لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

اتمام مهلت وکالت تعویض پلاک چه راهکاری دارد؟

پرسیده شده

مهلت وکالت تعویض پلاک که ده روز بوده به اتمام رسیده و اکنون فروشنده که متاسفانه خودش هم وکیل هستش از خریدار پونصد هزار تومان میخواد که وکالتش را تمدید کند. راه حل قانونی چیست؟ آیا دادگاه میتواند با ارسال نماینده ش، وکالت مجدد به خریدار بدهد؟

۱۹,۴۵۲
مشاوره حقوقی تلفنی قرارداد وکالت
اکبر هدایی‌ متنق محمدرضا عطاری شادکهن آناهیتا احمدی بهنام رفیعی ساران
۶۶۱ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۴۸۲) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۷ پاسخ برای این سوال ثبت شده

باسلام
اگر مبایعه نامه دارید راه قانونی دارد اما پیشنهاد می شود ۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان را پرداخت کنید و با هم توافق کنید.
موفق باشید

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید
گفتگو با متخصصین آنلاین
امیر ابوعلی
امیر ابوعلی ۰.۰ کارشناس حقوقی
۰ / ۵ (۰) دیدگاه
امید داوری
امید داوری ۴.۲ کارشناس ارشد حقوق
۴.۸ / ۵ (۳۳۰) دیدگاه
سعیده کریم فر
سعیده کریم فر ۱.۳ کارشناس حقوقی
۴.۸ / ۵ (۲۶۲) دیدگاه

سلام. با اتمام مهلت تعویض پلاک به هردلیلی شما می توانید به فروشنده در صورتی که پلاک به نام وی باشد تقاضا نمایید که مهلت مناسب دیگری برای تعویض پلاک به شما دهد و اگر از این کار خودداری نمود یا علیه شما طرح دعوی نمود یا تقاضای توقیف وسیله را از دادگاه کرد؛ راهکار آن است که با حضور در دادگاه اعلام نمایید که آمادگی برای تعویض پلاک دارید اما مالک به شما مهلتی نمی دهد یا جهت تعویض پلاک در راهور حاضر نمی شود که در این صورت قاضی رای به نفع شما صادر می کند.

تمدید وکالت توسط دادگاه و یا اجبار فروشنده به اعطای مجدد وکالت ممکن نیست و البته که به دلیل قصور خریدار هزینه تنظیم مجدد بر عهده وی خواهد بود، علی ای حال توافق با خریدار و پرداخت هزینه های صدور مجدد سند به مراتب کم هزینه تر و سریع تر و ساده تر از تقدیم دادخواست الزام فروشنده به فک پلاک است.

باسلامبعدازاتمام مهلت قانونی وکالتنامه جهت تعویض پلاک به دوصورت اقدام می کنیم یا وکالتنامه جدید تنظیم می کنیم ویا خودشخصفروشنده باید جهت تعئیض پلاک آماده وحاضر شوند.

طبق قسمت اخیرماده۲۲۰ قانون مدنی متعاملین به کلیه نتایجی هم که به موجب عرف وعادت......ملزم میباشند لکن دادن وکالت برای امری به ثالث با اتمام مهلت باعث اسقاط وظیفه قانونی فرد نمیاشد اما به جهت کوتاهی موکل در چنین وکالتهایی هزینه تمدید و یا اعتبار دادن به آن با موکل خواهد بود در غیر اینصورت میتوانید الزام ایشان را ازطریق دادگاه بخواهید موفق باشید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.