متخصصین فعال
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
حسن تقی لو کارشناس حقوقی
فرزاد جوادی نژاد وکیل پایه یک دادگستری
فرزاد فرزانه کارآموز کانون وکلای دادگستری
3s
زینب علیپور کارشناس حقوقی
27s
سجاد نیستانی کارشناس حقوقی
4m
حسام بهمن کارشناس حقوقی
5m
سپیده نجفی کارشناس حقوقی
6m
حمزه مرادی نژاد کارآموز کانون وکلای دادگستری
8m
سونیا حکمتی وکیل پایه یک دادگستری
8m
بهاره طالبان پور بیات وکیل پایه یک دادگستری
10m
حامد شاکری نیا وکیل پایه یک قوه قضاییه
14m
سیدمهرداد توسلی کارشناس حقوقی
27m
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
32m
علی قربان وطن کارشناس حقوقی
33m
محمد هادی معماری وکیل پایه یک دادگستری
42m
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
49m
مرضیه شیخ الاسلامی کارآموز کانون وکلای دادگستری
56m
بهمن علوی کارشناس حقوقی
1h
فاطمه قلاوند کارآموز کانون وکلای دادگستری
1h
محمدرضا عطاری شادکهن وکیل پایه یک دادگستری
1h
فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری
1h
نسترن زمانی پور وکیل پایه یک دادگستری
1h
بهنام رفیعی ساران وکیل پایه یک دادگستری
1h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۳

رای دادگاه با استناد به اسکرین شات چه میباشد؟

سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه دست اندر کاران این سایت بسیار عالی .
بنده تمام سوالات مطرح شده رو مطالعه کردم. اما هر پرونده با پرونده دیگر تفاوت هایی داره.
بنده یک رابطه بسیار سالم در طول یک هفته با دختر خانومی داشتم. فقط به ایشان گفته ام که فلان شخص علیه شما گفته که با شما رابطه نامشروع داشته و دروغ هم نگفته ام. ایشان از من خواست تا بهشون ثابت کنم این قضیه را. بنده چون نمیخواستم پیش دوستم خراب بشم چندین اسکرین شات تهیه کردم و برای ایشان فرستادم (جعلی بود پیام ها ، یعنی تمام حرف هایی که شخص سوم علیه خانم زده بود رو در قالب پیام در اوردم ) و ایشون قول داد کسی چیزی از این داستان نفهمه. حالا خانم به پدرش گفته و پدر ایشون با دوست من تماس گرفته و دوست من چون از همه چیز بیخبر بوده گفته برای من نیست و پیام ها جعلیه. پدر ایشون هم با من تماس گرفته و پیام داده و تهدید کرده که شکایت میکنه و جلب منو میگیره چون من میخواستم ابروی دخترش رو ببرم و ... میخواستم بدونم بنده قبل از این قضایا دیلیت اکانت کردم . و اینکه سیم کارت به اسم بنده نبوده و سیم کارتمم خاموش کردم . حالا میخوام بدونم ایشون اگر شکایت کنه با استناد به همون چند اسکرین شات علیه بنده و اینکه بگه تهمت زدی به دختر من بخاطر روابط نامشروع باشخص دوستت ، حرفش به جایی میرسه یا خیر و اینکه میتونه بدون احضاریه بنده رو جلب کنه ؟و من اگر نتونه اثبات کنه میتونم اعاده حیثیت کنم؟ بنده تحت هیچ شرایطی نمیخوام قبول کنم اسکرین شات هارو من فرستادم . نه تماسی با ایشون گرفتم نه پیام کوتاهی ردو بدل شده. فقط از طریق تلگرام بوده. که هم ایشون اکانت رو دیلیت کرده هم بنده
با تشکر فراوان از پاسخ جامع و کامل شما دوست عزیز .

۱۲ پاسخ برای این سوال ثبت شده

خیر فقط با استناد به اسکرین شات و اینکه اکانت جعلی و مربوط به شما نبوده است به نتیجه ای نخواهند رسید.

در صورتی که فقط شما دلیت اکانت کرده بودید و خانم تلگرامش وصل بود میشد ثابت کرد . از طریق پلیس فتا و id تلفن شما . درصورتی که خط رو هم خاموش کنید و بنام خود شما نبوده باشه به وسیله ترفند های پلیسی میتوان ثابت کرد خط در ید شما بوده است .
در مورد جلب : برای رسیدگی به هر پرونده کیفری از طرف دادگاه به مشتکی عنه که شخص شما باشید ابلاغیه ارسال میشه و میبایست جهت دفاع به دادسرای ابلاغ دهنده مراجعه نمایید و از خود دفاع کنید . بدون دعوت قبلی نمی توانند شما راجلب کنند مگر اینکه ادرسی از شما نداشته باشند و در شکواییه ادرس شما را مجهوال مکان بزنند و ابلاغیه روزنامه رسمی بشود .
در خصوص اعاده حثیت هم باید بدونید که رسیدگی به این شکایت در صورتی امکان پذیر هست که ثابت کنید شاکی سوء قصدی داشته است . در غیر این صورت پرونده شما رد خواهد شد . جهت پیشگیری از هر گونه مسائل و حاشیه ای به دفاتر ثبت ثنا مراجعه و ثبت نام نمایید تا از هر شکایتی علیه خود اگاه شوید .

باسلام .پیرامون صحت یا سقم مستندات و مدارک شما دادگاه تصمیم گیرنده است. اما بطور کلی طبق قانون مجازات‌ اسلامی در ماده ۷۴۵ (ماده ۱۶ قانون جرایم‌ رایانه‌ای) انتشار اسکرین‌شات شامل شلاق و حبس است .

طبق قانون مجازات‌ اسلامی در ماده ۷۴۵ (ماده ۱۶ قانون جرایم‌ رایانه‌ای) انتشار اسکرین‌شات از چت شخصی افراد جرم محسوب شده و مجازات آن ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال حبس است

در اینگونه مواردپلیس سایبری در جواب استعلام دادسراجهت تحقیقات از صفحه مجازی متهم اعلام می کند :اطلاعات دیلیت اکانت شده در اینستاگرام و تلگرام قابل بازیابی نیست.البته توجه داشته باشید اگر اکانت در نرم افزار هایی غیر از اپلیکیشن اصلی تلگرام باشد مانند هاتگرام، طلاگرام طلایی و ... باشد امکان دسترسی پلیس به اطلاعات شما میسر می باشد.
در شرایط مزاحمت‌های اینترنتی قضات دو نوع رویکرد دارند، برخی معتقدند چون در خصوص مزاحمت، تهدید و فحاشی‌های اینترنتی قانون خاصی نوشته نشده است، این نوع از شکایات قابل تعقیب نیستند اما برخی دیگر معتقدند در موارد سکوت قانون قاضی باید به فتاوی مراجعه کرده و با توجه به مستندات موجود در پرونده، شکایت را مورد بررسی قرار دهد و نهایتا در صورت اثبات، فرد مجرم را مجازات کند.

باتشکر دربر

عمل شما عمل مجرمانه است ولی اثباتش به راحتی نیست و با صرف انکار شما حکم برائت صادر کنند.

اینکار نتیجه قابل قبولی ندارد

سلام گرفتن اسکرین شات جرم محسوب می‌شود و تلگرام قابل پیگیری نیست و ادله اثبات دعوی محسوب نمیشود و دعوی رد میشود

با سلام
اولا برای هر ادعایی باید مدراک مثبته وجود داشته باشد
ثانیا بدون اخطار و احضار کسی رو جلب نمی کنند مگر در موارد خاص
ثالثا مثبته دلایل ایشان توسط پلیس فتا هر چند شما اکانت خود را دلت کرده باشید یا سیم کارت رو خاموش کرده باشید بازهم قابل پیگیری و بررس می باشد

با سلام
اگر تمام ادله طرف مقابل شما فقط اسکرین شات باشد قابل اثبات نخواهد بود

خیر ادله کافی برای اثبات جرم وجود ندارد

سابقه اسکرین شات نزد شاکی موجود و از طریق احضار صاحب خط به صاحب اکانت دسترسی وجود دارد . تاریخ میلادی دیلیت اکانت نیز فرار از عواقب جرم را ثابت خواهد کرد . متهم شما و با دو اتهام و دو شاکی مواجهید یکی خانمی که به ایشان افترای رابطه نامشروع زدید و دیگری دوستتان که پیامشان را جعل کردید .پیشنهاد بنده اظهار ندامت شفاهی از طریق واسطه و جلب رضایته که هم اخلاقی تر و انسانی تر است . قطعا شکات نیز به جهت عدم عمومیت پیام های شما و حفظ آبرو و دردسرهای پیگیری کیفری گذشت خواهند نمود .

سلام گرفتن اسکرین شات جرم محسوب می‌شود و تلگرام قابل پیگیری نیست و اینکه دلیت اکانت کردید باعث تبرعه شما میشود

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.