لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
وبلاگ بنیاد وکلا
۳۰۱۶۳ بازدید ۰ دیدگاه

طریقه جدا کردن یارانه

طریقه جدا کردن یارانه
سمیه آرزه
مشاوره حقوقی با سمیه آرزه کارشناس حقوقی
۴.۸ بر اساس (۳۳) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

جداکردن یارانه برای سرپرستان جدید خانوار افراد مطلقه و خانواده هایی که عضو جدیدی به آنها اضافه شده به این صورت است که باید اقدامات لازم را در این جهت از 10 تا 20 هر ماه انجام دهند افرادی که ازدواج کردن و تمایل به جدا کردن حساب یارانه خود دارند باید  با مدارک از جمله اصل شناسنامه اصل کارت ملی اصل شناسنامه و کارت ملی والدین زوج و اصل و کپی عقدنامه به شعب دفاتر پلیس +10 مراجعه و تقاضای جدا کردن یارانه از سرپرستی پدر کنند.

به علاوه زوج هایی که از یکدیگر جدا شده اند باید با انتقال یارانه بعد از طلاق باید با در دست داشتن مدارک خود از قبیل:شناسنامه، کارت ملی، سند طلاق و کپی تمامی مدارک به دفاتر پلیس+ 10 مراجعه و تقاضای سرپرستی جدید برای دریافت یارانه کنند که فرد در این بین باید حساب یارانه جدایی برای خود را در یکی از بانک ها ایجاد کند در غیر اینصورت یارانه پرداخت نمی شود. همچنین اگر افراد مطلقه برای انتقال یارانه به تفاهم نرسند و یکی از طرفین مشکل ایجاد کند، باید به مرکز فرمانداری شهر یا استان خود مراجعه کنند. 

در مواردی که پدر فوت کرده باشد یارانه به حساب مادر خانوار واریز می شود با فوت سرپرست خانوار یارانه اعضای خانوار قطع و برای حل این مشکل باید مادر و فرزندان با مدارک اصل شناسنامه و اصل کارت ملی کپی مدارک شناسایی سرپرست قبلی و گواهی فوت به مراکز پلیس+10 مراجعه کنند

در برخی موارد با فوت پدر خانواده فرزند ارشد سرپرستی را برعهده میگیرد و در چنین شرایطی هم انتقال یارانه با این روش مذکور انجام می گیرد.

انتقال یارانه در خانوار های بد سرپرست نیز در مرکز پلیس +10 انجام می گیرد اما در این موارد جهت تغییر در کفالت وحضانت و وغیره افراد باید ابتدا به مرکز فرمانداری استان مربوطه مراجعه کنند وبا گرفتن نامه رسمی از فرمانداری به پلیس +10 مراجعه کنند.

در مواردی از قبیل اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، زندانی بودن، فوت یا مفقود یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی خانوار ( مثل زندگی در خارج کشور) ، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و افرادی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند و فاقد سرپرست هستند، کمک های موضوع این آیین نامه به تشخیص سازمان، به سرپرست دیگری پرداخت خواهد شد.

افراد زندانی خود سرپرست  مستثنی بوده و کمک های مربوط به حساب آنها واریز خواهد شد.

جدا کردن یارانه حدود یک تا دو ماه زمان می برد تا یارانه افراد پس از انتقال به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

 

سمیه آرزه
مشاوره حقوقی با سمیه آرزه کارشناس حقوقی
۴.۸ بر اساس (۳۳) دیدگاه مشتریان

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید:

ورود ثبت‌نام
دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.