قراردادها

وکیل قرارداد کیست؟

وکیل قراردادها، وکیلی است که قادر است یک قرارداد محکم از نظر حقوقی را خواهد تنظیم نماید و به راحتی راهکارهای مناسب حقوقی را برای این کار پبش‌بینی نماید.

اکنون میلیون‌ها پرونده قضایی در کشور و حجم انبوهی از دعاوی مردم در نتیجه عدم تنظیم قرارداد اصولی و محکم حقوقی بین طرفین دعوا است.

این دعاوی و اختلافات موجب تحمل هزینه‌های بی‌شمار دادرسی و حق الوکاله و هزینه‌های دادرسی و خسارات مادی و معنوی برای هر دو طرف دعوا و سال‌ها اتلاف وقت در دادگستری می‌شود.

مزیت تنظیم قرارداد، توسط وکیل متخصص امور قراردادی امنیت حقوقی را برای شما تضمین می‌نماید.

تنظیم قرارداد توسط وکیل قراردادها

همانطور که ذکر شد؛ مبحث قراردادها، بحثی است بسیار تخصصی که وکیل طی سال‌ها ممارست و تجربه و گذراندن دوره‌ای تخصصی به این مهم دست پیدا می‌نماید.

اشتباه رایج مردم در امور قراردادها این مهم است که تصور می‌کنند خودشان باید قرارداد را تنظیم نمایند، سپس قرارداد را به رویت وکیل برسانند تا وکیل قرارداد نگارش شده را تایید نماید،اما قرارداد، املا نیست که غلط املایی آن را گرفت.

برای تنظیم یک قرارداد بی‌عیب و نقص نیاز به تنظیم یک چک لیست است و تحقیق و تفحص در خصوص موضوع قرارداد و به بیان دیگر اعتبارسنجی یکی از نکات حائز اهمیت در نگارش یک قرارداد خوب می‌باشد، مع الوصف وظیفه وکیل تنظیم قرارداد سنجش اعتبار قراردادهای تجاری است.

قراردادهای تجاری انواع مختلفی دارند و به همین دلیل نیاز است تا برای تنظیم این قراردادها، شخص اطلاعات زیادی از قوانین تجارت داخلی و بین المللی داشته باشد.

بنابراین اگر موکل قصد داشته باشد قراردادی برای تجارت داخلی تنظیم کند، به وکلایی که با قوانین قراردادهای تجاری داخلی آشنایی دارند، مراجعه می‌نماید و اگر قراردادی برای یک تجارت بین المللی نیاز داشته باشد، به متخصصانی که در آن حوزه آگاهی دارد، مراجعه می‌کند.

از طرفی بسیاری از موکل‌هایی که به وکیل قراردادها مراجعه می‌کنند، اشخاصی هستند که در برخی از مراحل اجرای قراردادهای خود با مشکلاتی مواجه شده‌اند؛ بنابراین سطح آگاهی وکیل تنظیم قرارداد نسبت به قوانین موجود و وقایعی که ممکن است اتفاق بیفتد در پیروزی پرونده اهمیت بسیار زیادی دارد.

وکیل قراردادها

وظایف وکیل قراردادها

در واقع وکیل قراردادها، بر اساس درخواست‌های طرفین قرارداد اقدام به انعقاد قرارداد استاندارد می‌کند و شخصی است که مسئولیت وظایف زیر را عهده‌دار است:

  • تنظیم پیش نویس قرارداد مورد نظر
  • بازبینی قراردادهای تنظیم شده قبل از امضا طرفین
  • مدیریت و نظارت بر نحوه اجرای صحیح مفاد ذکر شده در قرارداد

همچنین به صورت کلی وکیل متخصص قراردادها طی یک معامله اختیار دخالت در امور زیر را دارا است:

  • تلاش برای تفسیر مفاد قرارداد در صورت بروز اختلاف
  • حل و فصل اختلافات ناشی از قرارداد

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فقط شرکت‌ها و مجموعه‌های گسترده نیازمند کمک گرفتن از وکیل متخصص قراردادها هستند، اما همانطور که می‌دانید اغلب اوقات در زندگی روزمره، عقد برخی از قراردادها مانند قراردادهای خرید و فروش املاک و مشارکت قرارداد کار و غیره برای افراد حقیقی انجام می‌شود که در این شرایط راهنمایی گرفتن از و وکیل  متخصص قراردادها اقدامی مدبرانه است.

کمک گرفتن از وکیل متخصص باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما می‌گردد. شما با مراجعه به وکیل متخصص قراردادها، جهت تنظیم قرارداد می‌توانید، هزینه های احتمالی در آینده را کاهش دهید.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره حقوقی قراردادها می‌توانید از طریق سامانه حقوقی بنیاد وکلا با ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا