لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۲

ممنوع الخروج کردن زن توسط همسر به چه صورت است؟

من یک مدرس دانشگاه هستم چند وقت پیش بنا به ارسال مقاله به یک دانشگاه خارجی حرفی از خارج رفتن در خانه زدم بعد از مدتی همسرم گفت من تو رو ممنوع الخروج کردم در صورتی که من اصلا پاسپورت ندارم و با توجه به اینکه صدور گذرنامه اجازه همسر میخواد و هیچ شکایتی هم از من نشده چطور بفهمم که او راست میگه یا بیخودی این حرف را زده؟؟؟

۱۳ پاسخ برای این سوال ثبت شده

عنایت داشته باشید که ممنوع الخروجی معنایی ندارد مگر در مواردی مانند بدهکاری های مالیاتی یا در موارد خاص. در این مورد شما برای خروج از کشور فقط نیازمند به اذن همسر هستید

موید باشید

بسمه تعالی: خواهر بزرگوار با شما مزاح ملموسی فرمودند نگران چیزی نباشید . شما چون دارای شوهر هستید برابر قانون برای خروج از مرز الزاما رضایت نامه همسر رو باید داشته باشید پس هیچ خطایی نفرمودید و ایشان بحث کلی فرمودند اما بلفظ دیگری . ساده تر اینکه از زمان ازدواج شما ممنوع الخروج هستید مگر با رضایت همسر .و خود شما هم به این امر واقف بودید و هستید . همسرتان را دوست بدارید و بدانید صلاح زندگی در رضایت طرفین است به عشق و محبت . و در اسلام عزیز ما تبعیت زوجه از زوج در صورتی که مغایر با احکام اولیه نباشد. واجب است و پاداشی عظیم برای زوجه دارد ارزوی سعادت و خوشبختی برای تمام همسران دارم انشالله .

سلام نیاز به رضایت شوهر برای اعطای گذرنامه به زنان شوهردار موضوعی است که درمواد ۱۸ و ۱۹ قانون گذرنامه به آن اشاره شده است.ممنوعیت از خروج از کشور در واقع نوعی سلب حقوق شهروندی و حقوق اساسی است که مستلزم دستور قانونی است که این دستور را مقام قضایی صادر میکند بنابراین ممنوع الخروجی تنها به استناد مفاد قانون است اگر مردی به واسطه اقدام پیشگیرانه یا باج خواهانه اقدام به ممنوع الخروجی همسر نماید به جهت اقدام خلاف قانون زوجه میتواند پیگیری قضایی علیه صادرکننده داشته باشد در هر صورت زوجه حق شکایت و اعلام جرم دارد.

با سلام
اینکه ممنوع الخروج شده اید یا نه اصلا قابل تصور نیست چون فقط در موارد خاص پیش میاد ضمنا شما برای اخذ پاسپورت حتما نیاز به اذن شوهر دارید.

باسلام
ممنوع الخروج کردن زن توسط شوهربرخلاف ممنوع الخروج کردن شوهر،نیاز به اجازه دادگاه خانواده ندارد وبامراجعه به اداره گدرنامه وتقدیم درخواست ممنوع الخروجی میتوان زن راممنوع الخروج کرد.

ممنوعه خروج بودن ارتباطی به داشتن یا نداشتن پاسپورت ندارد با مراجعه به اداره گذر نامه موضوع را بررسی کنید

البته زن متا هل اگر پاسپورت ندارد گرفتن پاسپورت با اجازه همسر یا موارد خاص از طرف دادگاه اجازه داده می شود

شوهر می تواند هرموقع که بخواهد همسرش را ممنوع الخروج کند .‌برای اینکه بفهمید راست گفته یانگفته به اداره گذرنامه مراجعه و سوال کنید

صدور گذرنامه برای شما منوط و مشروط ب اجازه همسرتون هست و برای حکم ممنوع الخروجی نیازی ب داشتن پاسپورت نیست و درخواست همسرتون از دفاتر صدور گذرنامه کافیست

با سلام

فقط در مواقع خاص و آن هم به حکم دادگاه می توان شخصی را ممنوع الخروج کرد.

با مراجعه به اداره گذرنامه موضوع را جویا شوید.

سلام
شما جهت خروج از کشور نیاز به اذن همسر خود دارید

زن متاهل برای گرفتن پاسپورت نیاز به اذن همسر دارد وممنوع الخروج کردن ربطی به پاسپورت ندارد وشوهر می تواند باتقدیم درخواست ممنوع الخروج کردن زن به اداره ی گذرنامه زن را ممنوع الخروج کند.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.