا کنم؟

یافتن شکواییه بسیار شده است، کافیست در صفحه مربوط عنوان مورد نظر را جستجو کنید و پس از ایجاد حساب کاربری نسبت به دانلود آن اقدام کنید.

آیا کسی در تنظیم شکواییه به من کمک خواهد کرد؟

بله، با توجه به این که تنظیم شکواییه امری بسیار مهم و گاهی پیچیده است وکلا و متخصصین حقوقی بنیاد وکلا آماده‌اند تا بصورت کاملا تخصصی و موضوعی شکواییه مورد نظر شما را تنظیم کنند.

مدت زمان تنظیم یک شکواییه چقد است؟

این موضوع کاملا بستگی به نیاز و شکل نگارش شکواییه دارد، گاهی تنظیم یک شکواییه ساده تنها یک الی دو ساعت زمان می‌برد و گاهی ممکن است تا ۳ روز زمان نیاز باشد.

آیا متن تنظیم شده نظارت می‌شود؟

در صورتی که کاربر درخواست نظارت بر متن اوراق را داشته باشد تیم حقوقی بنیاد وکلا متن تدوین شده توسط متخصص را نظارت خواهد کرد.

سوالات قبل از خرید را چگونه مطرح کنم؟

هرگونه سوال در خصوص چگونگی تنظیم و استفاده از اوراق قضایی را می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱-۴۲۸۱۸ با کارشناسان بنیاد وکلا در میان بگذارید.

مشاوره خدمات در واتساپ سفارش سریع در واتساپ