لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
وبلاگ بنیاد وکلا
۴۲ بازدید ۰ دیدگاه

هنگام خرید مجتمع های مسکونی در کانادا باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

همان طور که انواع مختلف مجتمع مسکونی در بازار مسکن وجود دارد، افرادی که زندگی در چنین مجتمع‌هایی را انتخاب می‌کنند نیز بسیار متفاوت می‌باشند.

مجتمع‌های مسکونی می‌توانند از برج‌ها تا آپارتمان‌های چند طبقه، از خانه‌های ویلایی کوچک شهری تا خانه‌های دوبلکس و تریبلکس و حتی مجتمع‌های چند منظوره که شامل فضاهای تجاری نیز شوند متفاوت باشند.

مجتمع‌های مسکونی همچنین می‌توانند مجموعه گسترده‌ای از خصوصیات، ویژگی‌ها و امکاناتی را داشته باشند که برای جلب نظر هر بودجه یا سبک زندگی طراحی شده‌اند.

اگر شما به دنبال خرید یک واحد در مجتمع‌های مسکونی هستید، شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) اطلاعات زیر را برای کمک به این که اطمینان حاصل کنید خانه جدید شما پاسخ گوی نیازها، علایق و محدوده قیمتی شما باشد ارائه کرده است:

  • زمانی که به دنبال خرید یک واحد در مجتمعی مسکونی هستید، دانستن این که چه چیزهایی در قیمت خرید شامل شده و چه مواردی در آن شامل نشده است بسیار مهم می‌باشد.

به عنوان مثال، آیا امکاناتی مانند پارکینگ و استخر را دارد؟ هزینه استفاده از این امکانات چگونه می‌باشد؟

آیا تجهیزات داخل واحد در قیمت خرید لحاظ شده است؟

آیا هزینه‌های دیگری غیر از قیمت خرید وجود دارد که باید از آن‌ها با خبر باشید؟

آیا هزینه قبوض (گاز، برق و آب) در شارژ ماهیانه ساختمان محاسبه شده است یا نه؟

تمامی چنین سوالاتی باید در نظر گرفته شود تا شما بتوانید تمامی هزینه‌های مرتبط با مجتمع‌های مسکونی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

  • هر مجتمع مسکونی همچنین قوانین و مقررات خاص خود را دارد.

این قوانین و مقررات از محدودیت‌هایی در مورد تعداد ساکنین هر واحد تا محدودیت‌هایی در مورد نگهداری حیوانات خانگی، میزان سر و صدا، پارکینگ و تعداد دفعاتی که از برخی امکانات خاص می‌توان استفاده کرد متفاوت می‌باشند.

این قوانین و مقررات به منظور اطمینان حاصل کردن از این که مجتمع مسکونی به خوبی مدیریت و نگهداری می‌شود طراحی شده‌اند.

آن‌ها همچنین می‌توانند به حفظ حقوق هر مالک و مطمئن شدن از این که محیط زندگی در مجتمع منظم و صلح آمیز باقی می‌ماند کمک کنند.

برای دانستن این که آیا می‌توانید با این قوانین و مقررات کنار بیایید یا نه، حتماً قبل از اتخاذ هر تصمیمی مبنی بر خرید واحد، یک نسخه از قوانین و مقررات مجتمع مسکونی را بخوانید. این نسخه را به راحتی می‌توانید از فروشنده، مدیر مجتمع مسکونی و هیئت مدیره تهیه نمایید.

  • مرز بین هر واحد در هر مجتمع مسکونی، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

در برخی از مجتمع‌های مسکونی، مرز واحد شما می‌تواند پشت دیوار خشک دیوارهای جدا کننده باشد.

در دیگر مجتمع‌ها، این مرز می‌تواند فقط تا خط مرکزی دیوار باشد. این می‌تواند یک تفاوت مهم باشد، بنابراین قبل از خرید بفهمید که مالکیت شما کجا تمام می‌شود، مخصوصاً اگر قصد انجام تغییرات یا بازسازی در واحد خود را دارید.

  • در مواقعی که یک زمین خالی را در یک مجتمع مسکونی خریداری می‌کنید، واحد شما در بر گیرنده تمام خانه، شامل دیوارهای خارجی، سقف و حتی زمین‌های اطراف آن می‌شود؛ قبل از خرید، حتماً مرزهای واحد خود را شناسایی کنید، جایی که واحد شما شروع می‌شود و جایی که به اتمام می‌رسد.

واحد شما در یک مجتمع مسکونی ممکن است شامل برخی مشاعاتی باشد که حق استفاده از آن‌ها فقط مختص شماست.

این منطقه‌ها خارج از مرزهای واحد شماست ولی فقط مالک واحد حق استفاده از آن‌ها را دارد؛ از نمونه‌های معمول آن می‌توان به بالکن‌ها، پارکینگ، انباری، منطقه اتومبیل رو و باغچه جلو و عقب خانه اشاره کرد.

در حالی که استفاده از این فضاها فقط حق شماست، ممکن است محدودیت‌هایی در مورد چگونگی و زمان استفاده از آن‌ها وجود داشته باشد.

مثلاً، شما ممکن است قادر نباشید تا یک قایق، خودروی بزرگ RV یا خودروهای تجاری را در پارکینگ خود پارک کنید، یا ممکن است محدودیت‌هایی روی آن چه که در بالکن خود می‌توانید قرار دهید وجود داشته باشد.

اگر احساس می‌کنید ممکن است بعدها روی چنین محدودیت‌هایی با همسایه‌ها یا هیئت مدیره مجتمع مسکونی به مشکل بخورید، بهتر است قبل از امضای قرارداد خرید، در مورد این موارد به توافق برسید.

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.