خانوادهطلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی با گرفتن وکیل

امروزه به دلیل افزایش طلاق و جدایی زوجین از یکدیگر پرونده های رسیدگی به طلاق به خصوص طلاق توافقی بسیار افزایش یافته است به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله به مسئله ی طلاق توافقی و کمکی که یک وکیل طلاق در این زمینه می تواند به شما بکند بپردازیم .

طلاق توافقی

طلاق توافقی به طلاقی اطلاق می شود که در آن زوجین با یکدیگر سر حقوق و تکالیفی که بین آن ها وجود دارد توافق داشته و تصمیم به جدایی گرفته اند . از حقوقی که پس از عقد نکاح بوجود می آید می توان به مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و در صورت داشتن فرزند حضانت فرزند اشاره کرد . پس اگر شما هم با طرف مقابلتان سر این حقوق توافق دارید و تعیین انها را به زمان دادرسی موکول نکرده اید طلاق شما از نوع توافقی خواهد بود .

کمکی که یک وکیل می تواند در این زمینه داشته باشد چیست؟

قطعا بهتر و آسانتر شدن هر اقدامی مسلتزم تجربه و مهارت هایی است که فقط یک متخصص از آن ها برخوردار است و در این زمینه هم یک وکیل طلاق با توجه به شناسایی کاملی که از این موضوع و راه های کوتاه تر کردن ان دارد و قطعا دارای تعداد زیادی پرونده موفق در این حیطه می باشد می تواند زمان این نوع طلاق را که بدون کمک وکیل حدودا ۳تا ۴ ماه می کشد را حتی به یک هفته یا ده روز برساند.

مدارک لازم برای اقدام به این نوع طلاق

  1. سند ازدواج یا همان عقدنامه
  2. شناسنامه ی طرفین
  3. کارت ملی طرفین
  4. گواهی مشاوره خانواده

  در مرحله  اول باید با مدارک فوق الذکر در بالا به دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه نمایید و دادخواست طلاق توافقی خود را مطرح نمایید . شاید در اینجا این سوال برایتان پیش بیاید که گواهی مشاور را چگونه باید دریافت نمایید؟ طبق بخشنامه ها اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که وارد سامانه تصمیم به نشانی http://zaman.behzisti.net شوید و پس از ثبت اطلاعات طرفین در تاریخ مشخص شده به مرکز مشاوره انتخابی خود مراجعه کنید و گواهی آن را دریافت نمایید . برای راحت تر انجام شدن مراحل طلاق توافقی باید از یک وکیل طلاق که در این زمینه تخصص لازم را دارد کمک حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا