لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

وبلاگ بنیاد وکلا
۱۹۷ بازدید ۰ دیدگاه

مالیات بر عملکرد اشخاص حقوقی

ولی اله درویشوند
مشاوره حقوقی با ولی اله درویشوند کارشناس ارشد حقوق
۵.۰ بر اساس (۱) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

مالیات بر عملکرد اشخاص حقوقی از عملکرد سالانه فعالیت خرید و فروش و درآمد حاصل از تولیدات شرکت ها به دست می آید که بر مبنای سود یا زیان محاسبه میشود.

با توجه به اینکه برای به دست آوردن سود متغیر های فراوانی وجود دارد و باعث اختلاف بین ممیز ومودی می شود . لذا پیشنهاد می شود مبنای محاسبه از سود به فروش تغییر یابد .و درصد آن بین ۳ و ۴  از فروش مالیات اخذ شود . متخصصین بنیاد وکلا می توانند به شما در زمینه امور مالیاتی کمک کنند.

نحوه محاسبه مالیات بر عملکرد اشخاص حقوقی

از سال ۱۳۹۴ قانون مالیات علی الراس که ۱.۵ برابر میزان فروش اعلامی یا تشخیص ممیز نسبت به فروش و درآمد مشمول مالیات طبق نظر اداره دارایی بود ملغی شد . و روش جدید جایگزین آن گردید . که حتی می تواند چندین برابر مالیات قبلی باشد .

در سال ۱۳۹۹تغییر دیگری صورت گرفت  .که طی بخشنامه سازمان امور مالیاتی در خصوص رسیدگی به پرونده های مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ تبیین ماده ۴۱ آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات های مستقیم .ق م م .چاپ خبرگزاری تسنیم ۲۲اسفند ۱۳۹۹. در مورد نحوه محاسبه مالیات .در ۴ بند امکان حسابرسی و رسیدگی منصفانه  و ارائه دلیل و مدرک نسبت به محاسبه مالیات ذکر شده است . شما می توانید در صورت نیاز علیه دادرسی مالیاتی اعتراض کرده و شکوائیه تنظیم نمایید.

ولی اله درویشوند
مشاوره حقوقی با ولی اله درویشوند کارشناس ارشد حقوق
۵.۰ بر اساس (۱) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

مشاوره خدمات در واتساپ سفارش سریع در واتساپ