لطفاً اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

اجرا گذاشتن سفته توسط کارفرما چه راهکاری دارد؟

پرسیده شده

سلام، مدت دو ماه در شرکتی مشغول به کار بودم . قرارداد سفید امضاء کردم و گفتند وکیل‌شان قسمت های خالی را مطابق قوانین اداره کار تکمیل می کند و سپس نسخه قرارداد را به ما می دهند . طی این دو ماه نه حقوقی پرداخت کردند و نه بیمه ! علیرغم پیگیری و درخواست اینجانب برای پرداخت حق السعی اینجانب ایشان از این امر امتناع کردند . مجبور به ترک کار شدم و به اداره کار شکایت کردم . وکیل اداره کار پس از وارد آوردن ایرادات بسیار به قرارداد و باطل بودن آن اعلام کردند که من در قبال گرفتن ضمانت(سفته) رضایت دهم و مابقی حقوق خود را ببخشم ! پذیرفتم ! گفتند به محض اینکه کارفرما سفته ها را بیاورد با من تماس می گیرند که بروم و رضایت دهم . مراجعه که کردم گفتند چون کارفرما تعهد خدمت پنج ساله از من گرفته است گفته که برگردم سر کار که مسئول مربوطه به کارفرما گفته بود این تعهد از نظر اداره کار مردود بوده و باید نسبت به استرداد ضمانت اقدام شود . الان حدود دو هفته گذشته و مسئول مربوطه در مرخصی هستند. حال کارفرما از طریق شورای حل اختلاف توسط دو تن از وکلای خود یکی از سفته های مرا به اجرا گذاشته است . زمان نوشتن سفته گفتند چون بابت ضمانت است تاریخ نزنید و تاریخی ننوشتم در صورتی که ایشان با خط خود مقابل تاریخ سررسید نوشته آمد ۲اردیبهشت ۹۷, در صورتی که من تازه ۵ اردیبهشت سفته ها را تهیه کردم و تحویل شرکت دادم! آیا با توجه به توافق صورت گرفته در اداره کار و باطل بودن قرارداد از نظر اداره کار ! کارفرما می تواند کاری انجام دهد؟ ایا این کار او مصداق خیانت در امانت نیست؟ و اینکه قراردادی که به اداره کار ارایه داده بود مدت زمان قرارداد را ۳۰ روز ذکر کرده بود که با وجود آن باید پس از آن زمان ضمانت را برمیگرداند، اما چون هر سه نسخه از قرارداد دست خود ایشان است بیم آن می‌رود که مدت را در نسخه دیگری تغییر داده و به شورای حل اختلاف ارایه دهد. عکس قرارداد را دارم و در قرارداد ذکر شده که سفته به شماره فلان بابت حسن انجام کار است.

۸,۶۳۴
مشاوره حقوقی تلفنی قرارداد کار
حسام خوشگواری محمدرضا عطاری شادکهن رضا یوسفی اکبر هدایی‌ متنق
۷۲۶ متخصص آماده ارائه خدمت
۴.۸ بر اساس (۵۶۷) دیدگاه مشتریان
قیمت
از ۱۴,۵۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ تومان
رزرو مشاوره

کیفیت کلیه مشاوره‌ها توسط بنیاد وکلا تضمین می‌شود

۶ پاسخ برای این سوال ثبت شده

با سلام چنانچه شما خلاف تعهدات خود عمل کرده باشید کارفرما حق مطالبه سفته هایی را که جهت حسن انجام کار دریافت شده دارد

بانک قراردادها بیش از ۱۰۰۰ عنوان قرارداد تخصصی جمع آوری شده طی ۱۵ سال براساس نیازهای اشخاص، شرکت‌ها و نهادها آنلاین تنظیم کنید
گفتگو با متخصصین آنلاین
محسن خیری
محسن خیری ۳.۳ وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا
۴.۹ / ۵ (۶۸) دیدگاه
جواد شاهسوند اینانلو
جواد شاهسوند اینانلو ۰.۰ کارشناس حقوقی
۴.۶ / ۵ (۱۴) دیدگاه
فاطمه امیری
فاطمه امیری ۱.۹ وکیل پایه دو دادگستری مرکز وکلا
۴.۸ / ۵ (۲۴۷) دیدگاه

در صورتیکه در قرارداد فیمابین کارگر و کارفرما سفته وشماره آن ذکر شود وشما نسبت به تعهدات قراردادی خود کوتاهی کرده باشید کارفرما می تواند سفته ها را مطالبه کند.

باسلام اگر توی قرارداد فیمابین کارگر وکارفرما سفته وشماره آن ذکرشود وشما به تعهدات قراردادی خود عمل نکرده اید کارفرما می تواند خسارت خود ازراه مطالبه سفته جبران نماید.

اگر ثابت شود که سفته برای تضمین قرارداد کار بوده و شما در انجام کار کوتاهی نمودید کارفرما حق مطالبه سفته را را خواهد داشت.

باسلام شما می توانید بدلیل عدم پرداحت حق وحقوق خویش اعم از بیمه عیدی وسنوات ازکارفرما ازطریق اداره کارشکایت کنید ودرخصوص سفته بابت تضمین نیر اگر کارگر به تعهدات قراردادای خود با کارفرما عمل نکند سفته توسط کارفرما قابل مطالبه است ودرغیر این صورت بایستی سفته تضمینی را به شما مستردد نماید.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.