متخصصین فعال
سونیا حکمتی وکیل پایه یک دادگستری
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
10m
10m
ابوذر محمدی نژاد وکیل پایه یک قوه قضاییه
1h
محمد مهدی حمیدی کارشناس حقوقی
2h
محمد مهاجری کارآموز قوه قضاییه
2h
محمد هادی رستمی کارشناس حقوقی
2h
محمدحسین اسماعیل زاده کارآموز کانون وکلای دادگستری
5h
امین احمدی وکیل پایه یک دادگستری
5h
ایمان صامت کارآموز کانون وکلای دادگستری
6h
بهنام رفیعی وکیل پایه یک دادگستری
6h
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
7h
سمیه آرزه کارشناس حقوقی
7h
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
7h
محمد رضا هاشمی کارآموز کانون وکلای دادگستری
7h
فاطمه حسین پور وکیل پایه یک دادگستری
7h
سیدسیاوش حسینی وکیل پایه یک قوه قضاییه
8h
ملیحه آزارش کارآموز قوه قضاییه
8h
محسن بنیادی کارآموز کانون وکلای دادگستری
8h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۴.۹
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۴.۶
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۴.۵
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۴.۱
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۱.۳
علی جلیلی
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۱.۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۱

مجازات عدم تمکین زوجه چیست؟

با سلام
با توجه به اینکه عدم تمکین زن نوعی فعل حرام تلقی میشود و چنانچه زوجه علنی از تمکین سرباز زند و حکم نشوز زوجه از سوی دادگاه صادر شده باشد،‌ آیا زوجه مشمول مجازات های مندرج در ماده 638 کتاب پنجم از قانون مجازات اسلامی (مجازات حبس) می شود؟
با تشکر

۷ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، پاکدشت
۰.۳ بر اساس عملکرد

عنایت داشته باشید که این مجازات برای زن های ناشزه در نظر نگرفته شده و زن ناشزه مجازات نمی شود.و این مجازات های ماده مربوطه شامل زن هایی می شود که آن عمل های مزبور را انجام داده اند چه مجرد و چه متاهل

موید باشید

جهت ارزیابی رایگان پرونده و اطلاع از شرایط خدمات وکالت با شماره تلفن ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱ داخلی ۳۰۱ تماس حاصل فرمایید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران، کرمانشاه
۰.۳ بر اساس عملکرد

بسمه تعالی : در قانون این ئمورد از جمله مواردیست که ضمانت اجرا ندارد و صرفا در صورت عدم تمکین زوجه حکم نشوز زوجه صادر میگردد. البته نظرز دوستان اولویت دارد . والله و اعلم

و کفی بالله وکیلا .

توسط
کارشناس حقوقی ایران، کرمانشاه
۰.۳ بر اساس عملکرد

و لازم بذکر است عدم تمکین زوجه فعل حرام یا ترک فعل حرام نیست برادر گرامی شاید واجب باشد و ترک آن گناه اما حرام ذاتی نیست مانند تمکین زوج که در صورت عدم تمکین زوج فعل و ترک فعل حرام نیست اما شاید گناه باشد بنابرینت لفظ حرام اشتباه است .. ببخشید در دو قسمت جواب دادم

و کفی بالله وکیلا .

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۴.۹ بر اساس عملکرد

خیر .

توسط
کارشناس حقوقی ایران، طرقبه شاندیز
۰ بر اساس عملکرد

عدم تمکین یکی از مواردی است که ضمانت اجرا ندارد و در حالت کنونی فقط مانع تعلق نفقه میگردد

بیگی

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۴.۹ بر اساس عملکرد

عدم تمکین زوجه ، جرم‌نبوده و نخواهد بود

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران
۰.۱ بر اساس عملکرد

با سلام - خیر عدم تمکین ایشان جرم محسوب نمیگردد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط