اداره کار

شکایت از کارفرما بابت عدم پرداخت حقوق و دستمزد

برای شکایت از کارفرمای خود دلایل مختلفی می‌توانید داشته باشید. در واقع هر نوع کم و کاستی در حقوق و مزایای شما در صورتی که وظایف خود را تمام و کمال انجام داده‌اید قابل پیگیری است.

از جمله اصولی که باید در قرارداد کار ذکر شود عبارت است از: مشخص کردن نوع کار، حقوق و دستمزد، ساعات کار، محل انجام کار، تاریخ انعقاد قرارداد و سایر مواردی که طبق عرف و عادت ایجاب می‌کند که در قرارداد مشخص شود.

گاهی با وجود ذکر میزان حقوق در قرارداد ممکن است کارفرما حق السعی کارگر را نپردازد و یا قراردادی نبندد و حق السعی کارگر را پرداخت نکند. کارگر برای دریافت حقوق و دستمزد معوقه خود نیاز است اقدامات قانونی را انجام دهد.

به همین دلیل به بررسی شکایت از کارفرما بابت عدم پرداخت حقوق و نحوه و مراحل شکایت از کارفرما می‌پردازیم. در صورتی که نیاز به اقامه دعوی حقوقی علیه کارفرمای خود دارید می‌توانید از وکیل اداره کار بنیاد وکلا استفاده کنید.

شکایت از کارفرما بابت حقوق

کارگر برای شکایت از کارفرما بابت حقوق، باید به اداره کار مراجعه نماید.

به دلیل آن که کلیه دعاوی مربوط به حقوق و مزایا و سنوات و غیره مرجع صالح به رسیدگی آن اداره کار است ولی در مورد دعاوی ناشی از آسیب جسمی و حیثیتی و غیره مرجع صالح به رسیدگی دادسراست.

بنابراین برای خواسته خود که دریافت حقوق معوقه است، به اداره کار مراجعه نماید و با تنظیم دادخواست، به اداره کار مراجعه نماید و با تنظیم دادخواست و ارائه کلیه مدارک لازم، شروع به رسیدگی آغاز می‌شود.

شکایت از کارفرما

نحوه و مراحل شکایت از کارفرما بابت حقوق

نحوه و مراحل شکایت از کارفرما بابت حقوق و اختلافات کار و کارگری در اداره کار به ترتیب زیر صورت می‌گیرد:

  • کارگر ابتدا باید سوابق بیمه خود را جمع آوری کند، سپس به اداره کار مراجعه نماید و از آن ها نامه‌ای برای شعبه بیمه گزاران دریافت کند و سپس با مراجعه به کارگزاری بیمه تامین اجتماعی کلیه سوابق بیمه خود را جمع آوری نماید.
  • سپس با مراجعه به اداره کار فرم‌های دادخواست را تکمیل کرده و کلیه مدارک و سوابق خود را همراه با دادخواست به اداره کار تحویل می‌دهد و نامه سازش دریافت می‌کند.
  • نامه سازش به کارفرما داده می‌شود و جلسه سازش بعد از دو هفته تشکیل می‌گردد در صورت سازش که مشکل حل می‌گردد ولی در صورتی که سازشی انجام نشد و یا کارفرما حضور پیدا نکرد، جلسه تشخیص تشکیل شده و رای جلسه سازش به طرفین ابلاغ می‌شود.

در صورتی که طرفین اعتراضی داشته باشند، نامه به شورای حل اختلاف می‌رود و طرفین حاضر دلایل و مستندات خود را ارائه می‌نمایند و رای نهایی صادر می‌گردد.

در صورتی که کارفرما طلب کارگر را تادیه نکند و از انجام آن سرباز زند، اجراییه صادر می‌گردد که به واحد اجرای احکام حقوقی دادگاه باید مراجعه گردد.

اجرای احکام اخطاریه با مهلت ۱۰ روز برای اجرای حکم به کارفرما مهلت می‌دهد.

در صورت استنکاف از اجرای حکم، لیست دارایی و اموال یا حساب بانکی به اجرای احکام برای توقیف دارایی یا اموال و یا حساب بانکی اقداماتی صورت خواهد گرفت.

در نهایت در صورت نیاز به دریافت مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی آنلاین حقوقی در این زمینه، پیشنهاد می‌شود به متخصصین کاربلد و خبره بنیاد وکلا اعتماد کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا