متخصصین فعال
جواد احمدیان کارشناس حقوقی
مینا محمدی کارشناس حقوقی
نسیم راسخ کارشناس حقوقی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
مهدی نعیمی کارشناس حقوقی
3m
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
7m
ابوذر محمدی نژاد وکیل پایه یک قوه قضاییه
7m
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
8m
بهنام رفیعی وکیل پایه یک دادگستری
10m
فریبا دربر کارشناس حقوقی
17m
محمد مهدی حمیدی کارشناس حقوقی
18m
غزال فرشچی کارآموز کانون وکلای دادگستری
19m
زهره کشاورزی کارآموز کانون وکلای دادگستری
20m
نرگس محمودی وکیل پایه یک دادگستری
26m
آیلار شهنواز کارشناس حقوقی
37m
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
43m
عبدالرضا مبارکی کارشناس حقوقی
44m
فاطمه حسین پور وکیل پایه یک دادگستری
52m
احمد اله وردی کارشناس حقوقی
1h
مرضیه توانگر وکیل پایه یک دادگستری
1h

ما متوجه شدیم شما مشکل حقوقی دارید

با برترین وکلای بنیاد وکلا مشاوره تلفنی رزرو کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات حقوقی خود را حل کنید.

ثانیه : دقیقه

مشاوره تلفنی با وکلای برتر بنیاد وکلا

رزرو سریع
۴.۹
شهریار پورحکیمی
شهریار پورحکیمی وکیل پایه یک قوه قضاییه
۴.۶
سید روح اله معزی
سید روح اله معزی وکیل پایه یک دادگستری
۴.۶
امیر ضیغمی
امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۴.۲
مصطفی عباسی
مصطفی عباسی وکیل پایه یک دادگستری
۱.۳
علی جلیلی
علی جلیلی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۱.۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۰

آیا داشتن تنها یک خودرو شخصی جزء مستثنیات دین می باشد ؟

با سلام
بنده در جایی خواندم طبق نظریه شماره 7/3977-3/7/1376 اداره کل حقوقی قوه قضاییه
فقط خودروهایی همچون تاکسی و خودروهای بارکش ( و نه خودروهای شخصی )
جزء استثناعات دین بحساب می آیند .
=======================================================
حال سئوال بنده این است :
بنده تنها یک ماشین پژو مدل 82 ( مدل پایین ) با حدود قیمت 12-13 میلیون دارم
و البته سند این ماشین به نام خودم می باشد .
میخواستم بدانم آیا داشتن تنها این یک ماشین که آن هم وسیله رفت و آمد از منزل به محل کارم است
جزء مستثنیات دین حساب میشود ؟؟

یا طبق نظریه بالا چون خودرو شخصی است و تاکسی نیست برای مهریه قابل توقیف است ؟؟
آیا ماشین شخصی بنده در جهت اینکه جزء استثناعات دین است یا خیر ، بسته به نظر قاضی پرونده سلیقه ای عمل میشود ؟؟

با تشکر از شما .

۷ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، پاکدشت
۰.۲ بر اساس عملکرد

مطابق قانون جدید اجرای محکومیتهای مالی ماده 24 مصادیق مستثنیات دین را بیان کرده و خودرو را از مصادیق مستثنیات ندانسته است.لذا امکان توقیف آن توسط زوجه وجود خواهد داشت.

موید باشید

جهت ارزیابی رایگان پرونده و اطلاع از شرایط خدمات وکالت با شماره تلفن ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱ داخلی ۳۰۱ تماس حاصل فرمایید.

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران، مطهری از شریعتی تا سهروردی
۰.۲ بر اساس عملکرد

سلام
خودرو جز مسثنیات دین نمیباشد

سلام وقتتون بخیر درصورت آگاهی و اطلاع بیشتر از مسائل پرونده ،راهنمایی ،تخصص در امور ملکی ،مشاوره رایگان با شماره ی زیر تماس با پیام حاصل فرمایید . ۰۹۹۱۸۵۱۹۱۶۲ در صورت نیاز به وکیل هم در خدمتتون هستیم.

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۴.۹ بر اساس عملکرد

خودروی شما توقیف میشود . وجزء مستثنیات دین محسوب نمیشور

توسط امید غلامی ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

واحد اجرای ثبت برای صدور اجرائیه چک میگن که یک خودرو ایرانی رو جز مستثنیات دین حساب میکنن و اجرائیه نمیدن...
البته من شک کردم بخاطر اعتراض های زیادی که به اداره ثبت میشه و بررسی ها طول میکشه سعی میکردن که نامه به راهور ندن...

توسط
وکیل پایه یک دادگستری ایران، مرودشت
۰ بر اساس عملکرد

علی اصول و طبق قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی خودرو جزء مستثنیات دین نیست مگر اینکه به تشخیص قاضی وسیله امرار معاش مدیون باشد

ali

توسط
کارشناس حقوقی ایران، اصفهان
۰.۳ بر اساس عملکرد

خودرو حتی اگر یک پراید هم باشد توقیف میشود

جهت انجام مشاوره حضوری واعطای وکالت در اصفهان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید... نمایید 09137162896

توسط
وکیل پایه یک قوه قضاییه ایران، پاکدشت
۴.۹ بر اساس عملکرد

در دادگاه خودروی شخصی جزء مستثنیات دین نیست مگر تاکس که فقط شعلش باشد

توسط
کارشناس حقوقی ایران، تهران
۰.۱ بر اساس عملکرد

با سلام - خودرو جزء مستثنیات دین محسوب نمیشود مگر اینکه آن خودرو وسیله ای برای امرار معاش زوج باشد.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط