لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
وبلاگ بنیاد وکلا
۶۳۵۷ بازدید ۰ دیدگاه

همه چیز درباره سفته های جدید

همه چیز درباره سفته های جدید
امیر ضیغمی
مشاوره حقوقی تلفنی سفته
با امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۴.۸ بر اساس (۲۲۶) دیدگاه مشتریان
قیمت
۳۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

در معاملات تجاری، چک بیشتر از سفته رواج دارد، چراکه در چک مبلغی معین نشده است و در هر برگ چک، صادرکننده میتواند هر مبلغی که میخواهد را بنویسد. اما مبالغ مندرج در سفته مشخص است و بر روی هر برگ سفته درج شده است. هر برگ سفته برای مبالغی خاص به کار میرود و بیش از مبلغی که در سفته قید شده معتبر نیست. طبق اخبار جدید، سفته های جدید به تازگی جایگزین سفته های قدیمی شدند. در این مطلب به جزئیات این خبر خواهیم پرداخت.

تغییرات سفته های جدید

به نقل از بانک ملی ایران، سفتههای جدید از تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۸ از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در شعب بانکی توزیع شدند. این سفتهها توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه شده و بانک ملی ایران بهعنوان بانک عامل، از دیروز عرضه آنها را به موازات سفتههای قبلی در شعب خود آغاز کرد. سفتههای جدید نسبت به نمونه قبلی از نظر ظاهری با تغییراتی همراه بوده است.

مشاوره تلفنی حقوقی سفته بیش از ۱۰۰هزار مشاوره تلفنی موفق
رزرو وقت مشاوره تلفنی

 با وجود عرضه سفته های جدید از دیروز، سفتههای قدیمی همچنان دارای اعتبار هستند و متقاضیان سفته میتوانند از آنها نیز در داد و ستدها و معاملات خود استفاده کنند.

نحوه تعیین قیمت سفته

قیمت سفته توسط مجلس تعیین و تصویب میشود. قیمت سفته تا سال ۹۴ به ازای هر یک میلیون تومان سفته، 3 هزار تومان بوده است، ولی با مصوبه مجلس از سال ۹۵ به بعد به ازای هر یک میلیون تومان سفته، ۵۰۰ تومان است. پایین آمدن قیمت سفته، باعث شد تا چاپ کردن سفته دیگر مقرون به صرفه نباشد. از این رو سفته های با قیمت پایین، کمتر از گذشته چاپ میشوند و بیشترِ سفته های در دسترس، معمولا سفته های با نرخ بالا هستند.

نرخ فروش سفته مبلغ اسمی سفته   ۵۰۰ تومان ۱ میلیون تومان ۷۵۰ تومان ۱.۵ میلیون تومان ۱۰۰۰ تومان ۲ میلیون تومان ۱۲۵۰ تومان ۲.۵ میلیون تومان ۲۵۰۰ تومان ۵ میلیون تومان ۵۰۰۰ تومان ۱۰ میلیون تومان ۱۰۰۰۰ تومان ۲۰ میلیون تومان ۲۵۰۰۰ تومان ۵۰ میلیون تومان ۵۰۰۰۰ تومان ۱۰۰ میلیون تومان ۷۵۰۰۰ تومان ۱۵۰ میلیون تومان

مشاوره آنلاین حقوقی بیش از ۷۶هزار مشاوره آنلاین موفق
ورود/ثبت نام و درخواست مشاوره آنلاین رایگان

سفته های جدید نسبت به نمونه قبلی از نظر ظاهری با تغییراتی همراه بوده است. با این حال هنوز جزییات دقیق این تغییرات اعلام نشده است.

امیر ضیغمی
مشاوره حقوقی تلفنی سفته
با امیر ضیغمی کارشناس حقوقی
۴.۸ بر اساس (۲۲۶) دیدگاه مشتریان
قیمت
۳۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.