ثبت علامت تجاری - ثبت برندشرکت ها

اسم برند

با وجود بسیاری از برندها در جهان، ایجاد ایده‌های بی‌نظیر در مورد اسامی خاص برای برند دشوار و سخت است.

انتخاب یک اسم برند مناسب می‌تواند شرکت شما را بر سر زبان‌ها بیندازد درحالی که یک اسم نامناسب می‌تواند شرکت شما را با شکست روبه‌رو سازد.

اسمی که برای برندتان انتخاب می‌کنید، تبدیل به قسمتی از مجموعه بزرگ‌تر می‌شود.

یعنی تمام برند شما اسم آن نیست، برند شما متشکل از اقداماتی است که انجام می‌دهید، رویدادهایی که برگزار می‌کنید، هویت بصری که از خود ارائه می‌دهید، لحنی که در صحبت با مخاطب خود انتخاب می‌کنید، جایگاهی که در آن قرار دارید و … است.

یک نام تجاری مناسب به شما کمک می‎کند تا در بازار رقابت در ذهن مخاطبان ماندگار بمانید و نخستین گام شما برای اعلام خود به جهانیان در میدان رقابت با سایر رقیبان است.

برند چیست؟

برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از این‎هااست که هدف آن متمایز کردن یک کالا یا خدمات از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای نشان دادن تفاوت میان کالا و خدمات فروشنده‎ای با کالا و خدمات سایر فروشندگان استفاده شده و به ثبت می‎رسد.

برندسازی واژه‎ای است که در رونق و گسترش تجارت و کسب و کارتان بسیار مهم و وجه تمایز شما با دیگر رقبای موجود در بازار تجارت است.

شما با استفاده از یک ایده و یک جمله به راحتی برندسازی می‌کنید.

می‎توان گفت که برندسازی مهم‎ترین بخش یک سازمان است که تمام اجزای یک شرکت روی آن متمرکز می‌شود.

مزایای برندسازی

برندسازی یکی از ارزشمندترین چیزهایی است که صاحب یک کسب‌ و‌ کار می‌تواند داشته باشد.

نام تجاری می‎تواند شما را نسبت به رقبا متمایز کرده و تصویر شرکت شما را تقویت سازد.

برند، یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص است که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد؛ این ویژگی برند از مهم‎ترین مزایای برند سازی است.

زمانی که شما نام کالا یا محصول یا شرکت و حتی نام تجاری خود را در اداره ثبت علائم تجاری به ثبت می‌رسانید، علاوه بر این‎که معرف شمااست، منحصراً در اختیار شما قرار دارد و کسی حق کپی‎برداری از نام و محصول شما را نخواهد داشت.

با انواع برند آشنا شوید.

برند شرکتی

از معتبرترین انواع برندها، شرکتی یا همان سازمانی است. این نوع برند به نام شخص خاصی نیست و صرفاً به نام شرکت به ثبت می‌رسد.

زمانی که شرکتی محصولی تولید می‌کند یا خدمات یا کالایی ارائه می‌دهد، به راحتی می‌تواند از این برند شرکتی برای محصولات خود استفاده کند.

مالکیت برند شرکتی به نام فرد یا شخص خاصی نیست و صرفاً به نام شرکت به ثبت می‌رسد.

برند شخصی

در حقیقت نام و شخصیت شخص به‎عنوان خود برند مطرح می‎شود و الزامی به داشتن شرکت برای شخص نیست و شخص می‌تواند برند را به نام خودش در اداره ثبت علائم تجاری به ثبت برساند.

در برند شخصی می‌توان مالکیت برند را به نام افراد مختلف ثبت کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا