لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.
متخصصین فعال
۳

مرا تهدید کرده که عکسهای شخصی مرا پخش میکند، چه باید بکنم؟

سلام
یه سری از عکس های شخصی بنده تو یه گوشی که نمیدونم از کجا اومده دست یه خانم ناشناس هست. ایشون به همسر خواهرم تماس میگیره و با خیال اینکه ایشون همسر منه یه سری تقاضا داره و تهدید کرده که عکس هارو میبره در خونه و به خونواده من نشون میده. از طرفی یکی از اون عکسا چیزی هست که من نمیخوام همسرم بدونه.
چکار باید بکنم؟

۷ پاسخ برای این سوال ثبت شده

طبق ماده ۱۶ این قانون: « هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال، یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.»

همچنین در ماده ۱۷ این قانون آمده است: « هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.» بنابراین اگر فردی دچار چنین مشکلی شد باید به دادسرا مراجعه و از فرد مورد نظر شکایت کند.

شما باید به اتهام تهدید از ایشان شکایت کنید

بایستی شکایت نمایید با عنوان تهدید به انتشار عکس های شخصی و اخاذی

سلام دوست گرامی
شما حتما از ایشان شکایت کنید و بگویید که تهدید به افشای اسرار خصوصی کرده و محکم بایستید تا نتواند کاری بکند

به اتهام تهدید شکایت نمایید

درود
تهدید به انتشار عکسهای خصوصی جرم است و میتوانید با طرح شکایت کیفری و ارایه دلایل و مستندات در دادسرا اقدام کنید. در صورت وجود دلایل کافی قطعا حکم بر مجازات صادر خواهد شد.

سلام و احترام.

طبق ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی:
«هر کس دیگری را به هر نحو به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او تهدید کند، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را کرده یا نکرده باشد، به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.»

همچنین در ماده ۷۴۵ (ماده ۱۶ قانون جرائم رایانه ای) قانون، افشای اسرار خصوصی دیگران را جرم دانسته و مجازات آن را تا ۲ سال حبس و جزای نقدی در نظر گرفته است.

لذا شما می تواند با ارائه مدارک محکمه پسند از ایشان به جرم تهدید، مزاحمت و افشای اسرار شخصی طرح شکایت نمایید.
پیشنهاد می کنم در پیگیری اینگونه موارد حتما با وکیل یا کارشناس حقوقی مشورت و همفکری نمایید.

سربلند و پیروز باشید

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از سریعترین و بهترین نوع مشاوره است.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با تضمین کیفیت مشاوره ارائه می‌شود.

قبل از رزرو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانید با بررسی وکیل و متخصصین حقوقی بر اساس عملکرد و امتیاز فعالیت تخصصی آنها فرد مناسب جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی را انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی در بنیاد وکلا با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.