بین‌ المللقراردادها

در کانادا هنگام خرید خانه به چه کسانی نیاز خواهید داشت؟

خرید خانه یکی از بزرگ‌ترین تصمیم‌هایی است که درطول عمر خود می‌گیرید.

بنابراین وقتی که زمانش رسیده تا امضای خود را پای قرارداد خرید خانه بگذارید، مطمئن باشید که خودتان به تنهایی این تصمیم را نگرفته‌اید.

برای کمک کردن به شما در جمع آوری یک تیم از افراد حرفه‌ای هنگام خرید خانه، شرکت رهن و مسکن کانادا (CMHC) این لیست از افرادی که باید با خود سر میز معامله ببرید را برای شما تهیه کرده است:

مشاور املاک

علاوه بر خدمات دیگری که مشاوران املاک ارائه می‌کنند، کار اصلی آن‌ها کمک به شما در پیدا کردن خانه، نوشتن پیشنهاد خرید، مذاکره خرید از سوی شما با فروشنده و صرفه جویی بسیار در زمان و بی دردسر کردن کار شما می‌باشد.

هنگام انتخاب مشاور املاکی که قرار است کارهای شما را انجام دهد، هر سوالی دارید از وی بپرسید و در صورت نیاز، با موسسه مشاورین املاک منطقه خود برای دریافت راهنمایی‌های مورد نیاز تماس بگیرید.

موسسه وام دهنده یا کارگزار وام مسکن

موسسه‌های مختلفی برای وام مسکن، پول به افراد قرض می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه گذاری، اتحادیه‌های اعتباری، caisses populaire ها در کبک، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های اقتصادی اشاره کرد.

صحبت کردن با چند گزینه مختلف قبل از دریافت وام مسکن می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد.

بسیاری از کانادایی‌ها کار با کارگزاران وام مسکن را انتخاب می‌کنند، زیرا آن‌ها متعلق به موسسه خاصی نیستند و می‌توانند به شما در پیدا کردن وامی که کم‌ترین بهره و بهترین شرایط را مطابق با نیازهای شما دارند کمک کنند.

وکیل

یک وکیل می‌تواند از منافع حقوقی شما با اطمینان حاصل کردن از این که ملک مورد نظر جریمه و حکم تصرف یا تخلیه ندارد محافظت کرده و همچنین با بررسی تمامی موارد موجود در قرارداد قبل از امضا و کمک به پر کردن فرم ارائه پیشنهاد خرید می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

مطمئن باشید وکیلی که انتخاب کرده‌اید یک وکیل دارای مجوز و حرفه‌ای تمام وقت بوده که قوانین و مقررات محلی را به خوبی بلد می‌باشد، حق الزحمه منطقی دارد و می‌تواند قوانین دشوار را به زبانی ساده به شما توضیح دهد.

بازرس خانه

وقتی که قصد خرید یک خانه دارید، شما باید یک بازرس خانه حرفه‌ای و قوی استخدام کنید.

وی قادر خواهد بود تا در مورد مشکلات احتمالی خانه، خراب بودن سیستم‌ها، تعمیراتی که مورد نیاز می‌باشد و هر مشکلی که خانه در گذشته داشته اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد.

کارگزار بیمه

یک کارگزار بیمه قادر می‌باشد تا به شما در پیدا کردن بهترین برنامه بیمه ملک و همچنین بیمه وام مسکن شما را یاری کند.

موسسه‌ای که وام مسکن در اختیار شما قرار می‌دهد نیز می‌تواند بیمه وام مسکن برای شما تهیه کند.

ارزیاب

یک ارزیاب ارزش کلی ملک مورد نظر شما را بررسی کرده و موجب می‌شود تا بیش از ارزش آن پولی را برای خانه مورد نظر پرداخت نکنید. 

نقشه بردار زمین

اگر فروشنده نقشه زمین یا گواهی محل را ندارد، یک نقشه بردار زمین می‌تواند در تهیه آن‌ها به شما کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا