شرکت ها

چگونه از تیپاکس شکایت کنیم؟

تیپاکس، یک سرویس پستی خصوصی است که خدمات پستی از جمله حمل و نقل و ارسال کالا و محصولات مختلف را در داخل ایران و هم به صورت بین المللی انجام می‌دهد.

گرفتن وکیل در ابتدای کار شکایت از تیپاکس شاید خیلی کاربردی نباشد مگر آن که مرسوله شما قیمتی و خسارات وارده و اختلافات به وجود آمده بسیار جدی باشد.

تیپاکس

شرکت تیپاکس امروزه شعبات زیادی در اکثر شهرهای ایران دارد و هر نمایندگی، محدوده وسیعی از حوزه نمایندگی خود را تحت پوشش خدمات پستی خود قرار می‌دهد.

این شرکت متعهد شده است تا تمامی مرسولات را بیمه نماید؛ در اسرع وقت و در زمان مقرر به مقصد رسانده و بسته‌های پستی را بدون آسیب تحویل نماید.

برای ارسال بسته‌های خود به وسیله شرکت تیپاکس، دو روش در نظر گرفته شده است:

 1. مراجعه حضوری به نزدیکترین نمایندگی تیپاکس
 2. تماس با شعبه، درخواست جهت مراجعه آن‌ها و تحویل گرفتن بسته از شما

تفاوت شرکت پست و تیپاکس

 • بسته بندی مرسولات، در اداره پست، بسته به اندازه محصول شما دارد؛ نامه‌ها در پاکت‌های متناسب با اندازه آن‌ها انجام گرفته و اندازه بسته بندی محصولات دیگر نیز به همان نسبت، تعیین خواهد شد؛ اما در تیپاکس بسته بندی نباید از یک حداقلی کمتر باشد.

بنابراین حداقل اندازه بسته بندی محصول شما باید به اندازه یک جعبه کفش باشد.

 • فرستنده محصول، در تیپاکس، این اختیار را دارد تا هزینه پست محصول را پرداخت نکند و شرکت تیپاکس، هزینه مرسوله را از گیرنده دریافت نماید.
 • تیپاکس بر خلاف شرکت ملی پست، یک شرکت خصوصی است.
 • شرکت تیپاکس با دفاتر خدمات ارتباطی هیچگونه همکاری ندارد.
 • شرکت پست، محصولات را به هر آدرسی در اقصی نقاط کشور ارسال می‌کند؛ اما هر نمایندگی شرکت تیپاکس تنها به محدوده خود، خدمت رسانی می‌کند.

بنابراین چنانچه آدرس گیرنده شما خارج از محدوده تیپاکس باشد، گیرنده باید با پرداخت هزینه مجدد، بسته خود را به وسیله پیک و یا آژانس تحویل گرفته و یا خود برای گرفتن آن به شعبه تیپاکس مراجعه نماید.

تیپاکس

علل عدم تحویل مرسولات توسط تیپاکس

بسته‌های پستی به دلایل مختلفی ممکن است به فرستنده عودت داده شوند و به گیرنده تحویل داده نشود. در این صورت، بسته مذکور طی ۷۲ ساعت کاری به فرستنده عودت داده خواهد شد.

دلایلی که موجب برگشت بسته پستی می‌شوند عبارتند از:

 1. نقص نشانی گیرنده
 2. نقل مکان گیرنده (تغییر آدرس)
 3. مختوش شدن آدرس
 4. عدم پاسخگویی مشتری
 5. درخواست فرستنده به عودت بار قبل از تحویل آن توسط تیپاکس به گیرنده: در این حالت، فرستنده باید درخواست بازپس گیری بسته خود را به شعبه مبدا به صورت کتبی ابلاغ نماید. عودت بار توسط گیرنده، امکانپذیر نمی‌باشد.

روش‌های پیگیری مرسولات تیپاکس

طبق تعهد شرکت تیپاکس، بسته‌ها حداکثر ظرف مدت سه روز به مقصد رسیده و تحویل گیرنده داده خواهد شد.

بنا بر توصیه متخصصین وکیل آنلاین لازم است قبل از ارسال مرسوله، از وجود نمایندگی فعال در محل گیرنده، اطمینان حاصل نمایید. در صورتیکه آدرس گیرنده خارج از محدوده فعالیت تیپاکس باشد، گیرنده باید شخصا برای دریافت بسته خود به شعبه تیپاکس شهر خود مراجعه کند یا با پرداخت هزینه، از طریق پیک یا آژانس، بسته خود را تحویل بگیرد.

پس از ارسال محموله خود از طریق تیپاکس، یک قبض حاوی اطلاعات محصول، نام و مشخصات و آدرس فرستنده و گیرنده، کد رهگیری و هزینه ارسال به شما تحویل داده می‌شود.

از چند روش می‌توانید وضعیت مرسولات تیپاکس را پیگیری نمایید:

 1. تماس با شماره تلفن ۸۴۵۷-۰۲۱ و پیگیری بسته خود از طریق اپراتور
 2. مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات تیپاکس؛ در این روش، کد رهگیری مرسوله را در قسمت مربوطه وارد کرده و از روند ارسال محموله خود باخبر می‌شوید.
 3. استفاده از سامانه پیامکی برای رهگیری مرسولات تیپاکس
 4. اقدام از طریق نمایندگی پست تیپاکس شهر خود یا نزدیکترین نمایندگی به شهر مقصد
 5. در صورتی که فرستنده برای ارسال بسته با شعبه تماس گرفته اما مرسوله جمع آوری نشده باشد، می‌تواند با واحد صدای مشتری به شماره ۸۴۵۷ تماس بگیرد؛ مورد به واحد پیگیری ارجاع و برطرف خواهد شد.
 6. در صورتی که بار به شعبه مقصد رسیده و ظرف ۲۴ ساعت توزیع نشده باشد، مشتری می‌تواند برای پیگری با واحد صدای مشتری ۸۴۵۷ تماس بگیرد.

تقاضای مشتری توسط کارشناس صدای مشتری ثبت شده و از شعبه مقصد، جهت توزیع پیگیری می‌شود.

پشتیبانی تیپاکس

نحوه شکایت از تیپاکس

شرکت تیپاکس، خود را موظف به مشتری مداری و حفظ رضایت آنان می‌داند؛ اما با توجه به حجم بالای مرسولات، امکان تاخیر در ارسال بسته، مفقودی و یا حتی آسیب دیدن مرسولات وجود دارد.

با توجه به راهکارهایی که تیپاکس و وکیل تلفنی در مقام یادآوری برای پیگیری شکایات مشتریان خود ارائه کرده است، می‌توان نتیجه گرفت که این شرکت، خود را در مقام پاسخگویی و رسیدگی به شکایات قرار داده و خود مبادرت به ثبت شکایات، پیگیری و به نتیجه رساندن آن می‌نماید.

بنابراین می‌توان از کانال‌هایی که توسط این شرکت عنوان گردیده و در ذیل به آن‌ها پرداخته می‌شود، نسبت به اعلام شکایت از شعب تیپاکس اقدام کرد.

 • در صورت تاخیر در دریافت بسته پستی خود می‌توانید از طریق روش‌هایی که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، وضعیت محموله خود را پیگیری کنید.

شرکت تیپاکس متعهد است که در اسرع وقت به درخواست شما ترتیب اثر داده و از سرنوشت محموله، شما را آگاه نماید.

 • چنانچه بسته در زمان مقرر به دست شما رسید اما در شکل ظاهری و جلوه بیرونی آن، متوجه خرابی و آسیب دیدگی شدید، از تحویل بسته و امضا نمودن برگه مخصوص پستچی امتناع نمایید؛ در همان موقعیت، بسته را باز نموده و از سلامت محموله خود اطمینان حاصل نمایید.

چنانچه متوجه شدید محصول شما نیز دچار صدمه شده است از دریافت آن خودداری کنید. سپس از طریق تماس با نمایندگی شهر خود و یا شعبه مرکزی، برای دریافت غرامت و جبران ضرر و زیان خود اقدام نمایید.

در این مورد، صورت جلسه‌ای تنظیم می‌گردد و شرکت، کالای جدید را برای شما (گیرنده) ارسال نموده و یا هزینه آن به صورت کامل، عودت خواهد شد.

 • تماس با شماره تلفن ۸۴۵۷-۰۲۱ و برقراری ارتباط با داخلی ۴
 • چنانچه محتویات داخل بسته، کسر شده باشد، می‌توانید با واحد صدای مشتری با شماره ۸۴۵۷-۰۲۱ تماس گرفته، تعداد کلی اقلام و تعداد دقیق کسر شده را به کارشناس صدای مشتری اعلام کنید. کارشناس، گزارش را ثبت کرده و آن را جهت پیگیری به واحد مربوطه ابلاغ می‌نماید.
 • در صورت برخورد نامناسب کارکنان هر بخش از خدمات تیپاکس اعم از کارمندان شعب، پستچی‌ها و غیره می‌توانید با واحد صدای مشتری به شماره ۸۴۵۷-۰۲۱ تماس گرفته و موضوع را اعلام نمایید.

مرسولات تیپاکس

شکایت از تیپاکس به مراجع قضایی

چنانچه مشتری تیپاکس در دریافت هر یک از خدمات ارائه شده توسط این شرکت دچار مشکل گردید و با توجه به پیگیری‌های مداوم، موفق به سرانجام رسانیدن شکایت خود نشد و شرکت تیپاکس در مقام پاسخگویی برنیامد، می‌تواند به مراجع قضایی صالح مراجعه کند.

مرجع قضایی صالح در این امر، به طور معمول شورای حل اختلاف است که در محدوده قضایی شعبه‌ای که مورد شکایت واقع شده است، قرار دارد.

شاکی می‌تواند با در دست داشتن مدارک و ادله ای که ادعای وی را ثابت می‌کند به شورای حل اختلاف مراجعه نماید و دادخواست تنظیم شده ای که حاوی ادعای مورد درخواست وی می‌باشد، به همراه مدارک بدانجا تسلیم نماید.

مراحل اداری بعدی شامل ابلاغیه به شعبه تیپاکس، رسیدگی به دعوا، صدور رای و نحوه اجرای آن طبق قانون انجام خواهد پذیرفت.

نکته قابل توجه آن است که برخی افراد تصور می‌کنند مرجع رسیدگی به شکایات از تیپاکس، سازمان بازرسی کل کشور است، اما از آن جا که تیپاکس یک شرکت خصوصی است، شکایت از آن در سازمان بازرسی قابل طرح نمی‌باشد؛ زیرا مطابق نص صریح شرح وظایف این سازمان که در سایت رسمی آن به آدرس https://shekayat.bazresi.ir ذکر شده است:

رسیدگی به شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی، در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نبوده و این سازمان امکان رسیدگی به آن را ندارد.

البته در راستای پیگیری مطالبات خود از این مجموعه پستی و دریافت خسارات وارده می‌توانید ابتدا مشاوره حقوقی دریافت نمایید و سپس به کمک متخصصین برای اقدامات بعدی آماده شوید.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲۲ رای

‫۸۵ دیدگاه ها

 1. بابا این تیپاکس خیلی دزده بسته از کرمانشاه ارسال شده روز بعد تهران بوده ولی بدست ما نرسیده از کد پیگیری استفاده کردیم نوشته بود تحویل گیرنده شده!!!!!؟؟؟؟؟؟
  از شعبه پیگیری کردیم میگه آدرس اشتباه رو کارتن بوده!!!؟؟؟؟ بعد هم میگه کارمندمون اشتباهی تحویل داده تازه نه امضا گرفته نه کد ملی از طرفی که بهش بسته رو تحویل داده تازه کرایه در مقصد بوده یعنی هر کسی هم گرفته کارت کشیده پولش رو پرداخت کرده جلل خالق؟؟؟
  بعد از پیگیری های مجدد از شعبه خیابان آذربایجان تهران می گفتن کارمندمون به محل قبلی که بار رو تحویل داده مراجعه کرده کسی پاسخگو نبوده !!!!؟؟؟؟
  خلاصه از خود تیپاکس پیگیری کردیم این ها که دیگه خیلی آخرش بودن تو ثبت پیگیری هاشون هم دروغ می نویسن دروغ دورغ فقط دروغ تحویلت می دن
  تازه درامدن میگن اصلا بسته شما تحویل مقصد نشده و گم شده؟؟؟؟
  این رو در فرهنگ لغت خودتون ثبت کنید تیپاکس = دزدخانه

 2. بله ، واقعا دزد هستند ، بعد دو ماه بسته مفقود شد ، جالب اینکه هزینه تحویل هم گرفتند و اصلا پاسخگو نبودند ، بشدت شرکت بی مسولیت هستند ، جالبتر اینکه اکثریت مردم چنین مشکلاتی با این شرکت دارند ولی مرجعی درست و حسابی با دسترسی آسان برای پیگیری وجود ندارد، البته ظاهرا پشتشون خیلی گرمه که با همین روال ادامه میدهند!

 3. من یه ماه پیش یه بسته ارسال کردم که به تیپاکس خرم آباد رسید و بعد از اون دیگه بسته م تغییر وضعیت نداد، هرچیم به پشتیبانی تیپاکس زنگ زدم که فقط میگفتند ۱تا۳روز آینده باهاتون تماس میگیریم که بعد از ۲۰ روز از شکایت تماس نگرفتن همش دست به سرت میکنن که الان برای گرفتن خسارت زنگ زدم گفتن بسته ت ممنوعه بوده اصلا نباید شکایت میکردی؛!!!!!!!!!! تو‌تیپاکس خرم آباد بسته مو دزدیدن و الانم خسارت نمیخوان بدن میگن بسته ت ممنوعه بوده!!!! بدترین شرکت پستی ایران تیپاکسه،،،اون از پشتیبانیش که هیچ جوابی نداره بده فقط میگه باهاتون تماس میگیریم و هیچ وقت تماس نمیگیرن و اون از درخواست جبران خسارت که میگن بارت ممنوعه س،،،اون از تیپاکس یاری که اصن براش مهم نبود،،اونم از تیپاکس خرم آباد که بسته مو دزدید!!!
  من دارم وکیل میگیرم و به هیچ وجه کوتاه نمیام.

 4. دوستانی که مثل من با تیپاکس اذیت شدن یا شورای حل اختلاف برید یا ۱۹۵ زنگ بزنید،من فعلا به ۱۹۵ زنگ زدم قلبم خیلی درد گرفته بس که حرص خوردم امیدورام در این تیپاکس به زودی تخته بشه با این هجم شکایت

 5. یه مشت ادم به درد نخور یه هفتس منتظرم بسته من از شیراز برسه به تهران یه روز میگه کارکنامون مریضن یه روز میگه ماشین خرابه یه روز میگه ادرس اشتباههه یه روز میگه زنگ زدیم هنوزم کسی بسته منو نیاورده یه شرکت کلاه بردار و به درد نخوره
  اگه کسی تا الان بسته بهش نداده نده بهتره چون کلا تو مخی برای خودت درست میکنی هم وطن عزیز
  کلا بگم شرکت به درد نخور کلاهبردار و دروغگوییه

 6. واقعا ی مشت دزدن چند بار از بسته های ارسالی ک داشتم دزدی شده وقتی هم پیگیر میشیم میگن چندجا بارگیری میشه و هزارتا حرف واسه گفتن دارن واقعا مقصر اصلی خودمونیم ک ب تیپاکس اعتماد میکنیم من ک دیگه هیچ بسته ای رو نه ب تیپاکس میدم نه اینکه ازش دریافت میکنم

 7. واقعا نحوه کار و برخورد پرسنل تیپاکس بسیار بد و زننده است ، هم هزینه بالاتری می گیرن و هم فوق العاده بی ادب و طلبکارن ! از امانت داری و وضعیت تحویل بسته هم که نگم اصلا . امیدوارم زودتر به شکایات رسیدگی بشه و جمع کنن این شرکت رو .

 8. سلام من بسته ای به ارزش ۳ تومن از شیراز به تهران سفارش دادم قرار بود دیروز دستم برسه با اینکه خونه بودم گفتن به علت نبودن گیرنده برگشت خورد تا این جا اوکی عجله ای نبود برای دریافت بستم
  بسته ای که امروز دستم رسیده به شدت چسب کاری شده و جالب بستم خالی و هیچی توش نیست
  ی شرکت بی مسئولیت که خیلی راحت دزدی می کنه خواهشن خواهشن با تیپاکس چیزی سفارش ندید
  من که همین الان شکایت نامه قضایی پر کردم و کوتاه نمی یام

 9. سلام من یه بسته قرار بود از تهران به یاسوج برام ارسال شه وبه اصرار خود فروشنده باوتیپاکس فرستادوبعد برام پیام اومد که مبلع پست میشه ۵۲ت ومنم پولو اینترنتی پرداخت کردم واز صفحه ی پرداخت اسکرین گرفتم ،بعد مامو اومده بسته رو تحویل بده میگه پرداخت نشده ودوباره ازمن پول گرفت ، هرچند ۵۲ ت ارزش پیگیری نداره ولی اینا سر چند نفر اینجوری کلاه میزارن و از همه ی دوستان خواهش میکنم دیگه از تیپاکس استفاده نکن ،من همیشه از خدمات خود پست استفاده میکردم وخیلی هم راضی بودم .

 10. الهی تیکه پاره بشه مسیول تیپاکس خودش و عزیزانش به حق این‌ماه شعبان که بسته من از تهران به تهران ده روزه دستم نرسیده الهی بچه هاتون تیکه تیکه بشن عزادار بشید الهی

 11. لطفا به هیچ عنوان با تیپاکس کار نکنید . حامل مرسوله با جنگ و دعوا مجبورم کرد که دوباره ۴۰ هزار تومان براش کارت به کارت کنم در صورتی که من مبلغ رو برا تیپاکس از طریق لینکی که به صورت مسیج آمد پرداخت کردم . واقعا از برخوردش ترسیدم چون برای ۴۰ هزار تومان شروع کرد به دادو بی داد و تو محله زشت بود . مادرم بصورت سراسیمه اومد دم در و حالش خیلی بد شد . اسم حامل مرسوله حامد فدایی بود. من از مسئله رو از طریق مراجع قضایی پیگیری میکنم .

  1. سلام من یه بسته از تهران به مقصد ایذه داشتم ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ارسال شد الان ۲ ماهه هر پیگیری کردم و با پشتیبانی تماس میگیرم هیج جوابی به من نمیدن که بسته ارسالی کجاست که مفقود شده یا دزدیدن و در چه وضعیتی قرار داره، لطفا به هیچ وجه با تیپاکس کار نکنید

 12. از تهران تا دلیجان (نزدیک ۴ ساعت راه) بسته ۱۳ کیلیویی به ارزش ۳۰۰ تومن رو ۲۰۰ هزار تومن کرایه گرفت …..
  از دم خونه آژانس میگرفتم تا تهران کمتر در میومد ….دزدخانه ای به نام تیپاکس

 13. با درود
  ابدا با تیپاکس نفرستید از پست استفاده کنید الان ۱۰ روز است من منتظر بسته ام هستم از ۷ روز پیش هم شکایت و پیگیری میکنم و نتیجه ای نمیگیرم نماینده تیباکس در طرقبه مشهد با وجود تماس من بسته را توزیع نکرد و عودت داد تیپاکس تهران میگه باید توزیع میکرده . اینقدر بلبشوی هست که تخلف نماینده را پذیرفتند ولی با کمال تعجب میگویند هزینه رفت و برگشت را بدید و بسته را در مبدا فرستنده تحویل بگیرد و دو باره ارسال کند . از این مسخره تر می شود . نماینده تیباکس در طرقبه تخلف کرده انوقت صاحب کالا باید هزینه سه بار ارسال را بدهد و تاخیر کالا را متحمل بشود . گنه کرد در بلخ اهنگری به ششتر زدند گردن مسگری

 14. اشغال ترین شرکت موجود خودتون بیچاره نکنید نه جواب میدن نه خدمات دوبرابر هم پول میگیرن سگ صاحبش تو اون شرکت نمیشناسه

 15. والا من یه کوشی گرفتم به فروشنده گفتم با تیپاکس نفرست فرستاد حالا معلوم نیست گوشی ۳۰ میلیونی من کجاست از تهران به مشهد، دفعه پیشم بار بادکنک خانومم از تهران به مشهد با تاخیر زیاد اومد…. چقدر داغون شده تیپاکس…

  حالا موندم از کجا پیگیری کنم الان یک هفتس هیچکس جواب نمیده… با تیپاکس جنس نفرستید و جنس قبول نکنید

 16. بار اشتباه فرستاده اردبیل دوباره برگشت میدن تو انبار مبادلات تهران پس نمیدن میگن خودمون میفرستیم. حالا این وسط دوروز تعطیلی هم هست. خیلی پررو هستن . ریسدگی به شکایات زنگ میزنی نفر ۵۸ هستی از بس شکایت دارن. نوبت شکایت کردن هم بهت نمیرسه

 17. من هم تیپاکس را به هم وطنان عزیز جهت ارسال بسته سفارش نمیکنم .. اصلا مسئولیت پذیر نیستند و بسته ها خیلی با تاخیر به مقصد میرسه و اون هم شانس بیاری کسر نشده و سالم برسه . به شکایات هم اصلا رسیدگی نمیشه ..

 18. مدت ۴ روزه که بسته در نمایندگی تیپاکس در مقصد بوده و به منه گیرنده تحویل داده نمی شه که جای تاسف دارد. نمی تونید، مسئولیت قبول نکنید. پیاده می رفتم تا حالا برگشته بودم. بارها با پست، ارسال و دریافت داشتم، این داستان‌ها نبود. مزخرف‌ترین و بی مسئولیت ترین شیوه ارسال همین تیپاکسه… هر کسیو که ببینم میگم طرفش نره… بی شرفای عوضی…

 19. واقعا *** و *** زاده ان اون بخش شکایتشونم کلا دکوریه هیچ کاری نمیکنه چراغای بی زبون ماشینمو فرستادم برا تعمیر الان چهار روزه نوشته تحویل نمایندگی سیار صد بار زنگ زدم هر بار ده دقیقه پشت خط موندم برا شکایت اخرش یه مشت عوضی نشستن هی میگن زنگت میزنیم به دروغ بیست میلیون چراغای ماشینمو معلوم نیست چیکار کردن من که ولشون نمیکنم

  1. هزینه تیپاکس را بصورت آنلاین پرداخت کردم
   الان موقع تحویل میگه ثبت نشده مجبور شدم مجدد پرداخت کنم
   واقعا افتضاحه این تیپاکس

 20. تیپاکس بی مسئولیت ترین بی برنامه ترین و بی ادب ترین شرکتیه که دیدم مرسوله ما بعد از دو هفته که بارها پیگیری کردم دستم رسید دادن یه اسنپ آورده میگه من کاره ای نیستم اینقدر اینا بیشرفن و بی همه چیز
  کارتن هم اینقدر بد جا به جا کردن که از حالت کارتن در اومد و گذاشتنش تو یه کارتن بزرگتر یه تعدادی از بسته ها از فرم افتادن و بعضی ها هم شکستن
  واقعا یه شرکت حیف نونیه
  هیچ کدوم از ارگانهای و سازمان های مسئول هم اقدامی نمی کنن
  پیشنهاد میکنم اصلا سراغ تیپاکس آشغال و کثافت نرید

  1. موندم با این همه شکایت چرا در این شرکت و گل نمیگیرند،خودمم قربانی هستم الان ی هفته دیر کرده جالبه نمی‌دونم از کجا پیگیری کنم.مزخرف تر از این میشه؟ وقتی آب سر بالا بره همین میشه دیگه

 21. تیپاکس بایدهرچه زودترجمع بشه .چون بعدازدوهفته کالایی که قیمتش سیصدهزارتومان زدن پانصدوپس کرایه ۱۳۸هزارتومان ازم گرفتم وسه هفته کالا طول کشیدتارسیددستم اینهامدیروناظردرست حسابی ندارند.مزخرفه تیپاکس

 22. من تمام عمرم تهران زندگی کردم اما سیستم تیپاکس برام به آدرس ذخیره کرده برای تبریز. بسته‌هام میرن تبریز. الان سه هفته‌است تماس میگیرم فقط مثل ربات میگن منتظر باشین کارشناس تماس میگیره و تماس نمیگیرن. کارمندا هیچی بلد نیستن با بیش از ۲۰ نفرشون صحبت کردم و هیچ دو نفری حرفشون مشابه هم نبود. یکی میگه بسته رفته تبریز یکی میگه اصلن از مبدا خارج نشده. اصلن به چه اجازه‌ای برای من آدرس ذخیره کردن اون هم به غلط؟ شاید من اصلن تبریزم اما بخوام بسته به تهران ارسال بشه تکلیف چیه؟ میگن هر موقع بسته داشتی باید به فرستنده بگی که به تیپاکس بگه آدرسی که میدی رو بنویسن و آدرس غلط سیستم تیپاکس رو نزنن! خب این که پر‌واضحه. حتمن باید به تیپاکس این رو هم بگیم که بسته رو سالم برسونه و مامورشون هم نفس بکشه و آب و غذا بخوره وگرنه خودشون نمیفهمن. میگن نمیشه آدرس غلط رو حذف کنیم:)

 23. بی‌شعور ترین و کثافت ترین این تیباکس هست. نه بسته رو میرسونه نه پول طرف رو نیده چند بار هم پول ارسال میگیرن برا من آلوی زدن تحویل گیرنده داده شده بعد بیست روز. آدرس هم ندادم اشتباه بشه آدرس پست بانک دادم که امکان نداره اشتباه بشه . بیشعوری کثافت

 24. یک شرکت دزد ب تمام معنا فقط چون این فروشگاه های اینترنتی براشون راحته خودش میاد جمع میکنه میبره برا همونه

 25. تیپاکس تقریبا ۲برابر پست پول میگیره و تبلیغشم اینه که ۱روزه میرسونه الان من ۳روز پیش ۱بسته دادم به تیپاکس نه کد رهگیری دادن نه چیزی هرچی زنگ میزنم پیگیری میکنم هیچکس پاسخگو نیست میگن شکایتتونو ثبت کردیم باهاتون تماس میگیرن ولی هیچکس تماسی نمیگیره معلوم نیست بسته رو چکار کردن مال مشتری بوده حالا فکر میکنه پولشو خوردم.نرسونن دستش باید پول مشتریو برگردونم نزدیک ۴۰۰هزارتومن کالاهایی هم که فرستاده بودم از جیبم رفته خدا نگذره ازشون

 26. سلام دوستان.مگه نمیگید .تیپاکس ضرر خوردید یک.حقه بزنید عالی.بسته بزرگ با شماره تلفن خاموش.به ادرس خیلی دور.با ادرس وشماره تلفن خاموش به.بفرستید ببرن.تا حداقل دو طرفه ضرر کنن

 27. نمایندگی منطقه الهیه(میثاق) مشهد یکی از بدترین خدمات را ارائه می کند
  دو بار شده مامور توزیع الکی می زنه گیرنده در محل نبود بسته را عودت میده ، در حالی که همیشه یکی دو نفرمون خونه هستیم ، به شرکت تماس و شکایت کردم میگم اگه راست میگه مراجعه کرده ، که دروغ میگه ، حداقل نمیتونه با یه تماس یه پیامک اطلاع بده خودم برم بگیرم ،میگه موظف نیست تماس بگیره یا پیامک بده
  پست یه کمی بهتره از تیپاکس هست ، حداقل میتونی سازمان بازرسی شکایت کنی ، اینا که هیچی

 28. چه طور میشه موضوع کثیف بودن شرکت تیپاکس رو عمومی کرد تا سایر هموطنان هم بدونن و دیگه از این شرکت متقلب استفاده نکنن. بالاخره یه جایی باید این بیشرفها متوجه بشن که هر رفتاری که دلشون خواست نمیتونن با مردم بکنن. تو سایتشون تبلیغ میکنن که یک روزه مرسوله شما رو به مقصد میرسونیم ولی الان ۷ روز بسته من نرسیده و در سایت هم سه روزه میزنه خروج از تهران. تماس گرفتم هیچ شماره ایی از نمیندگی های شهرمون جواب ندادن. شماره چهار رقمی سه رو اصلا وصل نمیشد. دست آخر جواب داده میگه تآخیر نیست این چند روزسه شنبه که تعطیل رسمی بوده. تعطیل رسمی کار نمیکنن بعد میگن یک روزه بسته شما رو میرسونیم.

 29. شرکت کلاهبردار و بی مسولیتی هستش بار بنده را بدون تماس با بنده در محل کارم بعد از ظهر تحویل همکارمون داده بودند که کاملا داغون شده بود وبعد از شکایت گفتند که داغون بود تحویل نمی گرفتید تازه کارتنش که داغون شده بود و محموله هم از بین رفته بود بخشی از محتویاتش هم برداشته بودند و هیچ مسولیتی را هم قبول نکردند. ۸ میلیون تومن بار نابود کردند و مسولیتش هم قبول نکردند.

 30. سلام خدمات پستیش افتضاح هست.خرید اینترنتی داشتم از مرکز استان فاصلش تا شهرستانی که هستم ۱۰۰ کیلومتره .بسته رو فرستادن ۱۰۰۰ کیلومتر دورتر به مرکز تهرانشون که از اونجا دوباره ارسال بشه به شهر مقصد . خریدم واسه جشن تولد دخترم بود که به موقع دستم نرسید

 31. چند روز پیش لباس برای دختر دانشجوی فرستادم درمبدا نقدا هزینه رو پرداختم درمبدا به اسم هزینه دوباره از دخترم پول گرفتن به بازرسی باصطلاح خودشون چند دفعه تماس گرفتم کاین خلاف شرکتشون را گزارش وادعای حق کنم شماره تلفن دفترمقصر مبدا را بمن دادن. آخه یکی نیست بگه نادان مغرض کسی شاکی ومتشاکی رو روبروی هم قرار میدن. خدا به کی دردم رو بگم؟

 32. بنده هم مطالعه کردم ادعاهای فوق الذکر را همگی درست میباشد چرا چون بنده هم یک بسته ایی داشتم زدن داغون کردن وکسی هم جوابگو نیست راهش فقط وفقط طرح دعوی درمحاکم قضایی میباشد چرا که درصورت ازدیاد شاکی حتما امتیاز این ناکسها باطل خواهخد شد پس نتیجتا میبایست جملگی برعلیه این شرکت اقامه دعوی کنیم

 33. تیپاکس کثیفترین و بی شرفترین مجموعه ای هست که تو ایران کار میکنه . فقط باید اونای که شاکی هستند یکجا جمع بشن یک شکایت درست و حسابی انجام بشه تا همشون رو پاسخگو کنند . اینجوری باشه این کثافت کاری ادامه خواهد داشت هر روز هم به مال باخته اضافه خواهد شد .

 34. سلام بسته من شکسته شده. الان ک شکایت میکنم میگن هزینه رو نمیدیم چون بسته رو بردی تو خونه بازش کردی باید همکارهای ما میدیدن شکسته😐😐
  اصلا خوب نیست.
  متاسفم برای تیپاکس

 35. از دوطرف پول میگیرن.الان یه بسته سفارش دادم ۱۵ روزه دستم نرسیده هر چی شکایت میکنم میگن تماس میگیریم و اخرشم هیچی.یکی میگه تو راهه یکی میگه هنوز ارسال نشدا و …
  کلا هیچکسم پیگیر نیست

  1. من ۱۳ اسفند بسته فرستادم ۱۴ اسفند رسیده تهران الان ۱۶ فروردینه هنوز میگن گیرنده پاسخ نداده 🤣🤣در نهایت گفتم خوب پاسخ نداده مرجوع کنین میگن تازه مختومه کردیمش از امروز میره تو نوبت عودت🤣🤣🤣قشنگ معلومه بالا کشیدنش
   کاش بیان بگن میشه شکایت کرد ازشون به جرم خیانت در امانت یا نه؟

 36. پرداخت هزینه ارسال تیپاکس رو اینترنتی انجام دادم و پرداخت موفق بود و درگاه پرداخت هم زنگ زدم گفتن موفق بوده ولی سایت تیپاکس زده بود “وضعیت: پرداخت نشده” و زمان تحویل هزینه ارسال رو مجدد ازم گرفتند. تماس گرفتم و با بخش شکایاتشون هم مطرح کردم ولی زیر بار نرفتند. واقعا تاسف آوره.

 37. من پرداخت آنلاین بابت مرسوله ای که قرار بود از تیپاکس دریافت کنم انجام دادم (پرداخت موفق بوده و ایران کیش تایید میکنه) ولی بعد از پرداخت، سایتشون وضعیت رو روی همون پرداخت نشده نگه داشت و مجبور شدم مامور توزیع که اومد کارت بکشم و مجدد پرداخت انجام بدم. مبلغ قابل توجهی برای پیگیری نیست ولی با خودشون تماس گرفتم و شکایت ثبت کردم. در صورت عدم پاسخگویی، با وجود گرفتاریم و کمبود وقت، احتمالا شکایت قضایی کنم.

 38. سلام هر محموله ای با تیپاکس فرستادم یا واسم فرستادن کفرمو دراوردن هزینه ارسالو در مبدا پرداخت کردم تو مقصد دباره همون مبلغو باز گرفتن بعد از پیگیریهای متعدد قرار شد شماره کارت بدم مبلغو برگردونن تا الان اگه واسه شما واریز کردن واسه منم واریز شده!!!!!!! یعنی دزد سر گردنه شمارو بخدا تو دامشون نیافتید

 39. سلام
  نکته جالب اینکه از قبل تمایلی به ارسال وسایل توسط تیپاکس نداشتم اما یکی از شرکتهایی که کار می کنیم بدین روش ارسال کرد من هم با توجه به کد ارسال شده پول رااینترنتی پرداخت کردم. راننده شرکت که امد گفت نه پول پرداخت نشده است و مجدد پول را گرفت جنس را تحویل داد پس از دوبار پیگیری قرار به واریز وجه شد که الان یک هفته است که هیچ به هیچ الان ! که حتی کد رهگیری هم در سایت غیر فعال شده است

 40. بی مسئولیت ترینید واقعا….
  بسته رو ک تحویل نمیدین بعد از دو هفته زنگم میزنیم پاسخگو نیستین
  دزدم ک هستین از کرایه گرفتنی مجدد بعدشم از شعبه های دیگه میپرسیم میگن باید برید حضوري فلان شعبه تحویل بگیرید؟! حتی یه زنگم نمیزنن بسته ات کدوم شعبه اس برو تحویل بگیر… ریدیییییید واقعا در ب در دنبال بسته امون باید بگردیم💩💩

 41. منم بخاطر گرفتن بستم مجبورشدم باتیپاکس روبرو شم.متصدی بیشعور استانه اشرفیه زنگ میزد بیا خودت بگیر بعدیه هفته رفتم ب دروغ میگفت اوردم نبودی.منم بعدکارخسته رفتم.گفتم مگه نباید بیارین گفت اوردم نبودی مثه اسب دروغ میگفت ادرس محل کارم بود منو یه هفته کاشت.بعد ا فهمیدم کارشه تواونجامیشینه چایی میخوره زنگ میزنه بیاین بسته اتونو بگیرین.تهران زنگ زدم شکایت کردم فقط یه معذرت خواهی کردن درصورتی ک باید بااین خانم برخورد بشه.ازبی نظمی تیپاکس سواستفاده میكنه هنوزم ب این کارش ادامه میده متاسفم.

 42. تیپاکس خیلی مزخرف وهزینه گزاف وگران دریافت میکند دوتا جعبه از کرج به خوزستان رو ۴۳۰/۰۰۰ تومن ازم گرفت اگه با پست میآوردم ۱۵۰ تومن نمیشد
  حرومشون ، دیگه اصلا با تیپاکس چیزی جابجا نمیکنم

 43. بنده دو بسته از مبدا زاهدان به تهران داشتم اولین تخلف شرکت تیپاکس اینکه روز تحویل فقط یک بسته تحویل داده و رسید دو بسته را دریافت نموده و پس از چندین مرحله پیگیری بسته دوم را دو روز بعد در حالی که ظاهرمناسبی نداشت تحویل دادند که متاسفانه یکی از اقلام کسر شده بود وپس از ثبت شکایت هیچ ترتیب اثری ندادند البته از شرکتی که هیچ تعهدی نسبت به مشتری نداره توقعی نیست فکر کنم فیلمهای نحوه بارگیری و ارسال مرسوله ها را همه در فضای مجازی دیده اند که چطور امانتها و بسته های مردم رو کارمند تیپاکس به داخل ماشین پرتاب میکنه این نشون میده که در استخدام و بکارگیری نیروی خود تیپاکس هم تعهدی ندارند چه برسه به مشتری … متاسفانه فقط شعار میدن وتنها به فکر سود بیشتر هستند و تعهدی نسبت به نحوه ارسال و دریافت مرسوله ها ندارند .

  1. سلام. آقا تیپاکس زاهدان که افتضاحه. داریم برنامه می ریزیم که کلا تحریم بشه. شما هم همین کارو بکنین لطفا

  1. تیپاکس دکون کلاهبرداری راه انداخته یه شلوار خونگی سبکه سبک برا مشتری ارسال کردم ۴۲۰۰۰هزینه پست گرفته مشتری قبول نکرده و این مبلغو دوباره از خودم گرفته مگه من چقد سود میکنم رو یه جنسی ک خودم صد تومن فروختمش هیج جا هیچ شماره ای هم اصلن گوشی ج نمیدن

 44. دستگاه کارتخوان سفارش دادم از تهران وقتی رسید دستم چاپگرش شکسته بود ثبت شکایت کردم بعد سه ماه گفتن مشمول خسارت نمیشه دوباره اعتراض کردم گفتن بسته شما صورتجلسه نشده وبسته بندیش با ما نبوده پس شامل خسارت نمیشه

 45. به هیچ عنوان تیپاکس رو معرفی نمیکنم مرسولات با تاخیر ارسال میشه اصلا تعهد کاری در خصوص مرسولاتی که من فرستادم نداشته تند

 46. بدتر از تیپاکس تو عمرم ندیدم الان سی روزه یه بسته برام ارسال شده تا حالا دستم نرسیده هر چقدرم پیگیری و شکایت کردم جواب نگرفتم ،اداره پست حرف نداره کارش درسته

 47. …… تر،،،، بیشرفت تر،،… …. تر و دزدتر از شرکت تیپاکس در دنیا وجود نداره،،،،، یه مشت …. …. و پسر …. اداره میکنن،،، …. خونس،،،، کلاهبردارن،،،بعد از مدت زمان طولانی یه تیکه کاغذ کوچیک به دستم رسید،،، هر روز زنگ میزدم میگفتم بار چی شد میگفتن امروز به دستت میرسه،،،، دروغگوهای لاشی،،،، خیلی اذیت کردن،،،، الهی همه این اذیتها و پولهایی که از مردم میگیرین درد به بشه به جون تک تک کارمندان و مسئولین تیباکس الهی درد بشه به جون عزیزانشون داغ ببینن …… ها

 48. استفاده نکنید ، بد جوری کلاه بردار هستن ، پول هزینه بسته رو از قبل میگیرن ار کسی که ارسال میکنه ، بعد وقتی بسته رو میخوان تحویل بدن میگن هزینه پرداخت نشده ، دوباره پول میگیرن ، تیپاکس اهواز این حیله رو همیشه انجام میده ، و درخواست انعام هم میکنه ، که ۲۰ تومان هم به راننده بدید ، هزینه داخلی … و اضافی ، کسی نیست حال اینارو بگیره ؟؟؟؟ تخلف چقدر باید انجام بدن تا درشو تخته کنید

 49. سلام وقت بخیر مجموعه تیباکس بار ب من تحویل داده ۷۰۰ گرم از بارم کم شده ب ارزش ۱/۵ میلیون هیچ کسی تقبل نمیکنه ثبت شکایت کردم بعد ار دو هفته بهم میگن رد شده
  واقعا متاسفم برای این مجموعه ضعیف ک دزد استخدام میکنن

 50. اصلا تیپاکس رو پیشنهاد نمی کنم
  واحد رسیدگی به شکایات تیپاکس هم هیچ کمکی به من نکرد
  بابت یک سفارش، کلی خون دل خوردم و در نهایت هم هیچ

 51. مزخرف تر از تیباکس من ندیدم بعد ۱۳روز بستمو اوردن اون هم با یه قیمت نجومی
  اژ تهران و مشهد بسته برام میاد نهایتش ۲۰ت
  تیباکس از شیراز ۸۰ت گرفت واقعا کلاه بردارتر از تی با کس ندیدم

 52. یک بسته برام ارسال شد، سیستم صوتی، بعدازتحویل دیدم شکسته ودیگه به دردنمیخورم، ۴۱۵۰۰۰تومان کرایه دادم، شکایت کردم، قبول کردن گفتن زنگ میزنیم شماره واتس آپ میدیم تصاویرشکسته مرسوله روبفرستین دقیقا فرداش یکطرفه پرونده روبستن وقتی پیگیری کردم گفتن مگه مامیتونی به همه خسارت بدیم، ینی خدایی این حدبی وجدانی وپرویی، چقدرراحت حقوق آدم پایمال میکنن وخاطرآسوده به این روش ادامه میدن، خدالعنتتون کنه

  1. سلام ارادت
   دوستان عزیز من فروشگاه اینترنتی دارم و خیلی بسته به همه‌جای ایران ارسال میکنم ۱بار ۱۰تا بسته به ۱۰ تا استان مختلف با تیپاکس فرستادم کل ده تا بسته با ۸ روز تا ۲۰ روز تاخیر و مشکل دست مشتریام رسید ۳ تا بسته ام خورد شده بود که هرچقدر پیگیری کردم خیلی راحت گفتم صورت جلسه نشده و هیچ جریمه ایم ندادن . هر کدوم از شعباتین که بسته ها دستشون رسیده بود تماس گرفته برخورد خیلی زشتی داشتند
   کلا از همه ی دوستان عزیزو گلم خواهش میکنم هواستون باشه به هیچ عنوان با تیپاکس بسته ارسال نکنید پست خیلی از تیپاکس بهتر ، سریعتر و امنیتم بیشتره

 53. هزینه بسته بندی رو ۲۸۵۰۰ تومن گرفتن درحالیکه یه جعبه ساده بود که ۸ هزار تومنم قیمتش نیست .نمیدونم اینو باید ب کی بگیم ک پیگیری کنن

  1. نمایندگی منطقه الهیه(میثاق) مشهد یکی از بدترین خدمات را ارائه می کند
   دو بار شده مامور توزیع الکی می زنه گیرنده در محل نبود بسته را عودت میده ، در حالی که همیشه یکی دو نفرمون خونه هستیم ، به شرکت تماس و شکایت کردم میگم اگه راست میگه مراجعه کرده ، که دروغ میگه ، حداقل نمیتونه با یه تماس یه پیامک اطلاع بده خودم برم بگیرم ،میگه موظف نیست تماس بگیره یا پیامک بده
   پست یه کمی بهتره از تیپاکس هست ، حداقل میتونی سازمان بازرسی شکایت کنی ، اینا که هیچی

 54. سلام دوستان من یه بار ۲۵ میلیون تومانی ارسال کردم از تهران به مازندران که بعد از سه روز که به دست مشتری تو مازندران نرسید پیگیری کردیم گفتن بسته شما مفقود شده است و چون هزینه بیمه رو ۱۰۰ هزار تومن زده بودن بدون اینکه از ما بپرسن ارزش بارتون چقدر هستش الان میگن فقط ۱۰۰ هزار تومن به شما می دیم ین یه روش جدید کلاهبرداری هستش که تیپاکس داره انجام میده حواستونو خیلی جمع کنید به نظر منم تیپاکس یه شرکت جدید کلاهبرداری هستش .

   1. کثیف ترین جاییه که دیدم.فقط براشون پول مهمه‌.فقط بلدن بگن کارشناس زنگ میزنه که اونم حرف مفته.همشون اشغالن.۳میلیون بمن خسارت زدن هیچکس جواب نداد

    1. این همه شکایت از تیپاکس وجود داره چرا مراجع قضایی رسیدگی نمیکنن!! به هیچ وجه چیزی دست تیپاکس ندید! فقط میگن پیگیری میکنن!!

 55. من سه ماهه که بسته ام تو سرپرستی اصفهان مونده و هیچ کس جوابگو نیس فقط میگن باهاتون تماس میگیرن کارشناسان و پیگیری میکنن و هیشکی تماس نمیگیره واقعا که اصلا راضی نبودم دوباربرام تیپاکس کردن هردوبار همین بوده کاملا بی مسولییتن

  1. کثیفترین نهاد خصوصی شرکت تیپاکس هست….از منم پول خوردن،علت اعلام کردنم در اینجا واس اینه که شما گول تیپاکس کثیع رو نخورین

  2. سلام متاسفانه علاوه بر عدم ارسال به موقع نمایندگی هفتون اصفهان بسیار بی ادب و بد دهن هستند و بدون دلیل بسته من که آدرس اداره داشت برگشت زدن

  1. سلام. به همه ی هموطنان پیشنهاد میکنم هیچکس با تیپاکس کار نکنه. و حتی باید کارزاری برای تحریم تیپاکس از طرف مردم راه اندازی بشه. با روشهای مختلف پول اضافه میگیرن، رفتارشون هم غالبا مناسب نیست! از نظر زمانی هم چندان تفاوتی با پست نداره! ارزش مرسوله با تقلب دستکاری میکنن! و هر کسی هم از راه برسه بهش نمایندگی میدن! اینجا تو زاهدان واویلاست! خود شرکت هم هیچ نوع پشتیبانی نمیکنه! شکایت هم بکنی بهت جوابگو نیستن. الکی میگن تماس میگیریم. البته ما هم بیکار ننشستیم، و در حال راه اندازی کارزاری که گفتم هستیم، بقیه هموطنان هم جاهای مختلف کشور همین کارو بکنن. (ما نباید گوسفند باشیم)

  2. دقیقا

   تیپاکس حتی پشتیبانی‌ش پشت همکاران دزدش در میاد

   همین الان زنگ زدم شکایت کردم که بسته‌ام فلان موردش رو دزدیدند و وسط راه برداشتند و ارسال کننده فیلم بسته‌بندی رو داره برگشته میگه همون لحظه که تحویل گرفتی باید چک میکردی و ما کاری نمی‌تونیم بکنیم

   میگم همکار تو داره آبروی تیپاکس رو می‌بره به جای پیگیری میگی تقصیر خودت هست همون لحظه نگفتی؟! اون همکار دزدت مقصر نیست مقصر منم؟!

   راست میگه مقصر ما هستیم که به تیپاکس دزد اعتماد میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا