لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

در چه مواردی مهریه به زن تعلق نمیگیرد؟

ایا موردی هست که بعد از یک سال زندگی مشترک مهریه به زن تعلق نگیرد؟

پرسیده شده
۱۹۱ پاسخ ۶۷,۷۳۳ #16901
مشاوره حقوقی مهریه
۱۱,۷۳۸ مشاوره حقوقی مهریه تا کنون در بنیاد وکلا پاسخ داده شده
وکیل مهریه
۳,۷۶۴ وکیل مهریه آماده ارائه خدمت در بنیاد وکلا
دعاوی مهریه
بیشتر بدانید دعاوی مهریه تمام معلومات مورد نیاز درباره دعاوی مهریه
مشاوره حقوقی تلفنی خانواده
ابوالفضل جهان بخش فرناز مهری سحر دشتی داغیانی محمدرضا عطاری شادکهن
۸۱۲ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۹ بر اساس (۲,۶۲۸) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۷۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۱۹۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با درود فقط فسخ نکاح قبل از دخول است

گفتگو با متخصصین آنلاین
شتاب‌دهی
اکرم فرخ
اکرم فرخ ۰.۴ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۹ / ۵ (۳۵۰) دیدگاه
شتاب‌دهی
کیومرث نهاردانی
کیومرث نهاردانی ۵.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۹۸) دیدگاه
شتاب‌دهی
محسن یکتن خدایی
محسن یکتن خدایی ۰.۵ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۳۴) دیدگاه
شتاب‌دهی
فاطمه حسین پور
فاطمه حسین پور ۱.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۴۰) دیدگاه
شتاب‌دهی
سیامک پاکباز
سیامک پاکباز ۰.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۴) دیدگاه
جواد شاهسوند اینانلو
جواد شاهسوند اینانلو ۰.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۸ / ۵ (۱۳۷) دیدگاه
رضا گلریز
رضا گلریز ۰.۰ کارشناس حقوقی
۴.۹ / ۵ (۳۸۶) دیدگاه
کامیار نهاردانی
کامیار نهاردانی ۵.۰ وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری
۴.۶ / ۵ (۴۲) دیدگاه

اگرنکاح قبل از نزدیکی به جهتی فسخ گردد!زن مستحق مهرنخواهدبود

سلام
اصولا مهریه تعلق می گیرد جز در شرایط ویژه‌ای

پس از قطعیت عدم تمکین زوج، نفقه تعلق نمی گیرد

بر طبق ماده ۱۰۸۹ قانون مدنی هر گاه عقد ازدواج (دائم یا موقت) بین زوجین به دلیلی باطل بوده باشد و بین آن ها نزدیکی واقع نشده باشد زن حق مهر ندارد. به استناد ماده ۱۱۰۱ قانون مدنی هر گاه به دلیلی نکاح بین زوجین، فسخ گردد و بین آن ها نزدیکی واقع نشده باشد زن مستحق مهر نخواهد بود تنها استثناء آن فسخ به دلیل عنن بودن مرد است یعنی مردی که توانایی عمل زناشویی نداشته باشد که در این صورت با فسخ نکاح زن مستحق نصف مهر خواهد بود.

باسلام

مهریه فقط با گذشت یا بخششه شما منتفی میشه

باسلام. به مجرد عقد زن مالک مهر میشود .و مرد موظف است مهر را پرداخت کند. تنها در یک مورد آن هم نکاح قبل از نزدکی به جهتی فسخ شود زن حق مهر ندارد.